Fiat Panda 1.3 JTD Multijet 16v Dynamic (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Panda 1.3 JTD Multijet 16v Dynamic |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 6 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik heb mijn Panda nieuw gekocht omdat ik een klein, zuinig autootje wilde. Ik wilde ook een auto met een wat grotere actieradius dan mijn Mazda, dus vandaar dat ik ben overgstapt op diesel.
Ik moet zeggen dat de Panda me erg goed bevalt, het motortje draait fijn, er zit behoorlijk wat power in, alles voelt degelijk aan (beter dan in de Mazda eigenlijk) en er zit behoorlijk wat luxe in. Al had het grijze plastic van het dashboard wel iets fraaier gekund.
Ik moet wel zeggen dat een Emotion heb (het meest luxe type dat in Nederland als diesel niet verkrijgbaar is) je zit verder lekker hoog en hebt het idee dat je in een veel grotere auto onderweg bent. Met name in de stad is het een perfecte auto, de auto stuurt en schakelt messscherp.
Er zijn wel een paar puntjes om rekening mee te houden, dat is de achterbank die niet door te klappen is, dat vind ik wel jammer want een grote vlakke laadvloer is niet mogelijk (die van mij is wel verschuifbaar, dat was een optie) , verder vind ik het windgeruis wat tegenvallen op de snelweg en is hij niet zo zuinig als gehoopt. Ik rij 1:17-1:20 gemiddeld (actieradius zon 600 km) , maar met name op de snelweg boven de 120 loopt het verbruik snel op. Topsnelheid is op de teller zo’n 180 waar je ook op de autobahn nog goed kan meekomen.
Als je de auto wilt aanschaffen maak zeker dat je zitpositie goed is, ik kan me vorstellen dat sommige langere mensen last hebben van de middenconsole.
Hij gaat binnenkort voor de eerste beurt dus ik zal kijken of het verbruik nog verbetert.
---------------------------------------------------------
update 11 maart 2006
Ik zal nu hier updaten, ik zie dat dat ook de bedoeling is aan de andere reviews!
-Inmiddels ruim 30.000 km op de klok. De zuto rijdt nog stees erg goed. Olieverbruik dat ik de eerste 10.000 had behoorde na de eerste oliewissel volledig tot het verleden. motor rijdt trekt als een lier verder. Er zit wel een klein rateltje in als je vanaf lage toeren het gas indrukt,volgens de dealer is het de distributieketting (de 1.3 heeft een ketting ipv een riem) en is dat bij al deze jtd’s. Er zit ook een klein kraakje nu in het dashboard af en toe helaas. Niemand hoort het, maar als je zelf constant in de auto rijdt wel. Bekleding en ander materiaal ziet er na anderhalf jaar nog als nieuw uit, dus dat is wel prima.
Carosserie en mechaniek is allemaal nog perfect als nieuw, behalve de afdekking van de kofferbak. Een bus olie is daar gaan lekken en het hele paneel (met vulling) was doordrenkt met olie. Heb ik wegkunnen gooien. Nieuw paneel bij fiat dealer> 68 euto incl btw. Viel me weer mee.
Gemiddeld verbruik zit nog immer op 1:17-1:20 afhankelijk van de omstandigheden. In de stad is hij bovengemiddeld zuinig, maar op hogere snelheid (140 en harder) is hij juist dorstiger dan je zou verwachten. Dit zal aan de matige stroomlijn liggen.
Ik denk toch aan inruilen aan het eind van het jaar, of 2007. Niet omdat de auto me niet bevalt, maar omdat ik wat groters nodig heb en door een betere baan ook kan betalen. Ben aan het kijken naar een Alfa Brera, of GT, maar wellicht ook een Grande Punto?? De Panda is iig zeker wel een fijne auto, met name in de stad en op buitenwegen zijn er weinig auto’s die fijner rijden en helemaal niet in deze klasse, daar ben ik van overtuigd. Op hogere snelheden is hij wat te rumoerig vind ik. (de zeer aan te bevelen bose geluidsinstallatie is dan wel weer erg prettig).
---
PROBLEMEN
-klein kraakje in het dashboard
-kofferbakbekleding vervangen nadat olieblik was leeggelopen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.