Daihatsu Sirion 2 1.0 12V DVVT Trend (2007)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Sirion 2 1.0 12V DVVT Trend |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Eindelijk, mijn Peugeot ingeruild en afgelopen zaterdag 16 juni 2007 de Sirion 2 opgehaald. Gepoetst en wel stond hij klaar. Een dikke [niet goedkope] bos bloemen voor mijn vrouw en een goede uitleg. Nu op weg. Natuurlijk moet je bij een nieuwe auto, en een totaal ander model als wat je vooraf had, wennen aan het voertuig. Dit echter in positieve zin. Omdat ik minder kilometers ga maken de diesel ingeruild voor een 1.o drie cilinder. Tot de eerste snelweg kilometers wel altijd getwijfeld of dit een goede keuze was of dat een 1.3 misschien toch beter was geweest. Inmiddels van de 375 km op de teller er ca. 250 op de snelweg gereden en wat blijkt, het advies van de vertegenwoordiger om voor de 1.0 te kiezen was een goed advies. Hij komt even goed vooruit als de vorige auto en maakt niet overdreven veel lawaai bij 120-130 km/uur. Het verbruik hou ik wel in het oog, aar ik verwacht pas een serieus antwoord te kunnen geven hierover na enkele duizenden kilometers. Dit houdt u dus te goed. Even wennen aan de hogere portieren als je even je arm erop legt tijdens het rijden, maar de zit vind ik goed, een stevig gevoel in de rug en de hoofd- en beenruimte is positief te noemen, zelf ben ik 1.82 lang, maar een langer persoon vind ook hierin een goede zit. De portieren zijn goed toegankelijk en de koffer ruimte is voor deze klasse niet slecht te noemen. Het schakelen gaat ietwat stroef, maar alles moet nog op elkaar inwerken dus dat zal wel goed komen. Als accessoire zit er airconditioning in, dit merk je wel met een 3-pitter. Bij een constante snelheid op de snelweg voel je regelmatig dat de auto ietsjes inhoud om de zoveel tijd. Echter na enige tijd merk je dit steeds minder op. Vele positieve blikken gaan in de richting van de sirion, mede door de opvallende kleur, die sinds kort pas op dit model leverbaar is
PROBLEMEN
Uiteraard tot nu toe geen enkel probleem.
Natuurlijk kan ik op dit moment nog geen inschatting geven over betrouwbaarheid en gebruikskosten, vandaar dat de waarderingen hieronder nog kunnen veranderen naarmate de kilometers vorderen. Vandaar dat ik nu nog niet kan aangeven of ik weer een auto van hetzelfde merk zou kopen.
Update 21-08-2007
Km-stand inmiddels 5500, probleemloos.
Ervaringen zover: zijwindgevoelig, maar dat wist ik vooraf.
Verschil met de vorige auto [peugeot 206 sw 1.4. hdi] is te verwaarlozen, verbruik momenteel 1:18,2, komt vlot mee en loopt harder als de peugeot ooit heeft gedaan. Wel even wennen maar fijne auto in het gebruik. Vooral achterin voldoende ruimte voor mede passagiers.
Tot op heden geen spijt van deze keuze.
Update 05-10-2007
Km-stand inmiddels 8900, nog steeds probleemloos.
Alleen stationair een lichte trilling in de linker portierbekleding.
Af en toe een plastic geluid, wordt gemeld bij de 1e beurt.
Het verbruik zakt iets af naar 1:17,5 maar dat licht grotendeels aan mijn rechter voet. Nog steeds zeer tevreden over deze auto.
update 05-01-2008
Km-stand nu 15000, geen problemen op enkele kleine trillingen van het deurpaneel links na. Auto bevalt nog steeds uitstekend. Het enige wat mij tegen valt is toch het verbuik, ondanks de nog steeds aanwezige snelweg kilometers en een constante snelheid van 110-120 km/uur kom ik als hoogste verbruik nu zelfs uit op 1:15,5 en als meest gunstige 1:16,5. Dit verschil vindt ik wel erg groot met het opgegeven verbruik van 1:20 van de fabrikant. De dealer zegt dat dit beter wordt na de eerste beurt, wat mij verbaasd. Wat kan nieuwe olie en oliefilter aan het verbruik veranderen? Met mijn rechter voet [zie vorige update] houd ik echt rekening om het verbuik beter te krijgen, maar helaas.
update 21-04-2008
Km-stand nu 22021, 1 geluid in l.v.portier gehad (bij eerste beurt opgelost. Drie dagen later irritant geluid midden/boven in het dashboard, was een bevestiging van de paravan die ging trillen. Verbruik wordt iets beter na de koude periode en loopt weer langzaam richting 1:17. Verder geen spannende dingen te melden, auto doet zijn werk goed, zonder enig probleem. Wij zijn nog steeds zeer tevreden met onze keuze.
update 08-07-2008
Km-stand inmiddels 25378, nog steeds probleemloos, auto bevalt perfect. Helaas verder niets te melden maar dat is een goed teken.
update 30-03-2009
km-stand inmiddels 34875, 2e onderhoudsbeurt gehad en het wordt een beetje saai maar nog steeds probleemloos. Uiteraard voor de berijder alleen maar goed. Geen gebreken of mankementen gehad, verbruik blijft constant dus ook de tevredenheid.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.