Kia EV6 77.4kWh Plus (2024)

autoreview

Kia EV6 GT
Kia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6Kia EV6Kia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6 GTKia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6Kia EV6 GT

Signalement

UitvoeringEV6 77.4kWh Plus
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf30.000 km
KM-stand laatst32.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nu echt elektrisch,,.

  • 32.000 km

Na 3,5 jaar en 83dkm Hyundai Ioniq 38 KwH te hebben gereden, wilden we graag een wat hogere 'echte' elektrische auto hebben.
Eisen: zelfde luxe(ik had een premium, dus met stoelkoeling, vegan-leer, elektrische stoelen met geheugen, groot scherm, parkeersensoren rondom, enz.) maar sneller laden(zowel thuis als onderweg) en dus ontwikkeld als elektrische auto.
Uiteraard hadden we een budget en daarbinnen viel ook een nieuwe Tesla MY. Dus in eerste instantie daarvoor gegaan. Helaas viel de proefrit behoorlijk tegen i.v.m. de werking van de ACC en de bijzonder irritante remingrepen. Dat was is met mijn 5 jaar oude Ioniq totaal niet gewend en dus viel die af. Verder was het overigens een zeer stille en ruime en luxe auto. De inruilprijs was ook niet zo best en onderhandelen niet mogelijk in Wezep. Tesla maakt mijns inziens een grote fout door zo weinig instructie te geven als mensen een proefrit komen maken. Of ik had het gewoon slecht getroffen met de medewerker natuurlijk. Ik vond het ook erg vervelend dat ik op de dag dat ik het contract tekende van de Kia een mail van Tesla kreeg met daarin het bericht dat ik 4 duizend! euro inruilkorting kreeg als ik een nieuwe M3 of My bestelde. Dat had mij wellicht een week eerder over de streep getrokken, maar nu waren ze toch echt te laat.
Ik heb ook de Toyota Bz4x gereden en dat reed ook prima, maar het uiterlijk vind ik minder fraai en het bereik was ook lager. De instap daarentegen juist weer wat (te) hoog.
De Kia EV6 vond ik de meest aantrekkelijke auto(na de nieuwe Tesla MY) dus die gaan rijden en dat beviel uitstekend. Bij 3 dealers geweest en ook die gaven alle 3 een prettige indruk.
Ik ben ook nog bij Mercedes en Volkswagen geweest, maar knapte af op de dealer. Weinig/geen interesse van hun kant om ons te helpen. Arrogantie?

Ik heb uiteindelijk de 77 KwH in de Plus-uitvoering gekocht van ruim een jaar oud met 30dkm op de teller en 100% SoH. Keurig bereden, want het interieur was smetteloos. Enkele smetjes aan de buitenkant(parkeerdeukje en wat krassen) zijn door Vaneman keurig weggewerkt, dus hij ziet er weer als nieuw uit.

Wat valt me op:
- stilte, nog duidelijk stiller dan de Ioniq(zeker tot 100 km/u)
- stuurhulp minder fijn, valt best vaak weg en de Ioniq deed het zo goed dat ik niet meer gewend ben zelf te sturen op de provinciale en snelweg. Alleen een hand lichtjes op het stuur was voldoende om zonder piepjes o.i.d. soepel door de (meestal flauwe) bochten te gaan. Dat is nu anders/slechter: je moet het stuur steviger vast houden en de stuurhulp is wat vaker inactief(wit symbool op dash).
- prettige sfeerverlichting
- bijzonder fijne en prima verstelbare elektrische stoelen met geheugen en zacht vegan-leer
- fijner/beter/stiller werkende stoelventilatie/-koeling
- parkeersensoren schakelen automatisch uit bij gebruik trekhaak
- zeer veel power, altijd beschikbaar en door de achterwielaandrijving voel je dit niet in het stuur
- zeer veel ruimte voor en achterin voor de mensen. Ik ben zelf 188 cm met lange benen en zit dus behoorlijk ver naar achteren, maar kan prima achter mezelf zitten.
- bijzonder fijne instap: niet te hoog, maar zeker ook niet te laag.
- zuinig: met mijn Ioniq reed ik gemiddeld 12,5 KwH/100 km over die 83 dkm. Tot nu doe ik 14,9 met de Kia over 2500 km.
- prettige elektrische kofferklep met hands-free functie(handig als je met volle handen staat)
- royale bagageruimte en vlakke vloer als de bank plat moet
- ruime frunk, waarin ik naast de laadkabels ook allerhande spulletjes heb liggen die je weinig gebruikt
- comfortabele vering, zeker als je over drempels gaat, maar beslist niet week. Meer een rijdersauto dan de Ioniq, die best hard was op drempels e.d.

De afschrijving was wel even slikken natuurlijk(ong. 17.000 euro over 83dkm en 3,5 jaar) maar dat was het ons wel waard. Zeker als we zien hoeveel we er toch op vooruit zijn gegaan.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Kia EV6

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.