Fiat Panda 1.2 69 Edizione Cool (2010)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Panda 1.2 69 Edizione Cool |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 55.000 km |
KM-stand laatst | 125.094 km |
Trouwe betrouwbare reisgenoot
- 125.094 km
Nadat mijn Nissan Almera onverwacht stuk ging en ik dichter bij mijn woonplaats kwam te werken, moest ik op zoek naar een ander auto. Ik verwachtte 10.000 km per jaar (voor ons gezin maken we gebruik van een Megane Station wagen uit 2007). Ik zag een nette Panda staan slechts 2 jaar en 1 maand oud (2010) met een kilometerstand van 55500 km. De auto was netjes en werd gekocht. Ik vond de Panda iets meer auto dan bijvoorbeeld een Aygo. Panda heeft 4 cilinders en komt wat minder fragiel over.
Eerste gebruik
Het moest in het begin wel even wennen. Stuk kleiner dan de Almera, de zit is hoog en het stuurgedrag was wat onzeker. Gelukkig wendde het snel. De auto bleek zeer betrouwbaar. in het begin ging het lampje van de stuurbekrachting branden. Dit lag aan een te lage accuspanning omdat de auto stil had gestaan en het erg koud was.
De auto is echt fun om te rijden. Verder ideaal in de stad en ook voor langere afstanden (ritten van drie of meer uren) behoorlijk comfortabel.
Helaas bleek mijn baan niet goed bij mij te passen en ging ik op zoek naar een andere baan. Ik moest nu verder rijden (90 kilometer op een dag totaal). Toch besloten om de Panda te houden. ook voor langere ritten (voor het werk wel een paar keer naar Rotterdam geweest) is de auto prima geschikt. Voldoende power, stil en comfortabel.
Minpunten van de auto
- de standaard luidsprekers zijn van karton en erg slecht. De luidsprekers in de voorportieren en de radio zijn vervangen.
- Verder is het schuim van de zitting van de stoelen erg zacht (en word ook snel zachter). Gelukkig zijn de zittingen van links naar rechts binnen 5 minuten om te wisselen.
- Veel klachten hoor je over de stuurbekrachtiging. Deze zou uitvallen. Het lampje heeft een paar keer gebrand. Ik dacht zelf dat het meer te maken had met electrische "interventies". Na vervanging van de bobine door een steviger en beter geisoleerd exemplaar nooit meer problemen gehad.
- Ik heb zelf de dakdragers er af gehaald. Dit scheelde flink wat windgeruis.
- Wat ruimte betreft. Toen ik de auto kocht hadden we één kind. Toen de tweede kwam werd het wat krapper. De maxi cosi neemt veel ruimte in beslag en ik ben zelf 1.86 en heb de stoel redelijk naar achter. In het begin had ik de oudste achterin en de jongste op de bijrijdersstoel. De kinderwagen kan opgeklapt achterin en de luiertassen kunnen dan op de overgebleven zitplaats. Voor een tweede auto prima te doen.
Mankementen:
- Bij 100.000 kilometer liep de auto iets minder. Gasklephuis heb ik toen vervangen door een recent exemplaar van de sloop. Slecht 10 minuten werk en het werkte prima.
- Het enige dat stuk ging was de electrische raambediening rechts. OEM onderdeel besteld en door een handige kennis erin gezet. Werkt weer als nieuw.
Bij Fiat ben ik altijd aangenaam verrast door de relatief goedkope onderdelen. De Panda is met afschrijving en onderhoud de goedkoopste auto ooit. Een distributieriem en waterpomp is bijvoorbeeld bij een universele garage rond de Eur. 200/250,00. Bij een Renault Megane rekent men er Eur. 900,00 voor.
Verder een saai verhaal. Ik heb de auto meer dan 4 jaar gehad en wilde een wat grotere en comfortabelere auto liefst op LPG. Deze auto heb ik ingeruild op een Ford Fiesta op LPG. In totaal heb ik er bijna 70.000 km meer gereden. Gemiddeld verbruik (veel snelweg kilometers) 1 op 14,5/15,5 km per liter.
Auto ingeruild bij km stand 125094 bij Orange Country .
Ik wens de nieuwe koper er veel plezier mee.
Km stand
- 125.094 km
Even een correctie. In de titel staat km stand 155900. Dit is niet juist. Ik heb de auto met km stand 125094 ingeruild.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren