Daewoo Kalos 1.2 Pure (2004)

autoreview

Daewoo Kalos
Daewoo KalosDaewoo KalosDaewoo KalosDaewoo KalosDaewoo KalosDaewoo KalosDaewoo Kalos - interieurDaewoo Kalos - interieur

Signalement

UitvoeringKalos 1.2 Pure
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf15 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Wat een heerlijke wagen. Toen ik hem voor het eerst zag was ik in 1 keer verliefd, de Kalos zou en moest mijn volgende auto worden. Zowel de binnen- als de buitenkant zien er erg goed uit. Het enige wat ik jammer vind is dat het plastic gebruikt in het interieur wat snel beschadigd en dat er in bv. de deurpanelen niet een ander materiaal, zoals stof (bekleding) is gebruikt. Verder is de auto heel praktisch ingedeeld van binnen. Het sturen (niet te licht & verstelbaar stuur), schakelen en vooral remmen (ABS!) gaat allemaal prima en soepel. De stoelen zitten ook best goed.

Ik heb voor de 1.2 (ipv. de 1.4) gekozen, met name vanwege het feit dat ie zuiniger is en omdat de 1.4 in de 4e en 5e versnelling niet vooruit te branden is. Ik vind het overigens wel vreemd dat de 1.4 alleen in de 1e 3 versnellingen sneller is dan de 1.2. Het verbruik van de auto is met ca. 1 op 13,0 a 14,0 acceptabel (veel snelweg kilometers met het "nieuwe rijden"), maar zou nog wel wat zuiniger mogen. De prestaties houden niet over voor een 1.2, maar je raakt eraan gewend. Je merkt bij bergje op of wind tegen dat ie het zwaar heeft, je mist eigenlijk net die 8 kleppen extra, die een iets moderne motor (16V) wel heeft. Ook inhalen moet je goed timen en soms even terug schakelen. Heel af en toe heb ik wel eens ruzie met de versnellingsbak die dan niet goed in z’n achteruit ’wil’.

Omdat het een mpv-achtige wagen is merk je wel dat je wat meer last hebt van wind (met sturen), maar dit is verder niet heel storend. Bovendien is de vering, naar mijn zin, nogal slap waardoor ie nogal overhelt in bochten etc.

Al met al heb ik geen seconde spijt van mijn aankoop, zeker niet omdat ik voor net 10.000 euro (ACE uitvoering + metallic lak) een auto heb met stuurbekrachtiging, ABS, centrale deurvergrendeling en niet te vergeten 5 deuren, wat toch ook wel erg praktisch is! Omdat ik veel op de snelweg zit zou ik volgende keer wel een model nemen met een zwaardere motor (bv. 1.4-16V).

PROBLEMEN

De rubbers van de schokbrekers ’kraken’ als je over een hobbel rijdt. Dit schijnen wel meer Daewoo’s te hebben. Inmiddels is dit opgelost (onder garantie) door de garage, echter was het pas na de 3e keer ’echt’ verholpen. Tevens heeft ie af en toe het probleem (met namen met omhoog schakelen) dat ie in houdt of dat bij acceleren het vermogen wegvalt. Hiervoor is de software van het motor-management al 2x geupdate, zijn al 2x de bougiekabels vervangen en is het gashuis al een keer schoon gemaakt. Elke keer lijkt het weer iets ’beter’ te gaan, maar het is volgens mij nog steeds niet helemaal opgelost. Laatste probleem wat ik heb ondervonden is het feit dat de multiriem nogal veel herrie ging maken. Nadat ze deze eerst een keer hadden vervangen, wat het slechts een week oploste en ze deze vervolgens nog een keer gesteld hebben, bleek de beugel van de stuurbekrachtigingspomp krom te zijn. Ook dit is inmiddels (wederom onder garantie) opgelost.

* Update 126.000 km
Tot op heden redelijk probleemloos rond gereden. Echter moest deze week mijn auto voor een beurt naar de garage en deze hebben geconstateerd dat er een serieus probleem is met de motor. Ik hoorde al langere tijd behoorlijk wat geluid van de kleppen (vooral bij stationair), en nu blijkt dat er een probleem is met in ieder geval de nokkenas-lagers. Dit betekent dat of de hele motor gereviseerd moet worden of dat deze vervangen moet worden. Een behoorlijke tegenvaller voor een auto met zo weinig kilometers op de teller. Wij zijn er nog niet helemaal uit of we het deze investering nog waard vinden.

* Update 126.500 km
Ik heb helaas de Daewoo moeten verkopen. Het bleek allemaal nog erger te zijn dan aanvankelijk gedacht. Mogelijk zou er ook nog een probleem met de krukas zijn en alles bij elkaar zou het makkelijk 1800 euro gaan kosten. En dan ga je je afvragen of dat nou zo'n goede investering is. Hierbij wil ik opmerken dat ik een redelijk rustige rijder ben die op zich wel altijd met het overige verkeer meerijdt maar niet constant het gaspedaal tot de bodem indrukt. Het zou dus niet mogen met 126.500 maar ik heb gewoon dikke pech gehad aangezien het geen standaard probleem schijnt te zijn. Gelukkig heb ik hem kunnen inruilen voor een redelijke prijs bij aanschaf van een 4 jaar oude Honda Jazz, waar ik hopelijk iets meer dan 126.500 mee ga redden. Kalos het ga je goed!, ik heb veel plezier van je gehad maar het was tijd dan onze wegen gingen scheiden!

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.