Citroën C5 2.0 16V Ligne Prestige (2001)

autoreview

Citroen C5
Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5 - interieurCitroen C5 - interieurCitroen C5 - interieur

Signalement

UitvoeringC5 2.0 16V Ligne Prestige
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2001
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds september 2001 rijd ik deze auto zakelijk en na aanvankelijk enthousiasme komen er steeds meer punten waarover ik niet tevreden ben.
Het comfort is prima, hoewel de zitpositie achter het stuur beter zou kunnen. Met name de stand van de pedalen i.c.m. de stoelhoogte vind ik voor verbetering vatbaar.
De auto is vrij zuinig (1:12), waarbij ik niet echt op de rijstijl let.
De wagen hangt wat in de bochten, maar dat wordt pas storend bij hogere bochtsnelheden.
Groot minpunt is de windgevoeligheid. Zonder wind rijdt de auto heerlijk. Als het een beetje waait, krijg je vooral last van passerende auto´s en vrachtauto´s, maar als het echt waait met vlagen voel je je onplezierig in de auto doordat je constant moet corrigeren. Volgens de garage zijn er meer klachten, maar een echte remedie hebben ze niet.
M.i. zou Autoweek eens een enquête onder gebruikers van de C5 moeten uitschrijven. Ik ben zeer geïnteresseerd om de ervaringen van anderen op deze punten te horen.

PROBLEMEN

Talrijke problemen :

- Regelmatige foutmeldingen van de boordcomputer over "katalysator-storing" of een niet werkende airbag. Negeren blijkt het beste, gaat vanzelf over.
- Radio valt soms uit tijdens het rijden, bij een herstart is alles weer normaal.
- Eenmaal meegemaakt dat motor niet wilde aanslaan. Bij het uitnemen van de sleutel gingen alle lampjes branden en ging de verlichting automatisch aan. Uiteraard op zaterdagavond op een afgelegen plek. 24-uurs Service van Citroën gaf niet thuis. Accukabel loshalen bleek de remedie.
- Klimaatregeling was laatst van slag. Auto was niet warm te krijgen (-4 gr. buiten, maar volgens de sensor was het hartje zomer).
- Een koplamp zelf verwisselen is mij niet gelukt. De garage had 1.5 uur nodig voor beide koplampen (bumper loshalen ??)
- vengenoemde zijwindgevoeligheid is het grootste probleem, wat mij betreft.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.