en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Uitvoering | C4 1.6 HDiF 16V 110 Ligne Ambiance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 0 km |
Sinds september 2005 in het bezit van een C4 1.6 HDIF 110 PK Vert de Normandie. Waarin ik de eerste twee jaar lekker zonder problemen heb rondgereden. Een lekkere voltte diesel met 240Nm en 110 PK die eenmaal warm weinig geluid maakt. De tussen acceleraties verlopen vlot en heb hier ook geen klachten over. Na het passeren van de 100k kilometers begonnen echter de slijtageslag en de rammeltjes.
Het design zowel interieur als exterieur is mooi, maar heeft wel een aantal minpuntjes. Zo vindt ik het interieur snel gaan rammelen en kraken en gaan de stoelen snel doorzitten. Soms heeft de regencensor annabolen op waardoor de ruitenwissers als een bezetene te keer gaan. En heeft de audio bediening op het stuur geen functie om een CD een (1) nummer terug te selecteren.
Exterieur is het metaal van de achterklep te dun, waardoor er snel deuken inkomen bij het dichtduwen van de klep. En blijven de handgrepen snel hangen als er maar een beetje vuil tussenkomt. Verder viel me op dat de voorlampen snel stuk gaan en deze niet zo eenvoudig zijn te vervangen (vooral rechtsvoor).
Vanaf mei 2007 is de auto terug geweest voor:
- Olie lekkage aan de injectoren;
- Aircopomp kapot;
- Olie lekkage aan de cylinderkop;
- Kappote remschakelaar;
- Meerdere malen kapotte EGR klep;
- Meerdere malen een emissie storing;
De aircopomp en remschakelaar valt volgens mij onder de noemer kan een keer gebeuren en de reparatie hiervan was binnen een dag klaar. De lekkage van de injectoren en cylinderkop komt volgens mij doordat de 1.6 HDIF moter met 5 versnellingen te licht is voor een dergelijk dagelijks gebruik. Mijn advies is ook altijd de combi te nemen met de automaat 6bak of de 2.0 HDIF gezien deze minder toeren maken dan de 1.6 versie. De laatste maanden heb ik er uitzonderlijk veel mee gereden (8000 kilometer per maand) waarbij opviel dat de motor begon te haperen en in te houden.
Dinsdag jl. de auto ingeleverd en een voorloopauto ontvangen (Renault Clio), waarbij je gelijk merkt dat er e.e.a. echt versleten was bij de C4. Mijn nieuwe leaseauto zal in april geleverd worden en is een Audi A3 SB 1.9 Tdi S-tronic.
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.