Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Citroen
  • C5

Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)

autoreview

2
Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)
Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)
Anoniem
  • Gebruikersreview
31 januari 2005 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringC5 1.8 16V Différence
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 30 januari 2005

Na heel veel jaren te hebben gereden in lease-auto"s wilde ik eigenlijk een privé-auto dit deels vanwege de bijtelling en deels omdat ik nu mijn eigen keuze kon maken in welke auto ik wilde rijden.

Mijn keuze werd de C5 dit omdat ik in het verleden zeer tevreden was over het merk Citroën en omdat deze auto beschikte over veel ruimte, opties en ook vanwege het comfort. Dit is mijn grootste fout geweest.

In eerste instantie reed de auto prima en deed goed zijn werk had wel wat problemen met de radio die vond dat hij niet bij de auto hoorde en daardoor af en toe begon te piepen of compleet helemaal niet reageerde. Maar goed dat mocht de pret niet drukken. Auto verbruikte weinig olie ook niet bij hoge belasting in de bergen en op de duitse autobahn. Eigenlijk 0 klachten totdat ik de 30000 km naderde. Als ik stil stond hoorde je een fluit onder de motorkap vandaan komen en mijn koppeling klikte (relais) behoorlijk irritant. Beide klachten aangegeven bij de dealer. Het fluiten kon niet verholpen worden want dit had te maken met de aanzuiging van lucht en dit deed zich vaker voor bij de C5 en kon geen kwaad. De relais werd ingespoten (Dit is overigens standaard bij Citroën; ze zijn gek op dingen inspuiten). In eerste instantie was het relais probleem opgelost.
Toen na een tijdje begon de bekleding op mijn achterbank slijtage plekken te vertonen weer na de dealer. Deze heeft toen de bekleding vervangen.
Op het moment dat ik de 50000 km naderde kreeg ik problemen met de motor die toerenvast hield bij een koude motor, erg leuk dat je brullend door de straat rijdt en ook erg goed voor de motor.
Ook mijn koppeling gaf problemen deze begon namelijk te slippen niet constant maar af en toe en mijn auto trilde en dat had te maken met mijn remschijven die zo krom als een hoepel waren, mijn spiegel rechts wilde niet meer inklappen (overigens hadden ze deze al gesmeerd wat dit voor zin heeft snap ik niet want het wordt immers geregeld door een elektromotor en daar valt volgens mij weinig aan te smeren) en tot slot begon weer mijn bekleding op de achterbank slijtage te vertonen.
Auto weer na de dealer. Die vertelde mij dat de schijven inclusief blokken voor mijn eigen rekening kwamen. Bekleding wilde ze niet vervangen omdat ze dit niet nodig vonden en de koppeling hadden ze alleen ontlucht. Ze hadden nog wel even de spiegel vervangen die het overigens na thuiskomst in eerste instantie alsnog niet deed. En de koppeling slipte nog steeds.
Dan om nog even terug te komen op de schijven, ik heb de dealer gevraagd hoe het mogelijk was dat deze al krom waren bij 50000 km want dat vond ik toch niet echt normaal als je je auto normaal rijdt. Dus niet extreem veel en hard remmen. Hierop had de dealer geen antwoord en ze wilde mij ook op geen enige manier tegemoet komen (dit terwijl ik 2 jaar garantie had op de auto), waardoor ik een rekening kreeg van maar liefst 800 euro. Hierbij opgeteld de rekening van een half jaar daarvoor van bijna 400 euro betekent dat ik binnen een jaar tijd voor 1200 euro aan mijn Citroën heb laten versleutelen en dan zijn mijn banden nog niet eens meegeteld.

Al met al door het product en de slechte service van de dealer ben ik nu overgegaan op een andere auto en ik neem nooit meer een Citroën en zou ook zeker iedereen aanraden om eerst na te denken alvorens voor een C5 te kiezen. Kijk vooral ook even na de restwaarde van de C5 na 2 en 3 jaar. Dit is echt bijna om te huilen.

PROBLEMEN

  • 30 januari 2005

- kapotte ontsteking
- fluitende moter
- relais koppeling kapot 2x
- bekleding achterbank versleten 2x
- piepende/niet funtionerende radio 2x
- kromme schijven
- remblokken rondom
- motermanagement software 2x vervangen
- rechterspiegel niet meer willen inklappen na parkeren auto 2x
- slippende koppeling 2x
- hydraulische vering kapot/auto wilde niet meer omhoog

2,8
  • Betrouwbaarheid
    2
  • Prestaties
    3
  • Comfort
    5
  • Kosten
    1
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
  • Rijd je zelf met een Citroën C5? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Citroën C5
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Citroën C5 2.0-16V Exclusive | Airco | Trekhaak | Dealer onderhouden |

