Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)

autoreview

Citroën C5 1.8 16V Différence (2003)

Signalement

UitvoeringC5 1.8 16V Différence
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf155.000 km
KM-stand laatst185.500 km
Lezerswaardering: 65%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

(bijna) Twee jaar C5

  • 185.500 km

Nadat ik mijn Xantia ongelukkig heb ingeruild op een Suzuki Liana kreeg ik wel spijt. Zo'n Suzuki is natuurlijk wel goedkoper om mee te rijden, betrouwbaarder en zeer onderhoudsvriendelijk. Maar het verbruik viel me toch tegen en en ding had totaal geen geluidsisolatie. Maar ik kon hem particulier goed verkopen...dus snel exit.

Ik heb daarna wat C5's bekeken...maar in Heteren vond ik een zeer nette 1.8 Differance Berline. Lekker luxe uitvoering dus. 155k op de teller en hij zag er keurig uit. Boekje waren op orde...dus na een proefrit snel gekocht.

Het is tov een Xantia echt heel wat meer auto. Niet alleen qua aankleding...maar het rijdt ook veel stabieler op hogere snelheden, hij is stiller en hij heeft een zeer goede wegligging (je kunt met redelijk hoge snelheden zonder moeite een klaverblad nemen).

We zijn er inmiddels al mee naar Tjechië, Oosterijk en een paar keer naar Zuid Duitsland geweest. Met dat soort afstanden ben je blij met zo'n auto. Cruise-Control is wat dat betreft ook een uitkomst.

Problemen? Keertje de accu stuk, kachelmodule (standaard kwaaltje) en uiteraard wat kleine electronische dingetjes die niet de moeite waard zijn om te benoemen. Verder gewoon onderhoud en wat slijtagedelen zoals remmen. Niks bijzonders de afgelopen 30.000 km. Prima auto dus.

Nadelen? Ja....natuurlijk. Achteruitrijden is geen feest. De achterkant is niet overzichtelijk. Er zitten wel parkeerpiepers onder...maar die zijn niet echt heel betrouwbaar. (Vaak piepen ze maar wat in de rondte).
Power...althans...het gebrek eraan. Echt een auto waar je wat vaker bij moet terugschakelen. Sterker nog...laatst ben ik zoekgereden door een Dacia Sandero...beschamend.

Met sinterklaasavond zag alleen een Bulgaarse trucker op de afslag bij de A50 mij over het hoofd..met als gevolg dat het linker achterportier en wielkastrand verfommeld waren. Auto werd financieel total-loss verklaard, met behoud van het voertuig. Maar naar het geld zal ik hoogstwaarschijnlijk moeten gaan fluiten....het bedrijf laat niets meer van zich horen en hun verzekering weet van niks. Inmiddels wel al een andere deur erin laten zetten (met een andere tint helaas). De rest van de schade met een lakstift verdoezeld...zover het mogelijk was.

Begin juni neem ik de C5 mee naar Toscane. Als hij tijdens de reis het goed doet zal ik er denk ik nog wel een jaar mee blijven rijden. Het liefste zou ik hierna weer een C5 willen hebben. Wel een 2.0 met 140pk. Het nieuwere model is alleen een klasse duurder in de MRB, dat is wel weer jammer. Of het wordt een C4 Coupé 2.0 136pk.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.