Ford Focus 2.3 EcoBoost RS (2016) #2

autoreview

Ford Focus 2.3 EcoBoost RS (2016)

Signalement

UitvoeringFocus 2.3 EcoBoost RS
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf89.700 km
KM-stand laatst100.028 km
Lezerswaardering: 50%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eindelijk een echte hothatch

  • 90.500 km

Na een lange tijd in wat normalere auto's te hebben gereden vond ik dat het weer tijd werd voor een hothatch.

Ik heb zitten twijfelen tussen de volgende auto's: Hyundai i30N, Audi S3, Volkswagen Golf R of GTI en de Ford Focus RS.

De meeste auto's uit het bovenste rijtje heb ik gelukkig een keer mogen proberen (aangezien mijn vader zelf een Golf 7.5 R Variant rijdt, heb ik deze goed geprobeerd).

Nou heb ik eind december toch gekozen voor de Ford Focus RS. Deze auto is echt een kanon van een apparaat. Naast de acceleratie gaat het ook geweldig door de bochten.
Ten eerste had ik dit niet verwacht aangezien vierwielaangedreven auto's toch wat minder scherp zijn dan een goede voor- of achterwiel aangedreven auto met sperdifferentieel. Maar deze Ford heeft me toch wel positief verbaasd.

Positieve punten:
-Rijbeleving (De Focus RS stuurt zo direct en strak)
-Geluid (Je moet maar van een 4-cil houden)
-Vermogen (Met z'n 350pk heeft het voldoende om met het verkeer mee te rijden)

Negatieve punten:
-Het onderstel is vrij hard, dus je passagiers zullen het niet leuk vinden
-Verbruik (Maar daarvoor moet je het ook niet kopen)

Voor mijzelf is deze auto prima. Groot genoeg aangezien ik alleen met mijn vriendin erin zitten.
Op de snelweg haal ik 1:13 als ik rustig aan doe, maar door af en toe goed door te halen en wat bochtige wegen te pakken dan boeit het verbruik ook niet meer.

Volgende maand gaat de auto even langs de dealer. Ik vind dat de bi-xenon lampen niet zo fel zijn en er ontstaat condensatie in de koplampen. Dit wil ik even laten nakijken.

Wordt vervolgd :)

Algemeen onderhoud

  • 100.028 km

Op 2 juni heb ik de RS naar de Ford dealer gebracht voor algemeen onderhoud.
Dit hield de volgende zaken in:

- Motorolie + oliefilter
- Remvloeistof verversen
- Bougies

Helaas hadden ze geen tijd meer om de volgende zaken te regelen:

- Wielen uitlijnen (Het stuur staat echt een haartje naar links)
-Brandstoffilter vervangen

Nou heb ik gelijk een vervolg afspraak gepland in juli (dan kan ik gelijk de APK meenemen die in september vervalt).

Nog een paar extra zaken die ik binnenkort nog zelf ga doen zijn:

- Ruitenwisser achter vervangen (rubber was droog geworden volgens de dealer)
- Ford Performance kentekenplaathouder vervangen

Kortom ben ik nog erg tevreden met de RS nu ik meer dan 10.000KM ermee heb gereden en ook de 100.000KM heb aangetikt.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.