Citroën C5 1.6 HDiF Ligne Business (2009)

autoreview

Citroën C5 1.6 HDiF Ligne Business (2009)

Signalement

UitvoeringC5 1.6 HDiF Ligne Business
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand laatst117.000 km
Lezerswaardering: 67%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Totaal overzicht tot 117.000km

  • 117.000 km

De C5 1.6HDI VTR hebben we nieuw aangekocht eind 2009, als opvolger van een Xantia 2.0HDI. De 1.6HDI is op papier ongeveer even sterk als de 2.0HDI, maar je voelt toch dat de auto wat zwaarder is, en je eigenlijk niet veel 'reserve' hebt. Je kan met de auto met het verkeer mee, maar meer ook niet, het is zeker geen vlotte auto.
Met de sleurhut (1300kg) erachter al he lemaal niet, maar zolang je de motor op toeren houdt gaat het ook in de bergen verbazingwekkend goed voor een 1.6.
Wat comfort betreft kan je natuurlijk in Citroen niet snel klagen, maar het verschil met de veerbollen uit de Xantia is toch wel groot. De veerbollen zijn hier (Belgie) enkel beschikbaar op de duurste uitvoeringen. Toch blijft het een zeer comfortabele auto, met zeer comfortabele zetels.
De betrouwbaarheid dan, wij hebben blijkbaar niet het meest betrouwbare exemplaar gekocht. Volgende gebreken passeerden de revue :
- Stuur vervangen wegens slecht leder (garantie)
- De schotel waar de versnellingspook in zit vervangen (garantie)
- Lekkende injectoren (2x)
- Op 95.000km/4j een motorschade gehad (krukaslager)
- Op 100.000km een defecte zekeringkast
- Op 110.000km beide voorste elektrische ramen defect
- Op 110.000km de achteruitrijd-schakelaar defect
De lekkende injectoren zijn blijkbaar eigen aan de 1.6, het slechte leder op het stuur kwam blijkbaar ook frequent voor, alsook de elektrische ramen en de achteruitrijdschakelaar. Vooral de hoge kostprijs voor het herstel van de elektrische ramen was verschieten -350€/raam- na wat zoekwerk op het net gewoon een nieuw kabelsetje (inox) besteld en na een 3-tal uren was alles herstelt voor een 70€.
Wat de motorschade betreft, hier hebben we, alhoewel de auto buiten garantie was en wij in Belgie niet echt een coulance-regeling kennen, na het inschakelen van een expert van onze verzekering toch nog een behoorlijke deal gekregen, een nieuw motor met aan 50% van de prijs. Ben er wel zeker van dat ons dit zonder de expert nooit was gelukt, na onderzoek bleek nl dat er genoeg en zuivere olie in de motor aanwezig was (400km na een onderhoud), na uitsluiting van alle andere oorzaken, is er een productiefout als oorzaak aangeduid, een slechte lager.
Door deze hoge reparatie kosten zijn de totale gebruikskosten natuurlijk ook hoog uitgevallen, vandaar dan ook de slechte score op dit punt.
Kort samengevat, was dit voor ons een comfortabele auto, die ons eigenlijk maar 1 keer echt in de steek heeft gelaten, de motorisatie maar net voldoende was, en voor ons een hoge gebruikskost kende.
Toen we een tijdje terug voor een nieuwe wagen gingen kijken, viel Citroen uit de boot, omdat we niet opnieuw dezelfde wagen wilden, en er geen andere auto was die ons kon bekoren. We zijn FRANS blijven rijden, maar hebben beslist een Renault Talisman TCE200 Intens te bestellen.
Deze werd afgeleverd op 18.03.2016, later en in een andere review meer over deze auto.......

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.