Citroën C4 Cactus PureTech 82 Shine (2016)

autoreview

Citroën C4 Cactus
Citroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 Cactus OfficieelCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 CactusCitroën C4 Cactus

Signalement

UitvoeringC4 Cactus PureTech 82 Shine
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf2 km
KM-stand laatst300 km
Lezerswaardering: 69%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nagelnieuwe Cactus

  • 300 km

Vorige week donderdag (18/2) mijn Cactus 82 pk Shine opgehaald bij Citroën A'dam. Eerst maar eens geparkeerd op een P in de buurt. Hele boordcomputer met het boekje in de hand doorgenomen. Even wennen, maar alles uiteindelijk gevonden.

En dan rijden, heerlijk. Wel echt wennen aan de grote dode hoek, als ik over mijn schouder kijk zie ik die enorme C stijl terwijl ik gewend was aan een groot vierkant ding met overal ramen (Volvo 940). Nou ja, spiegels een beetje bijstellen en dan komt men daar wel uit.

Van 135 pk terug naar 82, maar ook van 1450 kg terug naar 1000. Ongeveer vergelijkbare performance. De Cactus 82 pk kan echt meer dan prima mee in het verkeer.

Het grootste probleem met de Cactus (volgens de verschillende forums) is een fluittoon door verkeerd aansluitende deurrubbers. Is kennelijk vanaf fabriek c.q. importeur aangepakt, want geen centje pijn. Gisteren in de volle wind onder verschillende hoeken (hard) gereden, helemaal geen fluittoon.

Stoelen zitten prima. Voor iemand die de enorme fauteuils van de oudere Volvo's gewend is geef ik deze stoelen een ruime 9. De instelbaarheid van combinatie stoel&stuur is beperkt maar voor mijn lengte (1,82m) is het prima.

Vering van de auto is ook prettig, niet zo deinerig als de Volvo (wat ik eigenlijk wel prettig vond) maar gelukkig ook niet zo stuiterig als de meeste Duitse auto's. Ik kan gerust over een drempel rijden zonder dat mijn rug er aan gaat.

Echt lange ritten heb ik nog niet gemaakt (max 60 km) maar dat zal snel komen aangezien ik regelmatig naar Groningen ga. Ik kijk er nu al naar uit.

Het bedieningsscherm is ff wennen, maar dat is ook zonder boekje vrij makkelijk allemaal. Alleen heb ik mijn twijfels over de kwaliteit van de SatNav. Mijn losse Garmin vind ik beter en bovendien betaal je dan niks voor updates.

Wel een aandachtspuntje dat ik in eerste (regen) dagen ontdekt heb: niet zomaar je raam open doen want er zit geen regengoot boven je raam. Goede kans dat je een partijtje water binnenkrijgt.

Maar wat een genot: het valt me op hoe stil de Cactus is. Behalve als ik eens lekker doortrap bij het optrekken, maar dan hoor ik een heerlijke roffel van de 3C. En daarnaast de stabiliteit: zelfs bij 160 kmh voelt de Cactus zeer stevig en stabiel (dat is qua snelheid dan wel ongeveer de max van de VTI 82).

Al met al zeer tevreden over de eerste dagem met deze auto. Later meer.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.