    Citroën C5 2.0-16V Exclusive | Airco | Trekhaak | Dealer onderhouden |

    • 2001
    • 138.114 km

    € 3.750

    Citroën C5 2.0-16V Différence 2 Clima | Cruise | PDC | Trekhaak | radio/CD

    Citroën C5 2.0-16V Différence 2 Clima | Cruise | PDC | Trekhaak | radio/CD

    • 2003
    • 188.091 km

    € 1.250

    Citroën C5 Break 2.0 16V Exclusive

    Citroën C5 Break 2.0 16V Exclusive

    • 2004
    • 203.368 km

    € 999

Meer Citroën C5 occasions

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Citroën C5 specificaties
  • Citroën C5 occasions
  • Citroën C5 video's
Advies en informatie
  • Citroën C5 tests
  • Citroën C5 gebruikersreviews
  • Citroën C5 index
PREMIUM
Citroën C4 Spacetourer vs. Dacia Jogger - Dubbeltest

Citroën C4 Spacetourer vs. Dacia Jogger - Dubbeltest

Geen enkel merk weet het concept veel-voor-weinig zo goed aan de man te brengen als Dacia....

Lees meer
 

Citroën C5 reviews

  • Gebruikersreview
    Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)

    Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)

    1
    • 8 april 2019
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 2.0 HDi 110pk Ligne Prestige (2002)

    Citroën C5 2.0 HDi 110pk Ligne Prestige...

    1
    • 22 augustus 2017
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 2.0 HDi 90pk Essentielle (2004)

    Citroën C5 2.0 HDi 90pk Essentielle (2004)

    • 20 september 2016
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 2.0 16V Différence (2004)

    Citroën C5 2.0 16V Différence (2004)

    1
    • 23 maart 2016
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 3.0 V6 Exclusive (2004)

    Citroën C5 3.0 V6 Exclusive (2004)

    4
    • 3 januari 2016
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 3.0 V6 Exclusive (2001)

    Citroën C5 3.0 V6 Exclusive (2001)

    6
    • 11 november 2014
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 2.0 16V Ligne Prestige (2002)

    Citroën C5 2.0 16V Ligne Prestige (2002)

    4
    • 28 februari 2013
meer reviews
Klokje Rond - Citroën C5 HDi

Klokje Rond - Citroën C5 HDi

65

Deze week in Klokje Rond een Citroën C5 HDi met een half miljoen op de teller. Vindt de...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Achtergrond
    Waarom de Citroën C5 geen zachte landing maakte

    Waarom de Citroën C5 geen zachte landing...

    234
    • 2 april 2022
  • Gebruikersreview
    Citroën C5 Tourer 1.6 THP Exclusive (2010)

    Citroën C5 Tourer 1.6 THP Exclusive (2010)

    • 23 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Citroen C5 1.8 16V Caractère (2006)

    Citroen C5 1.8 16V Caractère (2006)

    3
    • 8 oktober 2021
  • Nieuws
    Nieuwe Citroën C5 X: direct als plug-in hybride

    Nieuwe Citroën C5 X: direct als plug-in...

    131
    • 12 april 2021
  • Nieuws
    De geschiedenis van de Citroën C5

    De geschiedenis van de Citroën C5

    59
    • 7 april 2021
  • Nieuws
    Nieuwe Citroën C5 klaar voor debuut

    Nieuwe Citroën C5 klaar voor debuut

    33
    • 7 april 2021
  • Nieuws
    Nieuwe Citroën C5 komt er bijna aan

    Nieuwe Citroën C5 komt er bijna aan

    25
    • 22 maart 2021
Merk
Merk
  • Citroën C5 X vs. Skoda Superb - Dubbeltest

    Citroën C5 X vs. Skoda Superb - Dubbeltest

    • 6 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Citroen AX 11 TGE (1994)

    Citroen AX 11 TGE (1994)

    8
    • 27 april 2022
  • PREMIUM
    Citroën C4 Spacetourer vs. Dacia Jogger - Dubbeltest

    Citroën C4 Spacetourer vs. Dacia Jogger...

    • 26 april 2022
  • (Citroën) DS 3 - Occasion aankoopadvies

    (Citroën) DS 3 - Occasion aankoopadvies

    206
    • 21 april 2022
  • Nieuws
    ‘Fiat-versie Citroën Ami heet Topolino’

    ‘Fiat-versie Citroën Ami heet Topolino’

    48
    • 8 april 2022
  • Nieuws
    Citroën C5 Aircross - Facelift Friday

    Citroën C5 Aircross - Facelift Friday

    46
    • 8 april 2022
  • Achtergrond
    De Citroën BX 4TC was alle logica voorbij

    De Citroën BX 4TC was alle logica voorbij

    54
    • 3 april 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden