Citroën C4 Cactus PureTech 82 Shine (2016) #2

autoreview

Citroën C4 Cactus PureTech 82 Shine (2016)

Signalement

UitvoeringC4 Cactus PureTech 82 Shine
Versnellingen5, Semi Automaat
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2016
KM-stand laatst5.000 km
Lezerswaardering: 81%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaring

  • 5.000 km

De Cactus rij ik nu zo'n 2 maanden. 5000 km op de klok. Dus tijd voor een eerste indruk. Hiervoor een DS3 e-HDI gereden voor vijf jaar. Dit is een compleet andere auto! Ik wilde toch ietsje meer comfort. En de Cactus is een verschrikkelijk leuke auto om te zien. Na 4 proefritten gekozen voor de 82PK ETG.

De Cactus is een heel comfortabele auto. Waar de DS3 strak, hard geveerd is, is de Cactus een vriendelijke zacht geveerde vriend. Wel wat wind gevoeliger dan DS3. De 82PK is doorgaans voldoende. Hij komt prima van zijn plek. Je kunt niet Max uithangen. En als je bv snel de snelweg op wil, moet je hem even diep intrappen. De ETG doet in 98% van de gevallen prima zijn werk. Ik ben er heel tevreden over. Lekker comfortabel. En de flippers doen het ook prima. Al gebruik ik ze zelden. Verbruik tot dusver (90% snelweg) 1:16,9. Volgens verwachting

Interieur: fijne stoelen. Stuk comfortabeler dan in de DS3 (ik ben een grote jongen). Habana interieur is echt heel mooi. Ik mis de auto knop van raam schakelaar. Audio (6 speakers) ook tevreden. Bediening via tablet vind ik prima. Navigatie is ok. Doet wat het moet doen. Alleen file op de route aangeven (met omleidingen) ben ik nog niet achter hoe (automatisch) in te stellen.

Dingetjes heb ik ook gehad. Allereerst de kofferbak sluiting. Deze ging stroef, haperde. Dealer heeft slot vervangen. Maar geen verbetering. Is een producteigenschap.
Verder had ik het idee vanaf het begin dat de auto niet goed spoorde (trok naar links). Toch een tijd mee doorgereden. Vorige week terug gegaan naar de dealer. Auto is toen (2 keer) uitgelijnd. Heb wel het idee dat het verbeterd is (na een rit met een monteur). Misschien moet ik toch nog wennen aan het verschil tussen de DS3 en de Cactus. Heb het idee dat ik de Cactus meer moet corrigeren.

Toch heel happy met deze heerlijke auto zover

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.