Fiat Panda 1.4 100HP Sport (2007)

autoreview

Fiat Panda 1.4 100HP Sport (2007)

Signalement

UitvoeringPanda 1.4 100HP Sport
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Mijn Fiat Panda 100HP heb ik bij de dealer in Hoofddorp (Boot-Rialto) kunnen ophalen op 19 jan. van dit jaar. Erg tevreden over de dealer en de verkoop. Ik was al geruime tijd op zoek naar een kleine maar sportieve auto en de nieuwe 100HP was precies wat ik zocht.

Ondertussen al ruim 1020km mee gereden en hij begint nu pas echt in te komen! Goed weg- en stuurgedrag. Met deze auto kan je heerlijk door een bocht heen zonder dat je druk hoeft te maken over het overhellen van de wagen. Hij is duidelijk gebouwd om mee sportief te rijden zonder compromis voor luxe. Stevige kuipstoelen voorin die goede steun bieden aan de bestuurder en passagier. Leder bekleed stuurwiel en versnellingspook, met 6 versnellingen, die toch nodig zijn om de motor in lage toeren te houden op het moment dat je zuinig wilt rijden. Heb je toch zin in wat meer spanning dan zorg je met een druk op de knop (Sport-stand) dat je gaspedaal vlotter reageert en dat je een meer direct stuurgedrag hebt. Hierdoor is de 100HP een genot om in te rijden. Remmen doet hij als de beste en het was best wennen hoe snel je tot stilstand kan komen in de 100HP. Dankzij de 4x schijven rondom sta je in no time stil en zaken als ABS maakt het helemaal af.

Auto is optisch goed aangekleed met een dakspoiler en side-skirts om het allemaal nog sportiever te maken. Af fabriek krijg je een set mooie velgen mee en airco is allemaal standaard. Ben er tot nu toe erg happy mee en hoop een groot aantal kilometeres mee te maken. Ik kan hem zeker aanraden aan ieder die voor een scherpe prijs een sportieve en kleine kanon zoekt!

UPDATE 28-8-2007:
Ondertussen al weer een paar maanden verder met mijn 100HP. Auto is nog altijd top!
Van het weekend grondig gewassen en in de wax gezet, optisch nog altijd of hij gisteren uit de showroom is gekomen :)

UPDATE 20-1-2007:

Nieuwe foto’s van de Panda, na was en wax beurt door mijzelf...nog steeds een showroom glans!

PROBLEMEN

Problemen heb ik niet gehad, wat wel mij is opgevallen is het feit dat mijn remmen piepen op het moment dat ik rem. Zodra de blokken en schuiven heet zijn begint hij te piepen, en na ruim 1000km vind ik het wel tijd dat het moest ophouden (nieuwigheid?)

Contact gehad met de dealer en deze heeft aangegeven dat er gemodificeerde blokken onder moeten. Volgende week erlangs om het te laten fixen.


UPDATE 12-2-2007:
Heb mijn 100HP langs de dealer gereden vanochtend. Ik heb daar aangegeven dat alle 4 de blokken nagekeken moesten worden i.v.m. het piepen. Ook direct aangegeven dat als ik rustig achteruit reed dat de blokken achter ook piepen omdat deze dus contact maken met de schijf. Ik weet dat nieuwe remblokken eigenlijk contact maken met de schijf en zodoende langzaam sluiten. Maar goed nieuwe blokken op een 100HP mag geen asbest meer bevatten, dus zijn de blokken harder dan normaal...om een langs verhaal langer te maken :) nee hoor...

Blokken zijn losgehaald, en aan de onderste rand bijgeschaaft en ingevet. Hierdoor maken ze geen contact met de roestige deel van de naaf van de velg meer. En de afstand tussen de blokken en schijf is bijgewerkt waardoor ze niet constant met elkaar in aanraking komen. Vanochtend naar kantoor en geen problemen meer, en ook geen geluid wat overeen komt met een 18-wieler :)

Uiteraard houd ik het nog in de gaten. By the way werkzaamheden zijn uiteraard onder fabrieksgarantie gerepareerd/aangepast en ik ben er maar 1,5 uur voor kwijt. Foto’s staan erop, mijn 100HP op de oprit!

UPDATE 02.01.2008:

Afspraak gemaakt met de dealer in Hoofddorp voor eerste onderhoudsbeurt (15.000 km op de teller). Ik rijd geen 20.000 km in 1 jaar, dus leek het me verstandig (staat ook aangeven in het boekje dat je dan iedere jaar een onderhoudsbeurt laat plegen).

Wat ik vanaochtend wel had is dat mijn Airco niet wil aanslaan, het viel me op omdat mijn ruiten niet snel werden ontdooid EN hij maakte niet het ’geluid’ wat ik gewend was bij het aanslaan. Ik hoor dan echt een kloink bij het aanslaan van de pomp en ventilator. Ik zal het straks weer proberen tijdens de lunch om te zien of het nog altijd speelt. Dealer is gebeld en zij zullen op 08.01.2008 (voor eerste onderhoudsbeurt ook naar de airco te kijken). Ik gebruik mijn airco regelmatig dus ik stond er van te kijken dat het NU al na 15000km al problemen heeft. Uiteraard zal de dealer het onder garantie gaan verhelpen.

Hebben andere 100HP bestuurders (met handmatige airco) ook dat geluidje als je de airco aanzet?

Ik laat jullie weten hoe het afloopt.

UPDATE 08.01.2008:

Vanochtend mijn 100HP langs de dealer, BOOT-RIALTO gebracht voor eerste onderhoudsbeurt. Deze is uitgevoerd en op mijn melding van airco probleem werd ik gerustgesteld dat het in koude tempraturen (0 graden of lager) de motor eerst goed warm moet worden gedraaid alvorens je de airoc inschakeld. Doe je dit terwijl je net gestart hebt en het is buiten rond de 0 graden of lager (was in mijn geval destijds) dan kan het zo zijn dat de pomp niet genoeg kracht krijgt van de accu en oliedruk om aan te slaan, dit lost zich dan geleidelijk op als de auto warmer wordt. Maar mocht het buiten toch vrij koud blijven dan duurt dit ook langer uiteraard. Dus in het geval dat je auto de hele nacht in de kou staat en dan de volgende morgen met vriespunt wordt gestart kan de airco niet aanslaan. Het is inderdaad als een soort vorstbeveiliging.

Verder geen problemen tijdens de eerste onderhoudsbeurt. Olie ververst, oliefilter vervangen, pollenfilter vervangen, ruitenvloeistof bijgetapt. Overige vloeistoffen op peil.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.