BMW 320i (2019)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 320i |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 6.500 km |
KM-stand laatst | 40.000 km |
Eerste 10,000 km achter de rug
- 15.500 km
Afgelopen jaar begon het in december dan toch te kriebelen; ik reed nu inmiddels twee jaar (naar volle tevredenheid) in een Volkswagen Golf 1.0 TSI, maar was eigenlijk wel toe aan iets nieuws met een grotere motor en sportiever weggedrag. Hierop ben ik de zoektocht gestart naar een nieuwe auto; de keuze lag in eerste instantie tussen een BMW 120i M en een Mercedes-Benz A200 AMG-line.
In beide auto's een proefrit gemaakt en hierbij kwam ik al gauw op BMW uit; vooral de uitmuntende automatische transmissie en het sportieve weggedrag vielen zeer in de smaak bij mij. Ondanks dat ik de Mercedes zowel vanbinnen- als vanbuiten een erg fraaie auto vind, kon het rijgedrag mij niet helemaal bekoren. De automaat reageerde wat traag bij wegrijden en de wegligging was minder goed t.o.v. de BMW. Uiteindelijk dus bijna de deal rondgemaakt voor de 120i, totdat ik bij BMW-dealer Keram in Maastricht een mooie 320i Luxury Line zag staan, welke slechts marginaal duurder was dan de 120i en ook in dezelfde gewichtsklasse valt, wat betekent dat ook de MRB hetzelfde is. Hierop heb ik uiteindelijk besloten om toch voor de 320i te gaan, gezien het wat meer auto is dan een 1-serie, en nagenoeg net zo duur.
EN, HOE RIJDT DE 320I?
Voordat ik BMW reed, hoorde ik al vele positieve verhalen over het sportieve rijgedrag van de auto's. De verwachtingen waren dus hooggespannen. Toen ik de 320i een week had, kon ik al zeggen dat mijn verwachtingen waren overtroffen. Inmiddels ben ik alweer bijna 10.000 km verder en kan ik de eerste indruk en verwachtingen alleen maar bevestigen. Met de 184 pk-benzinemotor kom je zeker in het Nederlandse verkeer niets tekort. Eigenlijk hoef je nooit boven de 3000 toeren te komen om vlot met het verkeer mee te rijden.
Ook is de wegligging van de auto erg goed; in combinatie met de 18 inch wielen en Michelin Primacy 4-banden voel je erg veel connectie met de voorwielen en het onderstel in bochten, waardoor de auto je heel veel vertrouwen geeft om eens wat sneller de hoek om te gaan. Hoewel je erg sportief kunt rijden met de auto, kom ik in ieder geval nooit comfort tekort en worden oneffenheden heel verfijnd opgevangen. Ook op drempels veert de auto heel soepel, waardoor je er nog nauwelijks voor hoeft te remmen. Daarnaast weet de automaat elk schakelmoment precies op het juiste moment te vinden, wat het een erg soepele bak maakt. Het is ook mogelijk om zelf te gaan flipperen, maar die behoefte voel ik eigenlijk nooit.
Verder is de auto ook op de snelweg lekker comfortabel. Je hebt weinig last van windgeruis en in de combinatie met de lekker zittende leren stoelen kom je de kilometers comfortabel door. Je komt met de 184 pk erg goed met het verkeer mee, en je hebt eigenlijk nooit het gevoel dat je iets te kort komt. Ook in Duitsland komt de auto goed mee tot 230 km/h, hierboven is de fut er wel een beetje uit. Als je wat geduld hebt kun je de teller wel tot 245 km/h krijgen, maar hier is het dan ook klaar. Eigenlijk geen probleem, want hoe vaak rijd je nu op deze snelheden ;). Wel moet ik zeggen dat ook op deze hoge snelheden de auto nog erg koersvast is en veel vertrouwen geeft.
Ten slotte beschikt de BMW over drie verschillende rijmodussen: Sport, Comfort en Eco Pro. Als de auto in Sport staat is het gasrespons iets sneller en zit ie standaard een versnelling lager. Ook stuurt de auto net iets scherper. Comfort is eigenlijk de alledaagse 'neutrale' stand, welke in het dagelijkse verkeer het beste tot zijn recht komt. Dit is ook de modus waar ik hem 95% van de tijd in heb staan. Verder hebben we dan ook nog Eco Pro; hiermee is het gasrespons wat lager en schakelt de bak erg snel op. Hier ben ik persoonlijk geen fan van; de auto wordt hier gevoelsmatig erg loom van.
RUIMTE
Over de beschikbare ruimte aan boord kan ik zeggen dat het voldoet voor dagelijks gebruik, maar ook niet overhoudt. Twee mensen op de achterbank is prima te doen, maar drie wordt al snel krap i.v.m. de hoge middentunnel. Ook is de kofferbak met zijn 480 liter zeker niet klein, maar veel meer dan een paar tassen zul je er niet in kunnen vervoeren. Gelukkig rijd ik 90% van de tijd alleen en is dit geen issue, want voorin heb je meer dan genoeg ruimte.
INTERIEUR & BEDIENINGSGEMAK
Het interieur van de wagen is erg zakelijk ingericht. Alles zit waar je het verwacht en verder niet te veel poespas. De stoelen zijn bekleed met bruin leer en het dashboard is afgewerkt een hout-look afwerking. Best chique als je het mij vraagt. Ook is de sfeerverlichting die je in verschillende kleuren kunt instellen erg mooi, zeker in het donker. (zie foto)
