Fiat Punto 1.2 Young (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Punto 1.2 Young |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 135.523 km |
KM-stand laatst | 138.000 km |
Eerste auto: Fiat Punto
- 135.523 km
Op 8 maart 2012 heb ik mijn eerste auto gekocht; deze Fiat Punto. Bewust voor een 1.2 8V gekozen in verband met het verbruik (ben namelijk een student!). Ook is de wegenbelasting van deze auto relatief laag, namelijk 57 euro per kwartaal.
Voor het kopen van de auto natuurlijk een proefrit gemaakt. Tijdens de proefrit reed de auto zeer goed. Er waren echter wel een paar kleine dingen mis: automat bestuurderskant is compleet door, steun waar je je linkervoet opzet als je niet koppelt is doorgesleten (heeft die steun trouwens een naam?), klein scheurtje bekleding en was een vinnetje van de luchtroosters losgeraakt.
In hoeverre dit geen echte gebreken zijn ben ik tot de aankoop overgegaan. Twee maanden garantie afgesproken met de verkoper en een nieuwe APK bij de aflevering.
Plusjes:
- 135.000 kilometer op de teller
- Onderhoudsboekjes + vorige garagerekeningen
- Eerste eigenaar!
Dinsdag 13 maart 2012 de auto opgehaald. De auto is goed de APK doorgekomen, enige wat er volgens de autohandelaar vervangen is was een achterband. Ik schrok nog even van het keuringsrapport, maar blijkbaar staan de aanbevelingspunten er altijd op maar is er niks aan de hand als ze niet rdw-oranje gemaakt zijn. :)
De auto heeft zich de terugreis van dealer naar huis goed gehouden. Dit was een reis van 150 kilometer, een goed testje dus.
Ervaringen tot nu toe:
Vind de Fiat Punto zeer prettig rijden. Heb hiervoor wel eens in een Volvo V70 uit 2000 gereden maar vond deze Volvo net een 'vliegend tapijt' op de weg. Deze Fiat is veel steviger geveerd en dat merk je terug in het weggedrag. Zoals eerder gezegd is het maar een 1.2 motortje, hetgeen het invoegen op de autosnelweg soms redelijk lastig maakt. Probeer maar eens van 90 km/h naar 120 te gaan - heeft het 1.2'tje nog best even moeite mee. Eenmaal aangekomen op die snelheid houd die dit gelukkig wel goed vol. Heb alleen het idee dat het verbruik op 120 km/h erg hoog ligt (rond de 7L/100KM).
Stoelen voorin zitten erg goed. Geen stoelen waar je in wegzakt maar stoelen waarin je een actieve rijhouding aan kunt nemen. Bestuurdersstoel is ook in hoogte verstelbaar (in mijn geval gelukkig ook naar beneden te verstellen), ik kan dus met mijn 1,90M goed zitten in de auto.
Elektrisch heeft de Punto ook veel te bieden. Elektrische ramen voor, lucht-conditionering heeft vele standen, Airco!, een handige boordcomputer welke diverse opties kan weergeven (huidig verbruik, gemiddeld verbruik, afstand tot lege tank, gemiddelde snelheid). Ook zijn de lichten eenvoudig elektrisch te verstellen als je met extra personen reist of met zware bagage. Voorin heeft de auto tevens een airbag voor de bestuurder en eentje voor de bijrijder.
Achterin de auto ook relatief veel ruimte voor dit model auto. Drie mensen kunnen redelijk goed achterin zitten. De auto beschikt over 3 driepuntsgordels achterin wat de veiligheid vergroot. De Punto betreft een 3-deurs variant en heeft dus achterin uitzetraampjes.
De auto heeft ook een relatief grote kofferbak. De klep bevat gasveren waardoor deze gemakkelijk open gaat. Helaas niet met een hendeltje de klep zelf openen, maar dit moet of met een hendel onder de bestuurdersstoel of met de sleutel zelf. In de kofferbak bevind zich onder een stuk tapijt het reservewiel met de krik en enkele toebehoren. De achterbank is niet deelbaar maar wel bijna horizontaal neer te klappen wat de kofferbakruimte redelijk vergroot.
Een paar (min)puntjes die tot nu toe (300 kilometer gereden alweer ongeveer) opvielen:
- Achterband (en) maken soort joelend geluid rond de 60 km/h. Onderzoek op Google geeft aan dat dit misschien een gecupped 'de band betreft.
- Richtingaanwijzer springt soms te snel terug, bijvoorbeeld bij het driekwart rondrijden op de rotonde springt deze na een kwart al terug
- Verbruik. Volgens boekje is een verbruik van 1/17,5 haalbaar. Zit nu ongeveer op 1/15.
Het beschadigde vinnetje van het luchtrooster zelf gemaakt met een tangetje en een boel geduld. Scheelt weer een bezoekje aan de garage. Ook de stoel weer dichtgemaakt, niet zo netjes als fabriek-af, maar beter dan dat het gele schuimrubber er doorheen steekt!
Ben erg benieuwd hoe de Punto zich gaat houden in de periode dat ik er mee rijdt!
Kleine puntjes
- 138.000 km
Dikke 2000 kilometer verder alweer, auto houdt zich nog steeds sterk. De auto moet eigenlijk nog voor de 120.000 km beurt (db. riem wel vervangen bij 100.000 gelukkig) en dat valt nu wel te merken:
- Kleppendekselpakking is lek, motorblok zit onder de olie. Gelukkig niet zo lek dat de olie eruit stroomt, het 'zweet' slechts een beetje. Deze pakking had bij 120.000 km vervangen moeten worden volgens het onderhoudsschema.
- Verbruik ligt redelijk hoog. Denk volledig te wijten aan het uitgestelde onderhoud.
Helaas kost de 120.000 km beurt een dikke 600 euro. Na de zomervakantie maar eens naar de garage brengen dan...
Ook dient de airco even bijgevuld te worden, die wordt namelijk niet goed koud.
Gister in het donker erachter gekomen dat de auto geen kofferbaklichtje heeft, terwijl de bekabeling er wel gewoon ligt. Maar even een ritje langs een autodemontagebedrijf voor een lampje.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren