Kia Rio 1.2 CVVT Super Pack (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Rio 1.2 CVVT Super Pack |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand bij aanschaf | 43 km |
KM-stand laatst | 11.550 km |
Eerste ervaringen
- 2.499 km
Sinds 25 sept rij ik nu in de Rio.
De kleur is Wendy Brown, en wat mij betreft is dat het enige nadeel aan de kleur: je moet hem, desgevraagd, uitleggen aan mensen. Maar zien is geloven en dat geld ook voor dit bruin. Ik ben er tevreden over.
In de eerste plaats heb ik hem gekozen omdat deze voorradig was, de demo waarin de proefrit plaatsvond was ook bruin. Een grijze was zeer anoniem, wit is haast de standaard aan het worden en zwart, tja over die zwarte zal ik altijd een beetje blijven twijfelen. In zwart komt die chromen grill super mooi uit.
Ook ik heb het uitrustingsniveau t/m het zogenaamde Superpack en de comfortverhogende zaken die dat met zich mee brengt zijn zeldzaam in het B-segment.
Voors en tegens.
+ prettige licht- en regenbeoordeling door de sensoren.
+ zeer stil interieur
+ keyless entry and go.
+ razendsnelle motor-herstart na automatische uitschakeling (stoplichten e.d.)
+ grote zijspiegels.
+ door de uitgebreide uitrusting heb je het idee een auto uit een hoger segment te rijden.
- De "set/res/+/-" knop van de cruisecontrol is een (1) tuimelknop met vier (4) functionaliteiten. Vergt veel gewenning dus.
- Het "ambient"lampje dat in het dakhemeltje het dashboard s'avonds verlicht, lijdt een beetje af omdat deze in mijn ogen schijnt.
- De standaard, 185/15/r15, (eco-) banden van Hankook maken dat de auto wat wollig rijdt. Bij veel (zij-) wind is dit nog beter merkbaar.
- In lange doordraaiers gaat de achtertrein een beetje zoeken in veerkarateristiek. Een beetje deinen.
(door de starre achteras).
Ervaringen na 2080 kilometer:
Het verbruik ligt bij mij (met 75% snelweg km en veel cruisecontrol) op ongeveer 1 op 15,5.
Ik heb het idee dat dit niet veel beter kan omdat ik behoorlijk “Nieuw Rijd”...
De airco/ecc heeft een totaal eigen willetje. Het wordt vaak actief, ook nadat ik de climaat automaat (“auto”-knop) uitschakel en vervolgens handmatig de ac-knop uitschakel.
Het lijkt erop dat het systeem zich niet laat overschrijven.
Invoegen gaat het beste in “4”, de “5” heeft op invoegtempo te weinig koppel beschikbaar.
Reeel Verbruik vs Boordcomputer
Vorige week voor het tanken alle pagina's van de tripcomputer op '0'gezet om eens te kijken wat er waar is van die registratie.
Verbruik op de tripcomputer: 6.2ltr
Gemeten na tankbeurt: 6.7ltr
De wijzer van de brandstofvoorraad stond op '0' en de boordcomputer gaf aan dat ik 0.0 kilometer verder kon rijden! Het waarschuwingslampje brandde al 30kilometer geleden. Hoogste tijd om te tanken.... dacht ik. Echter kon ik er maar 37.8 liter bijkrijgen... op een tank van 43ltr. Beetje ruime veiligheidsmarge dus.
Verder komen er (prive) 17"velgen onder, ik zal ik de invloed ervan op het soms wollige veerkarakter later vermelden.
Winterbanden
- 8.156 km
22dec, inmiddels 8156km (in 12 weken) achter de rug.
Winterbanden
Sinds 4 weken rijd ik op winterbanden in de (eco-) fabrieksmaat (185 breed). Firestone Winterhawk en ze bevallen goed ondanks iets toegenomen interieurgeluid, maar dat veroorzaakt vrijwel iedere winterbanden.
Verbruik
Het is winter, de lucht wat dikker en het verbruik daarmee hoger. Ik heb inmiddels een hier een verbruiksmonitor aangemaakt en momenteel rijdt ik 1 op 13.7
Ik vind dat erg hoog met dagelijks woon-werktraject van 2x 40 kilometer, 70% snelwegkilometers.
Eind september reed ik 1 op 15, momenteel dus 1 op 14. Niet eco waardig vind ik maar eerlijk gezegd is de auto daarvoor ook niet aangeschaft.
Wel lastig deze regerings policy nog enige geloofwaardigheid toe te dichten..
Frontale aanrijding, einde Rio
- 11.550 km
Mijn eerste nieuwe auto ooit, uit mijn 14 jarige auto carriere en dat zul je altijd zien!!!!
Zaterdagmorgen in de dichte mist is mijn lieftallige frontaal op een tegenligger geklapt. Condities: flink mistige en besneeuwde polderweg. Ze zegt overigens dat ze de abs niet gevoeld heeft... Wat mij te denken gaf dat ze niet genoeg pedaalkracht gaf.... op winterbanden....in de sneeuw. Balen, maar het belangrijkste is dat ze er zonder verdere klachten (iets stijve nek voor 1 dag datwel) uit is gestapt!
Verder :front airbags eruit en beider snelheid lag op ongeveer 30km/u.
Lijkt weinig, maar o.a. de radiateur, bumper, koplampen enz zijn toch kapot gegaan. Naad tussen voorscherm en voorportier (zowel L als R) is nog keurig gelijkmatig en recht!!! Wat het uitstappen vereenvoudigde.
De VW Polo van 1995 (geen airbags) is tenminste 30cm korter geworden, de Rio 4cm.
Excuus voor de slechte foto's (mobiel). De mist trok voor het afslepen al aardig op..
Op dit moment is het economisch totall loss
nog niet vastgesteld, vermoedelijk gaat het die kant wel op.....
Gezien mijn 11500km binnen 4 maanden gaat de volgende Rio een diesel worden. Want als ik iets mis in de 1.2i dan is het wel 40Nm of meer. Ik weet zeker dat dat gebrek aan trekkracht ook het benzine verbruik sterk heeft beinvloed. Verder bevalt de auto nog steeds uitstekend en kunnen we melden dat het met de veiligheid ook in order is!!!
Tot in betere tijden!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.