Honda Jazz 1.5 Hybrid Crossstar (2020) #2

autoreview

Honda Jazz 1.5 Hybrid Crossstar (2020)

Signalement

UitvoeringJazz 1.5 Hybrid Crossstar
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf18.250 km
KM-stand laatst18.500 km
Lezerswaardering: 64%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Honda, een Japanse Volvo?

  • 18.500 km

Na twintig jaar Volvo, 850, V70 en 940 zijn we twee jaar geleden overgestapt in een Honda Insight. Dit om een aantal praktische redenen en een flink lager brandstofverbruik.
De Insight beviel erg goed. Het blik voelde wel veel fragieler maar het comfort voelde goed. Toch had de Insight na 270.000km, waarvan wij er 50.000 voor onze rekening namen, een paar issue’s die me niet bevielen (een haperende aircokoppeling en een cvt die nu en dan niet lekker reageerde).

Al een tijdje had ik schik van een Crosstar. Ik las er niets dan lovende kritieken over en de verbruikscijfers waren nog beter als van de Insight, die ook al netjes 1 op 19 á 1 op 20 reed.

Een tijdje de internet advertenties in de gaten gehouden. Het moest namelijk wel een lichtblauwe worden. Met een zwart dak.
In Emst vonden we er ééntje van 2020 met maar 18.500km op de teller. Een Duitse importauto.

Nu na 3 maanden rijden maak ik een voorzichtige en uiteraard voorlopige balans op.
Honda Crosstar, wat een fijne auto. Geen Volvo, maar ik stap iedere keer toch met een blij gemoed in.
De auto doet precies wat je er van verwacht. Comfortabele zit, ruimte genoeg van binnen, alhoewel de kofferbak niet echt ruim bemeten is, maar genoeg voor twee personen.
Normaal afgeveerd, een redelijk neutrale wegligging en prestaties die ruim voldoende zijn om lekker te kunnen meekomen.

De Honda heb ik gekocht met Falken 4-seizoenen banden. En volgens mij zijn dat draken van banden.
Ik had al eens eerder gereden met een Honda Jazz van deze generatie en die was stil. Ik rijd nu rond met het gevoel/geluid van wiellagers die niet meer helemaal lekker zijn. Het lijken wel jankende terreinbanden dus.

Het verbruik valt me tot nu ook een beetje tegen. Ik kom qua verbruik niet verder als de Insight. 1 op 19. Ik had er eigenlijk meer van verwacht.
Ik leg dat vooralsnog neer bij de banden. Met de Insight heb ik leren omgaan met het Honda hybride concept dus ik verwacht niet dat het aan mijn rechtervoet ligt.
Ik houd me uiteraard aanbevolen voor goeie tips!

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.