Lexus CT 200h Hybrid Luxury Line (2011)

autoreview

Lexus CT 200h Hybrid Luxury Line (2011)

Signalement

UitvoeringCT 200h Hybrid Luxury Line
Versnellingen1, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand bij aanschaf16 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Lexus geeft je het gevoel dat je iets bijzonders hebt gekocht... Enkele weken geleden (auto in december besteld) ontving ik een luxe zwarte doos met daarin een champagne fles (Imperial - Moet & Chandon) met twee glazen; de auto zat namelijk op de boot richting Nederland en dus rede voor Lexus om alvast een toost uit te brengen. Een week later een "menu" kaart ontvangen, waarin je al je favoriete instellingen kon aangeven (zoals radio zenders, Nav bestemmingen, gevoeligheid automatische verlichting, etc, etc.) zodat de dealer deze alvast kon voorprogrammeren. Nog een week later een uitnodiging om de auto af te halen bij de dealer onder het genot van nog meer bubbels en amuses. Kortom, geen kilometer gereden maar al wel een bijzonder positief gevoel over de aankoop.

Nu staat de CT200h 3 dagen voor de deur en heb ik een aantal uurtjes in de auto reeds doorgebracht. Eerste indrukken zijn zeer positief:
- De wegligging is prima. Lekker strak, beetje sportief maar vooral zeer confortabel.
- Materialen voelen goed aan (zachte kunstoffen en mooi leer). Lekker dik stuurtje. Deuren vallen dicht met een chique plof.
- Geluidsinstallatie (Mark Levinson) is super. Ik heb thuis een redelijk goede hifi, maar de ML is zo veel beter. Ik hoor details die ik nog nooit eerder heb gehoord van mijn muziek CDs. Mijn favoriete Mahler's 1ste symfonie (KCO - Ricardo Chailly) heb ik al 4 keer beluisterd en het is alsof ik de opname helemaal opnieuw aan het ontdekken ben! Het geluid kan erg hard zonder kwaliteit verlies, maar ook zachtjes is het genieten aangezien het heel stil is in de auto dankzij een goede geluidsisolatie. Er kunnen 6 CDs / DVDs in en er zit een harde schijf in met genoeg ruimte voor ongeveer 1000 CDs. Je kunt CDs direct rippen naar de HD en de software herkent automagisch de albums en artiesten. De ML mag dan een lieve cent kosten, ik kan deze optie echt aanraden.
- Het dashboard ziet er ook erg mooi uit. Je waant je in een auto van hogere klasse; de midden console is hoog en breed met alle knoppen op handbereik en waardoor je als rijder helemaal ingesloten wordt. Mooi is het klimaatgedeelte wat boven de audio sectie lijkt te zweven. Ook goed doordacht zijn de zachte leren kussentjes aan de zijkanten van de middenconsole waar je benen tegen aan kunnen steunen.
- Navigatie systeem werkt prima (met een soort van muis). De cursor lijkt feilloos aan te voelen naar welk icoontje je wilt bewegen. Wat wel minder had gekund, is de hoeveelheid clicks die je moet doen om het Nav systeem op een bepaalde bestemming te zetten. Ook zou het beter geweest zijn als er een paar extra sneltoetsen zouden zijn (bijvoorbeeld: direct naar Audio). Nu moet je toch weer een paar keer clicken. Het beeldscherm ziet er verder prima uit en is goed af te lezen.

V.w.b. de beroemde / beruchte CVT: deze is inderdaad niet geschikt om sportief mee aan de haal te gaan. Maar voor dagelijks forensen verkeer voldoet hij prima. Even snel iemand inhalen is geen probleem (al voelt het niet zo sexy aan als bij mijn Audi).

Kofferruimte is groter dan ik had gedacht; met z'n 4-en een lang weekend naar Parijs is geen probleem.

Aantal minpuntjes:
- De bijrijders stoel kan niet erg ver naar achteren, waardoor je net niet met languit gestrekte benen kunt zitten (voor mensen > 1.85m). Ook het voeten gedeelte is klein bemeten (voetjes over elkaar gaat dus niet).
- Zitvlak is aan de korte kant, had wel wat langer gemogen (of uitschuifbaar zoals bij de luxe stoelen van BMW e.d.).
- Lelijke knopjes voor de stoelverwarming. Deze voelen gammel en niet echt "premium" aan
- USB ingang zit onder een klepje; echter het klepje kan niet dicht als een USB stick aangesloten is. USB contact zou dus wat dieper in moeten liggen, want met dicht klepje ziet het er wat opgeruimder uit.
- Geen vakje om tankpasjes e.d. op te bergen
- Klein dashboard kastje
- Navigatie beetje omslachtig in gebruik
- Klokje heeft alleen 12 am/pm aanduiding en geen 24 uurs aanduiding

Ik heb nu na 3 dagen een aantal ritjes gemaakt en het valt mij op dat, ondanks dat het geen echt opvallende auto is, toch een hoop mensen nog eens omkijken naar de CT200h. Dit is toch wel de auto waar heel wat (zakelijke) rijders naar hebben uitgekeken. Echt premium (zoals Audi/BMW) maar wel veel voordeliger. Bovendien vind ik de auto een elegante verschijning (het achterwerk vind ik zelf niet echt geslaagd, maar misschien moet ik daar nog aan wennen).

Wordt vervolgd...

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (33)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.