Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2010)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 3.000 km |
KM-stand laatst | 221.000 km |
Punto EVO
- 24.500 km
In december de punto gekocht , als vervanging van ulysse jtd. Doel was goedkoper rijden. Dat is natuurlijk gelukt. De ulysse reed 1:10 en de punto doet nu 1:21. wegenbelasting 400+ per kwartaal, nu 0.
Auto wordt eigenlijk alleen voor lange ritten(50-150 km) gebruikt en voldoet tot nu toe aan alle verwachtingen.
Rijden
Motor doet het gewoon goed, als je rustig aan doet is hij super zuinig. Optrekken en schakelen gaat goed, al moet je je niet al teveel van de board computer en zijn schakeladvies aantrekken. Je kunt vrij snel(lage toeren) schakelen en soepel rijden.
Stad
Punto is heel handelbaar in de stad en parkeergaragesa(vooral als je een Ulysse gewend bent). Extra stuurbekrachtiging is mogelijk maar heb ik nog nooit gebruikt
wegligging,
Prima bij lange bochten doet de punto prima maar ook rechtuit op de snelweg gaat goed.
Remmen, werken prima, ook bij stevige afdalingen en veel remmen bleef het allemaal goed werken. (bij de Ulysse wilde het wel eens wat vager worden)
Verschil met Ulysse is natuurlijk groot, qua omvang en de hoge zit, maar qua rijden valt het mij erg mee. Lange stukken rijden, 200-300 km doet hij gewoon net zo goed, het valt mij op dat het niet vermoeiender is of zo.
Stoelen zijn prima en ook zowel in hoogte als lende instelbaar voor de bestuurder.
Telefoon in de auto met bleu en me, ook met spraak sturing werkt het allemaal prima.(je kunt gewoon nummers oplezen en dan belt het systeem het nummer). Smsjes kun je laten oplezen, een optie die ik steeds vaker gebruik.
Mijn telefoon maakt automatisch verbinding met het bleutooth systeem en het werkt meestal goed.(het gaat fout als ik mijn prive telefoon aan laat staan, die krijgt om de een of andere reden eerder verbinding dan mijn zakelijke telefoon. Bellen gaat ook goed, verstaanbaarheid is goed en de auto is stil genoeg.
Cruiscontrol is enige wat subtieler zou kunnen werken. het gaat allemaal wat grof.
De binnenruimte is goed, je kunt je spullen op diverse plaatsen kwijt, 2 bekerhouders voor de bestuurder, een in de deur en één bij de versnellingspook.
Met de sleutel kun je de auto op afstand openen en op slot doen. handig is de functie waarbij je je kofferbak alleen opendoet. Als je bijvoorbeeld je laptop even in de koffer wilt stallen.
Kinderen
Ik heb 2 isofix stoelen op de achterbank en eentje voorin. Tussen de twee stoelen achter past dan nog een kind. Gordels vastmaken achter is een crime als je kind het niet zelf kan.
verbruik
1:25 is te halen bij normaal rijgedrag. Met mijn rijstijl vind ik 1:20 gewoon goed. (ik rij stevig door). Momenteel staat hij op 1:21. Als je echt je best doet kun je hogere waardes halen heb ik gemerkt. kortom, wat je er zelf van maakt. Start en stop systeem werk ook prima.
kritiek?
lekke band, verwisselen ging erg soepel(advies, laat je niet die spuitbus aansmeren, neem een normaal reservewiel!).
-Lak; het lijkt erop dat mijn punto gevoellig(er) is voor steenslag en je ziet als je tussen de plaatdelen kijkt dat er soms niet overvloedig gespoten is.
-In de winter duurt het erg, erg lang voordat de auto warm is. Ik zag dat de nieuwe versies extra verwarming hebben, dat is wel nodig.
-prestaties, op zich presteert de motor meer dan voldoende met 85pk/200nm in combinatie met de versnellingsbak is het een zuinig geheel.
afwerking,
binnenin goed en netjes geen topkwalitiet maar past bij de prijs.(als je het handeltje dat de motorklep opent lostrekt(had ik opeens in mijn hand ;-) )krijg je meteen de hele afdekking van de zijkant mee ;-) fiat zullen we maar zeggen.
extra
tomtom op dash werk erg goed en is handig(kan van het stuur uit bediend worden), ook handig is armsteun met extra opbergvak.
automatische airco is ook fijn.
mp3 speler doe het ook goed(duurde even voordat ik hem begreep).
Verder heeft de boordcomputuer diverse handige functies,zoals , daglicht instelling, pieptonen bij overschrijding max snelheid, of gordel vergeten. Voor de radio kun je instellen of je de informatie bij de tellers(kilomerterteller) kunt zien of in de middenconsole.
achterbank, isofix aansluitingen werken goed. 3 kinderen op de achterbank gaat, maar gordels vastmaken is dan wel een crime.
Kortom prima auto voor relatief weinig geld.
kosten
- 31.000 km
1/7 30.000 km
Olie indicator begon te knipperen,Je mag dan nog maar 500 km rijden!
Olie en meteen maar 35.000 km beurt gedaam.
kosten 280 euro, incl leenauto.
Verbruik nog steeds 1:21. (nieuwe rijden zit nog niet tussen de oren bij mi)
Als je tussen de vrachtwagens gaat hangen en dat 100/200 km volhoudt kom je op waarden boven 1:30.
Gebruik; Auto voldoet prima ook als rijdend kantoor.
Geluid
Auto is stil van binnen. Ook bij snelheden boven 120 tot 140 is hij stil genoeg om goed te bellen etc.
Airco
Afgelopen tijd een paar hele warme dagen gehad en dan werkt de airco prima.
Problemen:
eigenlijk geen.
vervolg
- 48.000 km
Auto bevalt nog steeds goed, verbruik is ook goed. 1:21 als je haastig bent, 1:27 als je rustig doet.
problemen.
Auto is opnieuw uitgelijnd, voorwiel sleet scheef af.
Lekkage achterklep, garage heeft het opnieuwe gekit. Als ik de klep opendeed klotste het binnenin, water loopt er via onderkant uit.
Tussenstand
- 80.000 km
Auto rijdt super, erg tevreden over,
Verbruik rond 1:22
Problemen
Schakelaar koppelingspedaal stuk, daardoor geen cruise control en stop en go , reparatie onder garantie
Lekkage achterklep is weliswaar gerepareerd, maar nu zag ik roest.
Wordt onder garantie gemaakt,
Uitlaatgaslucht, lekkage bij injectoren, gemaakt, garantie.
Ander puntje, beide achterruiten naar beneden gevallen, staalkabeltje verroest, ook garantie,
vervolg
- 144.000 km
Punto doet het nog steeds prima, rijdt nog steeds super. laatst 140.000 km beurt gehad.
4x nieuwe banden, airco bijgevuld, verder regulier onderhoud.
sinds kort waarschuwing gloeikaarsen, heb ik al eerder gehad, toen eentje vervangen. Zal nu ook weer moeten.
lekkage en roest bij kofferbak is weg, maar zie het nu op onder de motorklep verschijnen. Is toch een puntje voor Fiat.
nog steeds
- 206.000 km
De punto doet het nog steeds prima,
wel is een van de achterruiten weer naar beneden gedonderd, kabeltje weer verroest. , is een dingetje roest en fiat.
verder mistlamp kapot, kabelbreuk, gemaakt.
inruil
- 221.000 km
auto ingeruild voor nieuwe punto lounge 80pk.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.