Hyundai i20 1.25 DynamicVersion (2010)

autoreview

Hyundai i20 1.25 DynamicVersion (2010)

Signalement

Uitvoeringi20 1.25 DynamicVersion
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand laatst16.200 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Hyundai i20 1.2i DynamicVersion

  • 16.200 km

Sinds eind augustus is mijn moeder in het bezit van een Hyundai 20.

De auto beschikt over de volgende opties:
- DynamicVersion uitrusting
- Metallic lak
- 17'' lichtmetalen velgen
- Semi-velours mattenset


Inleiding
Na 13 jaar lang, volkomen probleemloos, gereden te hebben in een Volkswagen Polo van '97 was mijn moeder toe aan een wat jongere auto. Gekeken naar Polo's van ongeveer 2 jaar oud maar die waren nog behoorlijk aan de prijs. Ook was niet iedere dealer even tevreden met het inruilen van de oude VW Polo.
Toevallig terecht gekomen bij een Hyundai dealer, daar viel de i20 erg in de smaak bij mijn moeder. In januari 2010 had deze dealer een 60-tal i20's ingekocht, en daar was dit er één van. Erin proefgereden en dat viel bepaalt niet tegen. Omdat de auto al zo'n halfjaar op kenteken stond, kregen we een goede korting. Ook zag de dealer wel handel in de oude Polo, hiervoor kregen we dan ook een goede prijs. Uiteindelijk een Hyundai i20 gekocht!
Voor het eerst na ruim 25 jaar in Volkswagen gereden te hebben een ander merk, benieuwd hoe dat gaat bevallen.


Comfort
De auto is met het DynamicVersion pakket al behoorlijk compleet. Zo is er standaard aanwezig een airco, radio CD/MP3-speler, multifunctioneel stuurwiel en mistlampen. Het enige wat ik nog mis is cruisecontrol en een middenarmsteun. Dit zou eventueel nog ingebouwd kunnen worden.
De bediening van alle knoppen is vrij eenvoudig. De bediening van de pedalen en het schakelen gaat allemaal heel lichtjes en soepel. Het motorgeluid is niet erg merkbaar aanwezig. Het sturen vind ik wel wat licht en gevoelloos.


Prestaties
De 1.2i motor met 78 pk is geen strepentrekker. De Polo voelde, met zijn 60 pk, vlotter aan (tot zo'n 60 km/u tenminste). Vooral in de 1e versnelling moet je goed doortrekken, voordat je naar de 2e versnelling gaat, om goed vooruit te komen. Voor de prestaties is deze auto ook niet gekocht.


Betrouwbaarheid
Minpunt vind ik de harde materialen in het dashboard, bij Volkswagen ziet dit er allemaal iets beter uit. Ook de achterklep voelt niet erg solide aan. Zo zijn er nog meer van die kleine dingetjes die me opgevallen zijn. Voor de rest valt er nog weinig over de betrouwbaarheid te vertellen. Tot nu toe heeft de auto ons geen enkele keer in de steek gelaten (wat je ook wel mag verwachten van een nieuwe auto). Hopen dat dit zo blijft.


Gebruikskosten
Tot nu toe geen extra kosten gehad aan deze auto.

Ik zal deze review regelmatig updaten om mijn ervaringen met jullie te delen.

------------------------------------------------------------------

Update (5.800 kilometer)

Auto is intussen voorzien van winterbanden. De zomerbanden (met een soort 'V'-profiel) die op de 17'' velgen zaten, hadden totaal geen zijdelingsgrip bij enige vorm van gladheid. Verder bevalt de auto nog steeds goed, enige minpunt is het verbruik. Dit ligt namelijk tegen de 1:14 en dat vind ik tegen vallen voor een 1.2'tje.

------------------------------------------------------------------

Update (16.200 kilometer)

Inmiddels de auto iets meer dan een jaar in bezit en al ruim 16.000 kilometer gereden. Binnenkort gaat hij naar de dealer voor de 1e kleine beurt.
De auto bevalt nog steeds goed, wel valt mij de kwaliteit van sommige materialen een beetje tegen. Op de deurpanelen aan de binnenzijde zitten namelijk snel vlekken en deze zijn moeilijk te verwijderen. Ook is de kwaliteit van de bumpers (beetje dun plastic) en de lak (erg zacht waardoor er makkelijk krassen op komen) niet op het niveau van de eerder gereden Volkswagens. Maar goed hier was de prijs ook naar, voor een vergelijkbare Polo betaal je ruim € 3000,- meer.
Het verbuik is ondertussen gedaald en schommelt nu tussen de 1:14 en 1:15, redelijk acceptabel, maar ik had gunstigere waardes verwacht.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Hyundai i20

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.