Lynk & Co 01 (2022) #20
autoreview

Signalement
Uitvoering | 01 |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2022 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 53.128 km |
KM-stand laatst | 53.832 km |
De eerste kilometers
- 53.832 km
Een week geleden mijn betrouwbare en heerlijke Kia Niro Executive Hybride ingeruild voor een Lynk & Co O1 stekker hybride bouwjaar 2022 (15 december).
Bij aankoop 53.128 km op de teller.
We hebben 16 zonnepanelen, qua opbrengst ruim voldoende voor ons huis. Dus is een stekker hybride waar 17 kW in de accu kan met een elektrische actieradius van om en nabij 70 km een perfecte oplossing. Ik werk 2 dagen in de week op kantoor (32 km van huis), kan hem daar ook opladen, dus 5 dagen in de week thuis en dan overdag opladen aan een gewoon stopcontact. Volledig opladen vanaf 0 kW duurt ongeveer 8 uur.
De eerste kilometers dus al heel veel op de accu gereden, wat een heerlijke wegligging en rust in de auto. Veel comfort is aanwezig, zoals 2x instelling bestuurders stoel, stoelverwarming, diverse verkeersveiligheid opties, een camera rondom de auto, etc.
Ik moet nog wel veel uitzoeken qua instellingen.
Mijn vrouw is ook heel tevreden en vind de Lynk & Co lekkerder zitten als de Kia Niro, je zult begrijpen: dat is al heel veel waard.
Tot nu toe dus zeer tevreden over de auto. Ik zal proberen minimaal 1x per jaar een update te geven. Ook zal het verbruik gaan bijhouden van de Lynk & Co, maar tot nu toe nog maar weinig benzine verbruikt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren