Fiat Panda 1.2 Edizione Cool (2008)

autoreview

Fiat Panda 1.2 Edizione Cool (2008)

Signalement

UitvoeringPanda 1.2 Edizione Cool
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst27.200 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Aankoop nieuwe Fiat Panda Edizione Cool.

  • 125 km

Zodra er meer kilometers zijn gereden, zal ik verslag doen van onze ervaringen.

Verschillen Edizione Cool t.o.v. Panda 1.2 Emotion

  • 1.300 km

Inmiddels zo'n 1300 km naar volle tevredenheid gereden.
Ten opzichte van de 1.2 Emotion van 2004 mist de Edizione Cool de onderstaande zaken:
-geen elektrische/verwarmbare buitenspiegels
-geen uitgebreide boordcomputer maar uitsluitend een tripcomputer
-bestuurdersstoel niet in hoogte verstelbaar
-geen opbergbak onder passagiersstoel
-geen climatecontrol
-geen make-up spiegeltje in zonneklep van bestuurder
-geen opbergtas in rugleuning passagiersstoel
-geen afdekstrook veiligheidsgordels voor
-geen kunststof bekleding binnenkant achterklep maar stoffenbekleding
-geen lichtmetalen velgen.
Wij missen deze dingen echter niet want er is goed te leven/rijden zonder deze extra's. Eigenlijk houden wij wel van een wat eenvoudiger uitvoering.
Het rijden is er niet minder om want zowel motorisch als het exterieur zijn bij beide uitvoeringen identiek.
Andersom is het zo dat de Edizione Cool 2 in hoogte verstelbare veiligheidsgordels voor heeft en de Emotion slechts 1. Ook heeft de Edizione Cool een (plafond)handgreep aan de passagierskant en de Emotion niet. Wat ons nog wel is opgevallen, is dat het verwarmingssysteem zonder climate control beter c.q. warmer is in te stellen. Al met al is voor beide uitvoeringen wat te zeggen waarbij natuurlijk de prijs ook een rol speelt.
Op 4 februari jl. heb ik een middenarmsteun laten plaatsen. Dat is echt een aanrader want het maakt het rijden relaxter en tevens heb je dan ook nog een extra bergruimte in deze armsteun. En omdat er niet zoveel bergruimte in de Panda aanwezig is, is dat een welkome aanvulling. Wel moet je de bekerhouder achter missen want de bevestiging van de armsteun valt hier overheen. Maar wij vinden dat niet zo erg want die bekerhouder wordt bijna
nooit gebruikt.
Recentelijk een trip gemaakt van 300 km waarvan 230 snelweg kilometers en 70 stad/binnenweg kilometers. Op de snelweg niet harder gereden dan 100 tot 110 km per uur. Ik was toch wel verbaasd dat de tripcomputer een gemiddelde aangaf van 1:20 (5 liter per 100 km). Omgerekend heb ik dus 300 km gereden voor €.18,60 !!!!!! Dat is toch wel lachen in deze tijd van recessie.

Voortgangservaring Fiat Panda Edizione Cool.

  • 5.000 km

Deze Panda hebben wij nu 5 maanden in bezit. Bevalt uitstekend. Comfortabel, zuinig, rijdt lekker. Dus geen klagen. Er vallen wel 2 dingen op, te weten:
Afrolgeluiden van de banden (Continental Contact 3 - 155 x 80) met name op klinkerwegen. Wellicht dat dit met andere banden minder zou kunnen zijn.
Onze vorige Panda had een lichte interieur bekleding (dashboard, deuren) terwijl de huidige Panda een donker interieur heeft. Ons is opgevallen dat de donkere interieur bekleding gevoeliger is voor krassen en/of beschadigingen. Het benzineverbruik blijft ons verbazen. Recentelijk een rit gemaakt van 525 km waarvan 325 km snelweg (max.snelheid 110 km) en 200 km binnenweg. De tripcomputer gaf aan 4,9 liter per 100 km!!!!!!!!

Tussentijds verslag

  • 10.500 km

Het gaat nog steeds erg goed met onze Panda. De auto bevalt prima en binnenkort krijgt ie zijn eerste onderhoudsbeurt. Misschien leuk om nog even te vermelden is dat wij kort geleden 2 surfplanken hebben vervoerd met de achterklep dicht!! Zeg dus niet dat je in een Panda geen ruimte hebt.

Eerste jaaronderhoud

  • 12.500 km

Recentelijk is de eerste jaarlijkse onderhoudsbeurt uitgevoerd. Uiteraard waren er geen bijzonderheden en voor € 202,-- kunnen we weer een jaar sturen. Zijn nog steeds zeer tevreden over de gebruiksmogelijkheden van onze Panda. Lange ritten, korte ritten, stadsritten het gaat allemaal prima.

Tweede jaaronderhoud.

  • 20.000 km

Het tweede jaaronderhoud is uitgevoerd op km.stand 20.000 conform opgave van de fabriek. Voor € 263,75 kan ik voorlopig weer een jaar rijden. Er waren geen bijzonderheden; alles was oke. In deze onderhoudsbeurt is tevens het vervangen van de remvloeistof begrepen. Ben nog steeds tevreden over de gebruiksmogelijkheden/rij-eigenschappen van onze Panda.

Inruil van onze trouwe Panda.

  • 27.200 km

Niet omdat wij niet tevreden waren of zo maar de gelegenheid deed zich voor om toch een wat ruimere auto aan te schaffen tegen een geringe bijbetaling.
Tevens is het ook de auto die ik altijd al op het oog had: Mitsubishi Colt 1.3 Incharge Plus CZ5. Het bouwjaar is ook 2008 (dus hetzelfde als de Panda) en de kilometerstand is ook min of meer gelijk nl. 35.000 km. Daarnaast zijn de maandelijkse kosten niet echt veel hoger als nu. Deze Colt is nog het "oude" model maar die vind ik juist mooier dan het nieuwe model. Wij zijn blij met deze nieuwe aanwinst en hopen weer jarenlang ervan te genieten.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.