Citroen C5 2.0i 16v Exclusive (2008)

autoreview

Citroen C5 2.0i 16v Exclusive (2008)

Signalement

UitvoeringC5 2.0i 16v Exclusive
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf212.000 km
KM-stand laatst227.000 km
Lezerswaardering: 75%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Comfortabel genieten

  • 227.000 km

Mei 2025, 227.000km.

De Citroën C5 2.0 16v Exclusive heb ik ruim een jaar nu in bezit. Gekocht bij 212.00km bij Citonda in Delfgauw. De aflevering verliep wat anders dan gepland. Na de koop bleek de airco niet te werken, maar dit viel helaas niet onder de garantie.
Verder is Citonda nog een echte Citroën-specialist.
Na een Toyota Prius+ is dit wel weer even wat anders. Minder praktisch en minder zuinig, maar wel veel leuker om mee te rijden. Ook vind ik het een mooie en leuke auto met een mooie lijn; De conclave achterruit, het hart van het stuur dat vast blijft staan, mooi instrumentenpaneel, het lichte interieur, enz.
De Exclusive is goed uitgerust met o.a. xenonverlichting, bochtverlichting, sfeerverlichting onder het dashboard, dubbelglas, navigatie, goede elektrisch verstelbare stoelen, antiverblindings-buitenspiegels, enz.
De C5 is heerlijk comfortabel, dankzij hydractive 3+ vering. De auto is niet zweverig, maar rijdt gewoon erg fijn en stil. Met sommige drempels heeft de auto wel moeite om ze mooi op te vangen. Vooral het afrijden van (te) steile drempels gaat niet altijd fraai. Verder niets te klagen.
De automaat schakelt goed. Bij de vorige eigenaar zijn de kleppen in de automaat al wel vervangen. Het is nog een ouderwetse automaat, helaas ook maar met 4 versnellingen. Zeker op de snelweg is dat toch wel jammer. De auto is heerlijk stil, maar draait bij 120 toch ruim 3000 toeren.
De 2L-motor is betrouwbaar, maar niet erg sterk voor deze auto die 1558kg weegt. Het verbruik is zo ongeveer tussen de 1 op 10 en 1 op 12.

Ik heb de auto nu dus een jaar en geniet eigenlijk van elke rit. De kinderen klagen wel een beetje dat ze nu minder ruimte hebben dan in de Prius+, maar ze merken wel dat deze auto veel comfortabeler en ook veel stiller is. Zelfs onze dochter van 5 merkte dat direct.

In 1 jaar tijd heb ik ongeveer 15.000km gereden. De C5 heeft ons niet laten staan. Wel heb ik er afgelopen maand in geïnvesteerd, omdat ik hem nog zeker een jaar wil houden. Dus een grote beurt, distributieriem, motorsteun en twee nieuwe voorbanden gegeven. Dit laten uitvoeren door een Citroën-specialist hier in de buurt, garage Klink.

Hopelijk kunnen we nog een tijd genieten van deze voiture!

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.