en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Uitvoering | Jogger TCe 100 Bi-Fuel Extreme 7P |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2022 |
Jaar van aanschaf | 2022 |
KM-stand laatst | 0 km |
De eerste 1000 kilometer zit erop. tijd voor een korte update.
Vandaag willen we het hebben over:
Zitpositie bestuurder
Afwerking
Motor
Rijden
Brandstofverbruik LPG
Allereerst de zitpositie achter het stuur. In ons eerste stukje gaven we aan dat het moeilijk was een goede zitpositie achter het stuur te vinden. Inmiddels is het gelukt! Na veel verschillende instellingen is het aangenaam zitter en sturen in de Jogger. Hoort bij een nieuwe auto die vrij hoog op de wielen staat. Vermoeden we.
De afwerking. Met de (naar ons idee) slordig aangebrachte antisteenslag bescherming zijn we terug geweest naar de dealer. Deze heeft de auto op de brug geïnspecteerd en ons de verzekering gegeven dat de bescherming op de juiste plekken is aangebracht. Daar vertrouwen we dan maar op. Verder valt ons op dat de auto keurig is afgewerkt. Alles sluit mooi op elkaar aan. Zowel plaatwerk als interieur. Over het vele plastic in het interieur is al veel geschreven maar we zien eigenlijk weinig verschil en veel overeenkomsten met onze vorige auto's.
Ook de Volkswagen Passat van de buren is vanbinnen vooral uit plastic opgetrokken. De stoelen zijn goed verstelbaar (traploos) en de passagiers hebben we nog niet horen klagen. Vooral de 3 persoons- achterbank zit er goed.
Aan de turbomotor zijn we inmiddels ook gewend geraakt. Het blijkt in de praktijk een bijzonder fijne Renault motor. Vooral op de snelweg is deze motor bijzonder stil. Maakt ook weinig toeren, rond de 2200 bij 100 KMPU. Misschien zelfs iets minder. Zeer aangenaam. Met een wagengewicht van 1200 KG heeft deze motor (100 PK) geen moeite. De auto komt vlot van zijn plek en accelereert voldoende snel. Wat ons opvalt is hoe licht de Jogger aanvoelt tijdens het rijden. terwijl het toch een forse auto is. Dat ervaren we als positief.
Het rijden gaat dus goed. Vooral op de snelweg is de Jogger buitengewoon comfortabel. Je hoort de banden goed maar dat is dan ook alles. We denken moeiteloos grote afstanden te kunnen afleggen maar dat moet natuurlijk nog blijken in de praktijk. We houden u op de hoogte! De auto stuurt vrij scherp. Stuur bovendien licht. Wel zijn er vrij veel stuuromwentelingen nodig. Dat is nog wennen. De draaicirkel is aan de grote kant maar er is goed mee te leven.
Tot slot, voor nu, het LPG verbruik. We rijden rustig (het is een nieuwe auto) en verbruiken (20% stad, 80% snelweg) 7,4 liter LPG per 100 KM. Volgens de boordcomputer. We gaan het nog nameten nadat we wat vaker getankt hebben. De ene LPG pomp krijgt de tank nu eenmaal voller dan de andere. Het lijkt ons in ieder geval een prima LPG verbruik voor zo'n grote wagen.
Dit was het voor nu. Binnenkort weer meer over onze nieuwe Jogger!
Al een poosje waren we op zoek naar een nieuwe of een goede gebruikte auto.
Het budget was ongeveer 20.000,00. De auto moest wel aan een paar eisen voldoen. Het moest een grote auto zijn, liefst een MPV met ruim voldoende bagageruimte. Ook moest het een voordelige auto zijn om (veel) in te rijden. Onze voorkeur was een diesel maar daarin bleek de keuze niet al te groot bij occasions en de tellerstanden bovendien te hoog. Een benzine auto bleek (uit de vele testverslagen) nogal dorstig door het hoge gewicht van een MPV.
Er is gekeken naar en proefgereden met de Ford Galaxy en S Max, de Renault Scenic Grande, de Mazda 5, de Toyota Verso, de Renault Kangoo en de Citroen Berlingo.
Auto's die al lang op de markt zijn en/of niet meer worden gemaakt. De MPV is op zijn retour. Helaas.
De Ford is een fijne rijders-auto maar zwaar (en dorstig). Ook de prijs was een tikje aan de hoge kant; 23.000 voor een auto uit 2016 met 120.000 KM praktijkervaring. Een Scenic uit 2017 was te vinden met minder kilometers maar wel 6 jaar oud en rond 21.000,00. De Mazda 5 bleek al ruim in de roest te zitten en was dus geen optie. Meerdere exemplaren bekeken. Allemaal roest aan bodem en dorpels. Niet aan beginnen. De Verso van Toyota is een mooie auto maar ook hier een relatief oude auto voor veel geld. Zeker de Kangoo en de Berlingo vonden we te duur voor wat de auto te bieden heeft. Het zijn van oorsprong bestelauto's en dat merk je aan het rijgedrag.
