Kia Rio 1.1 CRDi Super Pack (2011)

autoreview

Kia Rio
Kia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia Rio

Signalement

UitvoeringRio 1.1 CRDi Super Pack
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf12 km
KM-stand laatst12.800 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaring

  • 350 km

Sinds drie dagen lease ik een zwarte Kia Rio dat is uitgerust met de super pack en 17” licht metalen wielen. Ik wilde per sé een auto leasen die in de 14% bijtelling categorie zit en toen mijn werkgever het assortiment aan leaseauto’s drastisch beperkte, bleven deze en enkele andere wagens over. Na verschillende auto’s te vergelijken met elkaar ben ik uiteindelijk voor deze auto gegaan omdat je wel erg veel auto krijgt voor je geld. In vergelijking met mijn vorige leaseauto is het ietsjes kleiner en heb ik 35 pk’s in moeten leveren, maar krijg ik er een rijker uitrusting en veel (heel veel) lagere netto kosten voor terug.

Zoals vermeld heb ik voor de super pack gekozen. Daarmee wordt de auto behoorlijk rijk uitgerust met onder andere LED dagrijverlichting en achterlichten, keyless entry, start-stop, regensensor, automatisch ontwasseming van de voorruiten, parkeersensoren achterin, bluetooth carkit en een iPod connector.

Rijervaring
Ik heb in drie dagen al meer 350 km’s op zitten omdat mijn woon-werk afstand behoorlijk groot is. Deze auto rijd ik dan vooral op de snelweg in. Ik probeer hierbij normaal op te trekken: niet op de staart van de auto trappen, maar ook zeker niet te lichtvoetig rijden. Daarbij houd ik de toerenteller op max 3000. Onder de 80 merk ik nauwelijks dat de motor 75 pk’s telt, maar daarna duurt het redelijk lang om bij de 120 te komen. Dit kan natuurlijk ook komen doordat de motor nog in moet werken en ik het gaspedaal niet helemaal intrap. Eenmaal 120, rijdt de auto prima. Het viel mij ook op hoe stil het in de auto is. Ik hoor de motor nauwelijks. Eigenlijk hoor ik de wind buiten en de wielen op het asfalt meer dan de motor.
De stoelen zijn ook erg comfortabel. Ik heb een tijd geleden een vervangende auto gehad, waarbij ik na 15 minuten rijden al last kreeg van mijn onderrug. Bij deze auto is daar absoluut geen sprake van.
Ik heb nog te weinig ervaring met het rijden binnen de bebouwde kom met deze auto om er over te schrijven. Dat komt dus later.

Snufjes.
De auto heeft binnen en buiten een behoorlijk aantal extra’s. Ik vermeld alleen degene die ik het belangrijkst vind.
- Keyless entry: De keyless entry is een prachtige uitvinding. De autosleutels blijven in mijn broekzak, terwijl ik de auto kan ontgrendelen, starten, stoppen en weer vergrendelen. Ook de kofferbak gaat op die manier open. Daarbij is de sleutel ook behoorlijk precies: als de sleutel zich nét naast de auto bevindt, werkt de start-stop knop niet.
- Bleutooth carkit: In mijn vorige auto ook gehad, nu dus ook. Ik kan eigenlijk ook niet zonder omdat ik het belangrijk vind te allen tijde telefonisch bereikbaar te zijn. De carkit en mijn iPhone voor het eerst connectie laten maken ging goed, maar ik vind de carkit ten opzichte van mijn vorige auto veel minder gebruiksvriendelijk. Ten eerste moet ik de contacten laden naar de auto: veel handiger was als de auto direct in mijn contactenlijst kijkt. Nu moet ik bij iedere wijziging opnieuw synchroniseren. Daarnaast is het bladeren door de contactenlijst omslachtig. Op de stuurwiel is dit niet mogelijk. Ik moet dus één hand van de stuurwiel af halen en op de middenconsole gaan bladeren. Het bladeren gaat alleen maar één voor één en niet bijv. van A naar B naar C… De lijst wordt ook nog eens gesorteerd op voornaam en niet op achternaam? De persoon aan de andere kant van de lijn hoor ik goed, maar andersom is het kennelijk wat minder: er werd geklaagd dat er ruis te horen was.
- Audiosysteem: ik luister uitsluitend muziek vanaf mijn iPhone, dus ik was dan ook blij dat er een iPod connector was. Dit werkt super: het geluid is (ik rip mijn MP3's zelf van gekochte cd's) van behoorlijk kwaliteit en ik kan erg gemakkelijk afspeellijsten op mijn iPhone kiezen. De radio daarentegen is minder: de ontvangst is slecht. Ik hoor te vaak ruis.
- Cruise control: Dat was even wennen. In mijn vorige auto werkte dit of door op de aan/uit knop te klikken (indien er een snelheid was onthouden), of op de plus of min te klikken, waarbij de huidige snelheid werd aangehouden. Nu moet ik eerst de cruise control functie ‘aanzetten’ en dan op min klikken om de huidige snelheid aan te houden. Voor de begrenzer werkt dit hetzelfde. Daarbij had ik geen last van terugvallen van snelheid, zoals bij andere reviews is vermeld. Bij het instellen van een snelheid voor de cruise control, krijg ik de snelheid niet ‘in cijfers’ op de display te zien. Als ik dus een aantal keer snel achter elkaar op plus of min heb geklikt, weet ik niet wat de ingestelde snelheid is. Handiger was geweest als de snelheid werd getoond op de display. Bij de begrenzer wordt dit juist wél gedaan.

