Ford Mondeo 1.8i First Edition (1997)

autoreview

Ford Mondeo
Ford MondeoFord MondeoFord MondeoFord MondeoFord Mondeo - interieurFord Mondeo

Signalement

UitvoeringMondeo 1.8i First Edition
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1997
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf102.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Een overstap van een 2001 Wagon TDdi blijft inleveren.
Omdat ik geen dieselkilometers meer maak, de nog redelijk jonge diesel ingeruild tegen een 1997 Mondeo Sedan en een 1996 Galaxy.
Ik zal het voortaan met iets kleiners moeten doen.

Welk type Mondeo het ook betreft; alle auto’s kenmerken zich door veel ruimte en enorme gebruikersrvriendelijkheid. Het interrieur van Ford is simpel en duidelijk. Alleen het knopje van de electrische spiegels is even zoeken, dat zit links op de middenconsole.

Bij aankoop was de auto vlekkeloos. Dat kan ook eigenlijk niet anders met een automaat van 10 jaar oud met net een ton op de teller.
Dat de auto daadwerkelijk ’door een oud vrouwtje’ (in dit geval een oud mannetje) bereden was, bleek al snel; hij was niet vooruit te branden.
Inmiddels, na ca. 8.000km, merk ik dat de kick down langzaam wakker wordt.
Overigens blijft het bepaald geen snelheidsmonster; de 1.8i in combinatie met de automaat is net te licht voor de auto. Het verbruik is wel netjes voor een automaat van ruim 1200kg; 1:10 gemiddeld.

Bij het invallen van de winter de standaard 185/65 14’ wielen vervangen door 195/60 15’ met winterbanden; het weggedrag is meteen een stuk beter.

In vergelijking met de Mondeo 3 is deze een stuk stugger op de weg; ik kan me voorstellen dat mensen daarover klagen. De automatische bak schakelt stug en schokkerig. Vooral terugschakelen bij lage snelheden voel je goed.
De ’sport’ stand op de automaat stelt niets voor, maar dat kan zijn omdat het slechts de 1.8 is. Misschien werkt het bij de 2.5 beter ...

De ’first edition’ was in 1997, in tegenstelling tot latere jaren, niet voorzien van alle gemakken. Zo heeft de auto heeft geen airco, maar op de kleine stukjes die ik tegenwoordig rijd, mis ik hem niet. De auto heeft wel elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels. Vooral dat laatste is heel praktisch.

Al met al een hele aardige auto, waarmee ik verwacht nog wel een jaar of 5 voort te kunnen.

PROBLEMEN

6 maanden na aanschaf nog niets aan de hand geweest.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.