We vonden eigenlijk alle beschikbare occasions te duur voor hun leeftijd en kilometers.
Einde verhaal? Gelukkig niet!
Op internet lazen we een artikel over de nieuwe Dacia Jogger. Daarna zijn we zo ongeveer alle autotesten en rijimpressies van Europese autojournalisten op YouTube gaan bekijken. Men was behoorlijk te spreken over de nieuwe Dacia. Dat was wel duidelijk. Het grappige was ook dat de Jogger op papier alles leek te hebben waar wij naar op zoek waren. Een zee aan ruimte, voordelig om in te rijden door het lage gewicht van slechts 1200 KG en de mogelijk om op LPG te gaan rijden.
Maar ja, een Dacia? Was dat niet de Lada van Renault? Het het budgetmerk waarmee een autofabrikant zijn oude modellen een tweede en soms derde leven geeft.
Volgens de autojournalisten niet. Het bleek te gaan om nieuwe, moderne Renault techniek. Ook de voorkant van de Jogger bleek al een tijdje rond te rijden onder de naam Sandero Stepway. Ook daarover veel positieve berichten. Kortom, een paar dagen later waren we bij de Dacia dealer en konden we een uitgebreide grote proefrit maken in de nieuwe Jogger. Op de rijkwaliteiten komen we later terug. De Jogger is er vanaf ongeveer 20.000,00. Je krijgt daarvoor een nieuwe auto op LPG in de meest karige uitvoering. Die wilde we niet hebben en nu we toch geld gingen uitgeven zijn we maar meteen voor de duurste uitvoering gegaan; de Jogger Extreme LPG 7 Persoons. Dan kom je op ruim 23.500,00 maar dan staat er een nieuwe auto met nul kilometers met vrij veel toeters en bellen voor de deur. Denk aan een achteruitrijcamera, lichtmetalen wielen, automatische (thermostatisch geregelde) airco en een fraai mediascherm.
Inmiddels is de auto afgeleverd en zijn de eerste kilometers gereden. Wat ons meteen opviel is hoe slordig de underbodycoating (anti-steenslag) is aangebracht in de achterste wielkasten en op de bodem. Echt met de Franse slag (Blijft een Renault product) heeft men hier en daar een lik zwarte coating gespoten. Op sommige plaatsen heel veel maar ook hele stukken niet. Daar kunnen de opspattende steentjes straks meteen kratertjes in het bijna onbeschermde plaatwerk slaan.
Tja.
Het rijden in de Jogger is even wennen. De besturing is licht en niet onprettig. Het stuur is helaas (ook) van plastic (kunst leer) maar licht prettig in de hand. De ergonomie van het dashboard is dik in orde. Alle knoppen zitten op de juiste plek. De gebruikte materialen in het interieur zijn goedkoop maar niet op een vervelende manier. Het ziet er aardig uit en is functioneel.
De komende jaren gaan we regelmatig deze review updaten en uitgebreid ingaan op rijkwaliteit, bouwkwaliteit, gebruikskosten etc.. Het is nu, na een paar honderd kilometer, te vroeg om de Jogger eerlijk te kunnen beoordelen. Je moet immers ook wennen aan een nieuwe auto. Wel willen we al kwijt dat het nog niet gelukt is een goede zitpositie te verkrijgen achter achter het stuur. Op de een of andere manier zit je niet echt lekker. De voorstoelen bieden geen steun en de zittingen zijn vlak en aan de korte kant. Het LPG verbruik is 8 liter per 100 Kilometer. Het is een nieuwe motor dus dat zal misschien iets zuiniger worden. De banden hoor je goed over het wegdek rollen. Het kleine turbo motortje (100 PK) doet zijn werk naar behoren. Maakt weinig toeren bij 100 KM per uur maar heeft wel wat gas nodig om weg te kunnen rijden. Het turbotje moet eerst flink draaien.
Zijn we blij met onze nieuwe aanwinst? Ja, we zijn blij met de prijs/kwaliteit verhouding. Veel auto voor weinig geld. Een LPG installatie en echt alles wat je nodig hebt is aan boord. Zijn er minpuntjes, tot nu toe? Ja, die zijn er maar horen bij een budget auto. We komen op alle goede maar ook minder goede zaken de komende maanden en jaren terug! Ook zijn we benieuwd naar de ervaringen (AutoWeek Reviews) van andere Jogger kopers!
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.