Verbruik
Bij een auto in de categorie 14% bijtelling, hoort natuurlijk een laag verbruik. Toen ik de auto bij de dealer ophaalde stond er 12 km op de teller met een verbruik van 6,3 L/100km. Na 350 km zit ik op 5,3 L/100km. Dat zal, met het inrijden van de motor en veelvuldig rijden op de snelweg, vast wel omlaag gaan.

Overall
Al met al ben ik tevreden over deze auto. De auto is erg rijk uitgerust, ziet er goed uit en voelt ook goed aan. Een aantal punten hadden beter uitgewerkt kunnen worden. Maar voor deze prijs, zo’n rijk uitgerust en comfortabel auto, kun je volgens mij nergens anders vinden.

Een update (en foto's) zullen volgen.

Update na 12.000 km

  • 12.800 km

Overall
Na 3,5 maand staat de teller inmiddels op 12.800 km's. Het inrijden is uiteraard achter de rug en ik merk dat de auto vlotter optrekt dan tijdens de eerste 1000 km's. Het verbruik is inmiddels gedaald naar 5.0L per 100km waarbij ik vooral over de snelweg rijd, met cruise control afwisselend op 100 en 120. Het rijden in de stad is ook een genot. De auto stuurt super direct en gaat heel goed met het verkeer mee.
Afgelopen week heb ik tevens voor het eerst een groot object vervoerd waarbij de achterbanken neergeklapt moesten worden. Bij mijn vorige auto konden de achterbanken niet helemaal naar beneden. Bij de Kia lukt dat wel, wat een groter laadruimte betekent dan dat de auto doet vermoeden.

Slordigheidjes
Op zich heb ik geen minpunten te vermelden dan de punten die ik in eerste instantie heb vermeld, maar ik heb wel punten waar ik me aan stoor, die ik eerder als slordigheidjes zie:
- De onboard computer bepaald eerst of er een telefoon is aangesloten via de iPod connector en daarna of er een is aangesloten via bluetooth. Ik heb beiden, namelijk één iPhone voor muziek én telefoon. Als ik mijn iPhone aansluit via de iPod connector en ik start de auto, hoor ik eerst muziek, waarna het opeens uit gaat en ik alleen muziek kan luisteren via bluetooth (of ik moet op mijn iPhone instellen dat muziek naar de iPod connector gestreamd moet worden). Ik heb daar een workaround voor gevonden door eerst de auto te starten, te wachten op de bluetooth verbinding, en daarna pas de iPhone aan te sluiten middels de iPod connector.
- Gerelateerd met bovenstaand minpunt: waarom kan ik niet naar het volgende liedje springen als ik muziek luister via bluetooth?
- Telkens als ik mijn iPhone aansluit via de iPod connector, worden alle instellingen vergeten die ik een vorige keer had ingesteld. Ik moet bijv. telkens weer aangeven dat ik gebruik wil maken van de shuffle functie. Daarnaast wordt ook vergeten naar welk lied ik luisterde.

Tot slot
Ik weet niet of het aan de 17" velgen ligt, maar ik heb al een paar keer (van vreemden) positieve opmerkingen gekregen over de looks van de Rio. Wanneer ik de achterportieren open doe, is men tevens positief verrast over de ruimte achterin.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.