Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet 16v Sport (2009)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Grande Punto 1.4 T-Jet 16v Sport |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 143.500 km |
KM-stand laatst | 157.350 km |
Review na de eerste paar maanden gebruik
- 151.150 km
Ik ging een paar maanden geleden opzoek naar een leuke auto voor onder de 5000 euro. Als beginnende bestuurder wil je wel wat pit en het moet er ook nog een beetje leuk uitzien. Het aanbod is niet heel ruim. Ik heb in een Corsa GSI gereden met 150 pk maar deze was geïmporteerd en maakte geen goed onderhouden indruk. Daarna nog een Alfa 147 en uiteindelijk kwam ik deze op het spoor. De vorige eigenaar had hem nog laten polijsten i.v.b. met verkleurde lak en hij zag er verder redelijk fris uit voor de 4500 die hij moest kosten. Daarnaast is hij met zijn 120 pk en lage gewicht aardig rap, ligt goed op de weg en het is ook best leuk sturen. Zo gezegd zo gedaan en nu rij ik al een aantal maandjes lekker rond in mijn Puntootje. Hij is mij tot nu toe een erg goede reisgezel gebleken. De enige puntjes waar je wat van kan zeggen is het lawaai wat hij produceert(hij heeft een 5-bak). Bij zon cruise snelheid van ongeveer 130-135 maakt hij toch al gauw zo'n 4000 toeren en dat hoor je. Je muziek hoor je dan vooral wat minder. Het verbruik schommelt een beetje tussen de 1 op 11,5 en de 1 op 13,5.
Eindejaarsopname
- 157.350 km
Zo op de valreep van 2024-2025 schrijf ik nog even een update over het afgelopen jaar. Ik heb aan de auto het een en ander vernieuwd zoals alle emblemen, aangezien deze allemaal in vervallen toestand verkeerde. Daarnaast heb ik een kleine aanrijding gehad wat mij een nieuwe achterbumper opleverde en een paar opnieuw gespoten onderdelen zoals de achterspoiler en de portiergrepen(deze waren erg verkleurd). Zo staat hij er een stukje frisser bij dan bij aanschaf. Ook kwam ik bij het schoonmaken van de Punto een tankbon tegen uit 2009, het lijkt erop dat de oorspronkelijke eigenaar zijn eerste tankbeurt heeft willen vereeuwigen door het bonnetje in de auto te bewaren. Erg grappig om terug te vinden met een benzine prijs van toentertijd 1,219. Uiteraard heb ik dit jaar ook even een stukje autobahn meegepakt om een GPS top van 207 km/h neer te zetten wat toch wel mooi boven de theoretische 195 km/h uitkomt die hij standaard van de fabriek mee heeft gekregen. Op deze trip zijn ook de foto's gemaakt die nu bovenaan deze pagina staan. Op deze trip heb ik flink wat bochtige weggetjes gerond en daar weert het motortje zich kranig. Kortom hij presteert goed, rijd heerlijk en lust ook een aardig slokje benzine. Op naar een 2025 met veel blije kilometers.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.