Wat betreft bedieningsgemak heeft BMW het altijd goed goed voor elkaar. Alle knoppen zitten op een logische plek en is makkelijk vinden. Ook is de climate control nog met fysieke knoppen te bedienen; iets wat geen vanzelfsprekendheid meer is anno 2021, maar gelukkig hoef je bij BMW niet eerst drie menu's door om de temperatuur aan te passen.
Ten slotte wil ik nog iets kwijt over het iDrive-systeem van BMW; wat een fijn systeem is dat! Je hebt zowel de keuze om touchscreen te gebruiken als de draaiknop, wat het in elke situatie een makkelijk te bedienen systeem maakt. Verder reageert het systeem snel op handelingen en geeft het duidelijke aanwijzingen. Wel vind ik het vreemd dat Apple Carplay slechts 2/3e van het scherm beslaat, en het andere 1/3e deel gewoon zwart is. Ik heb even gegoogeld over dit euvel, en hieruit kan ik concluderen dat het de reguliere manier niet mogelijk is het Carplay-scherm volledig te maken, zonder aan de software te zitten. Maar goed, een groot probleem is het niet. Al met al is het in ieder geval een zeer fijn multimediasysteem.
VERBRUIK
Over het algemeen zit ik op een verbruik van rond de 8,5 liter per 100 km. Hierbij moet ik zeggen dat ik doorgaans een sportieve rijstijl heb. Als ik het wat rustiger aan doe, kom ik rond de 7 liter per 100 km uit.
ZIJN ER MINPUNTEN?
Als ik dan een minpuntje mag noemen, is dat denk ik de ontbrekende mogelijkheid om de snelheid digitaal weer te geven. Het is met mijn uitvoering enkel mogelijk om de snelheid via digitale analoge meters te zien. Vooral in trajectcontroles zou het handig zijn om de snelheid ook digitaal te kunnen zien, maar ja we kunnen natuurlijk ook gewoon de cruise control aanzetten :). Verder zijn er (nog) geen minpunten naar voren komen. Ik verwacht dat deze de komende tijd wel zullen komen, zoals bij iedere auto ;).
ZIJN ER VERDER NOG BIJZONDERHEDEN?
De auto heeft reeds één keer in de garage gestaan om de wielen uit te lijnen. Ik merkte dat de auto wat naar rechts trok, waarop ik de dealer maar heb gebeld. Dit bleek dus aan de wieluitlijning te liggen. Dit heeft Keram Maastricht netjes opgelost, waardoor de auto weer helemaal in orde is.
40,000 km zijn gepasseerd
- 40.000 km
De Dreier heeft inmiddels de 40.000 km gepasseerd, de km's zijn snel gegaan. Gezien de auto zo sportief en uitdagend kan zijn, merk ik dat ik vaak een extra blokje om rijd als ik bijvoorbeeld van mijn werk af kom. Deze auto geeft mij nog steeds het echte 'Freude am Fahren'-gevoel. Verder is de BMW inmiddels twee keer mee naar Kroatië geweest (1300 km enkel) en heb ik een mooie mix van snelweg- en landwegkilometers gemaakt. Hierbij heeft de auto zich wederom bewezen; op de snelweg is de auto lekker comfortabel en heb je weinig last van windgeruis etc. Op landwegen voel je je één met de auto en biedt deze veel rijplezier.
Ik heb inmiddels ook een ritje gemaakt in een variant met een M-onderstel. Door dit onderstel is de auto iets lager en ligt het ook nog een tandje strakker op de weg, dus vooral in bochten merk je dat je nog meer connectie met de weg hebt en dat je dus nog net iets sneller de hoek om kunt. De keerzijde hiervan is echter wel dat je oneffenheden in de weg beter voelt en je ook wat comfort mist bij het nemen van drempels bijvoorbeeld. Voor de gemiddelde bestuurder denk ik dat een 'normaal' onderstel een beter evenwicht biedt tussen comfort en sportiviteit.
Verder heb ik ook de laserlichten in werking gezien bij een andere BMW. Deze sturen mee met de bocht en schijnen naar mijn idee nog iets verder dan mijn 'normale' LED-koplampen. Dat zijn wel echt next level headlights. Als ik een optie zou missen, dan zou het deze wel zijn.
Eerste onderhoudsbeurt
Gezien de kilometerstand heeft de auto ook al zijn eerste onderhoudsbeurt (bij 35k km) gehad. Hierbij zijn de remblokken aan de voorkant vervangen. Dit vind ik persoonlijk aan de vroege kant, aangezien ik gewend ben dat remblokken minimaal het dubbele meegaan. Dit heeft ongetwijfeld te maken met mijn sportieve rijstijl, maar alsnog vind ik dit vrij snel. Misschien is dit toch het zwakke punt van de auto. Daarnaast heb ik een onderhoudscontract afgesloten voor regulier onderhoud, wat betekent dat ik €1249 kwijt ben voor 5-jarig onderhoud of 100.000 km. Volgens mijn berekening is dit voordeliger dan elke 30.000 km voor een losse onderhoudsbeurt te betalen. Ik ben benieuwd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

BMW 3-serie Touring 320e High Executive | NAVIGATIE | HEAD-UP DISPLAY | HARMAN KARDON | ACHTERUITRIJCAMERA | STUURVERWARMING | STOELVERWARMING | SFEERVERLICHTING | LEDEREN BEKLEDING | ELEKTRISCHE ACHTERKLEP | INKLAPBARE TREKHAAK | MEMORY STOELEN |
- 2021
- 64.249 km

BMW 3-serie Touring 330e 293pk M-Sport High Executive
- 2022
- 137.276 km

BMW 3-serie Touring 320d 190PK AUT M-SPORT ORG.NED / PANORAMADAK / CAMERA / LEER / CARPLAY / SFEERVERLICHTING / NAP
- 2020
- 142.222 km