Kia Niro EV 64.8kWh Edition Advanced (2024) #4

autoreview

Kia Niro
Kia NiroKia NiroKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia NiroKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EVKia Niro EV

Signalement

UitvoeringNiro EV 64.8kWh Edition Advanced
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst11.500 km
Lezerswaardering: 65%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

3de Niro

  • 11.500 km

In maart 2024 namen we onze derde Niro in ontvangst, ditmaal een witte EV. Vanaf de eerste dag voelde alles vertrouwd mede ook omdat onze vorige Niro ook een Ev was. De auto zit goed in elkaar en de Edition Advanced die wij hebbenj zit goed in zn spullen. Ik ben best kritisch op kraakjes en piepjes maar daar is bij deze Niro geen sprake van. Alles werkt en alles werk storingsvrij. De auto heeft een goedmoedig veerkarakter en is wel een beetje een allemans auto. Hij is voldoende comfortabel maar eigenlijk niet echt sportief te noemen. De stoelen voldoen prima maar ik moet er nog een lange reis mee maken. Afgaande op ervaringen van het vorige model zal dat wel goed zijn.

De laadsnelheid van deze Niro is niet echt vernieuwend maar omdat ik vrijwel altijd thuis laadt (zonnepanelen) en de auto een behoorlijke actieradius heeft is dat voor ons geen probleem. Zeker omdat we de auto puur prive gebruiken en ik er niet elke ochtend mee op pad moet.

De kofferbak is voor ons voldoende groot en zonodig gaan de banken plat voor lange spullen. Jammer dat er geen electrische vijfde deur op zit. Het feit dat alleen de bestuurdersstoel volledig electrisch is vind ik ook niet handig omdat mijn partner een stuk kleiner is als ik. Er zit namelijk geen geheugenfunctie op en die is ook niet na te bestellen volgens Kia.
Verder zit de volledige veiligheids hulpmiddelen erop en kun je desgewenst alles permanent uitschakelen behalve de lane departing. Die moet bij elke start op het stuurwiel worden uitgezet, als je dat wil.

Ik heb geen indicatie van de verbruikskosten maar als ik kijk naar het electrisch verbruik kijk is dat gemiddeld 16 kWh dus dat niet slecht. Voor ons handig dat we altijd thuis laden natuurlijk. Verder vind ik het bandengeluid wat nadrukkelijk aanwezig op de snelweg maar dat komt waarschijnlijk ook omdat de rest erg stil is. 204 pk voldoen prima en ook het wat teruggeschroefde koppel ervaar ik niet als nadeel.

Mooi dat de gararantie naar 10 jaar is verschoven en dat deze Niro 1x per 2 jaar een beurt nodig heeft. Kom daar maar eens om bij een VW of Opel.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Kia Niro

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.