Fiat Panda 1.2 4x4 Climbing (2005)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Panda 1.2 4x4 Climbing |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2005 |
| Jaar van aanschaf | 2009 |
| KM-stand bij aanschaf | 20.000 km |
| KM-stand laatst | 64.165 km |
er kan niet genoeg modder zijn!
- 64.165 km
toen ik in 2009 op zoek was naar een andere auto was ik in geen velden of wegen om maar in de 4x4 stijl te blijven op zoek naar een panda,
maar goed toen ik op een dag voor mijn werk in Tilburg rondreed stond deze panda met zijn neus langs het hek van de autodealer hij trok meteen mijn aandacht dus meteen even snel gekeken wat voor model dit betrof.
bij thuiskomst mijn partner ook eens laten zien wat voor "bolide"ik was tegengekomen en de interesse was gewekt deze werd na het zien van de Topgear test tegen een Rangerover zeker nog wat aangewakkerd.
uiteindelijk in het weekeind de koop gesloten, tot op heden heb ik er geen moment spijt van gehad wat kun je met deze auto veel lol hebben hij voelt zich bijna in ieder terrein als een vis in het water
wat heb ik dan in de loop der jaren beklommen en overgestoken / doorgebaggerd
jeep baan in de buurt van Moergestel hier wist iemand in een Rangerover Defender niet wat hem was overkomen toen er een panda hem de heuvel op achterna kwam en er ook nog overheen ging wat een lol
een omgeploegde akker ( om maar even voorzichtig te beginnen
vervolgens een modderig veld +- 30cm diep
en dan de sneeuw DIT IS FEEST je moet de mensen eens zien als je met je pandatje gewoon wegrijd alsof het niets is.
Ooit teveel hooi op mijn vork genomen ??
ja ik heb ooit eens tot op de bodemplaat in de modder gestaan maar met een aantal keer heen en weer rijden kwam de panda die toen al ongeveer evenveel modder op het dak en motorkap had liggen als er in de akker lag eindelijk los wat een opluchting.
dan de normale rijeigenschappen
hobbelig maar wel te doen net een klein Jeepje dit door de wat stugge vering.
1e en 2e versnelling ben je als eerte mee weg maar ga dan meteen naar rechts 0-100 20sec met flink doorhalen
bochten kun je hard nemen zonder overmatig hellen of andere onveilige zaken tip installeer vredestein quatrack 3 all season banden deze hebben veel meer grip als de orginele Bridgestone banden
wind heb je niet echt veel last van dit door een relatief hoog gewicht en de stugge vering.
maar aan alles komt een eind inmiddels is de nieuwe panda te koop de Twinair turbo waar ik inmiddels een proefrit mee gemaakt heb en ik kan melden ook die tovert een lach op je gezicht 2 cylinder maar wat een fijne motor!
voor het eind van deze maand hak ik de knoop door blijft de oude of komt de nieuwe er ( lounge + style pack )
UPDATE 27-07-12
net de nieuwe panda opgehaald bij de dealer
zodra ik er enige tijd in gereden heb volgt een update van de Twinair
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




