BMW 118i (2006)

autoreview

BMW 118i (2006)

Signalement

Uitvoering118i
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf155.000 km
KM-stand laatst199.000 km
Lezerswaardering: 72%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Besparen maar dan leuk

  • 157.000 km

Sinds bijna zes weken rijd ik met een BMW 118i uit 2006. De vorige auto (een Volvo V70 Diesel) werd qua maandlasten te duur omdat ik minder door het werk betaalde km's maak. Daarbij had ik al die ruimte van de Volvo niet meer zo nodig dus werd het tijd om wat te besparen op de maandelijkse autokosten. Na lang afwegen, reviews lezen en auto's bekijken moest het een benzinegestookte Einser worden. En hoe bevalt dat? Nou, best wel goed. Het is een auto met minder luxe (basis-uitvoering met een paar extra's) dan ik gewend was maar, de grootste attractie van de BMW is de superieure wegligging in combinatie met het precieze en rustige sturen (geen aandrijfreacties vanwege de achterwielaandrijving). Het is echt een auto die rijplezier geeft (let wel: dat geldt voor mij, als je een liefhebber bent van zachte vering moet je deze auto laten staan). Wel zijn de runflatbanden stug en reageren deze nogal op oneffenheden.
Met 130 pk is de auto vlot genoeg voor dagelijks gebruik maar het is geen sprintkanon. De zesde versnelling is fijn, drukt het geluid en verbruik op de snelweg.
De binnenruimte is enigszins beperkt in vergelijking met concurrenten in het zelfde segment maar dat vind ik geen probleem.
De afwerking is sober maar goed, geen rammeltjes, alleen bij koud weer soms een kraakje in het dashboard dat na even rijden ook weer weg gaat. De stoffen bekleding is neutraal qua kleur (zwart en grijs) en lijkt lang mee te kunnen gaan.
De bediening van de auto is logisch en went snel. Schakelen gaat lekker strak en precies.
Het comfort is redelijk. Het is een wat stugge auto maar, dat werkt weer positief voor de wegligging. De (in dit geval standaard) stoelen zijn comfortabel genoeg en geven toch voldoende steun. Bij stevig bochtenwerk zou iets meer zijdelingse steun welkom zijn.
Betrouwbaarheid: voor zover ik heb meegemaakt is doet de auto altijd wat-ie moet doen. Alleen de ruitensproeier achter werkte niet maar, dat heeft de verkopende firma keurig onder garantie hersteld.
Het benzineverbruik is ca. 1:12, niet echt zuinig maar wel acceptabel.

Het blijft leuk

  • 161.000 km

Ja, we zijn nu weer een zo'n 4.000 km verder en ik heb het nog steeds leuk met mijn BMW. Hoewel de stoelen er simpel uitzien en wat hard zijn, zitten ze bij korte en lange ritten gewoon goed.
Problemen hebben zich eigenlijk niet voorgedaan, een loszittend deurpaneel wat weer netjes onder garantie is vastgezet vind ik geen probleem (waarschijnlijk was dit het gevolg van een oude schade-reparatie omdat het glas in het desbetreffende portier van een ander merk is dan dat van de overige ruiten).
Wat voor mij wel bijzonder is, is dat het peilen van de olie alleen elektronisch kan via het display op het dashboard. Na ruim 5.000 km na aanschaf kreeg ik een melding dat ik 1 ltr. olie moest bijvullen, om voorzichtig aan te doen heb ik eerst 0,5 ltr. bijgevuld en toen gaf de indicator 3/4 vol aan en daar staat-ie nu (ruim 1.000 km na het bijvullen) nog steeds op. Ik blijf het eng vinden om die elektronische oliepeiling helemaal te vertrouwen.
Verder niets dan goeds over deze auto, het blijft opvallend hoe strak en stabiel deze auto bochten door gaat.

Even terug kijken op de afgelopen tijd

  • 164.000 km

De 118i doet het nog steeds goed en elke rit is een klein feestje (behalve als er files zijn natuurlijk). Als ik nu even de ervaringen over de afgelopen maanden op een rijtje zet dan zijn het stuurgedrag en de bochtvastheid echt opvallend goed, het onderstel van de auto zou makkelijk meer motorvermogen aankunnen. Wat betreft dat motorvermogen: de auto is vlot maar niet meer dan dat, om vlot te kunnen invoegen moet je toch wat later opschakelen en meer toeren maken. Voor mij zou een lichtere motor een ergernis zijn.
Het benzineverbruik ligt gemiddeld op 1:12. Bij een lange rit op de snelweg met legale snelheden is 1:13 haalbaar, zuiniger is mij nog niet gelukt, ik beschouw dit als een normaal verbruik.
Comfort: voor mij goed maar, ik hou van een stevig afgeveerde auto. Op slecht wegdek voel je wel veel schokken, ik denk dat de stugge runflatbanden hier ook een grote rol spelen. Ben je echter aan het rijden op een fatsoenlijke en vlakke verharding, dan komt de auto goed tot zijn recht.
Wat wel even slikken is, zijn de beperkte laadmogelijkheden. Dat wist ik natuurlijk al toen ik de auto kocht maar, een bezoek aan Ikea maakte mij dat weer eens duidelijk. Gelukkig kon alles met wat ruimtelijk inzicht toch mee.
Ik weet het: over smaak valt te twisten maar, toch wil ik het volgende kwijt. Het design van de auto is nogal uitgesproken en ik vind het geen verpletterende schoonheid. Als mensen aan mij zouden vragen: waarom koop je dan een auto die volgens jou niet de mooiste is? Antwoord: vanwege de rijeigenschappen en daarbij vind ik de vormgeving wel spannend, de relatief lange motorkap, de gedrongen lage bouw, de vouwen en lijnen in de koets maken dat er een karaktervolle, tijdloze en stoere auto staat. En zo is de 1-serie op zijn eigen manier toch mooi.

Duitse degelijkheid?

  • 169.000 km

Over het algemeen maakt de auto een solide indruk. Maar, laatst kreeg mijn idee hierover toch een tikje. Laatst schoot het klepje over de benzine-vuldop los en ik bemerkte dat het niet meer terug veerde en nogal losjes aanvoelde. Vaak was het ook dat na een rit het klepje niet meer in het slot hing, ongewenste situatie dus. Nu is de gehele constructie uit kunststof gemaakt en dat vind ik toch minder degelijk dan de stalen constructie die ik ooit in een ver verleden op mijn toenmalige auto van dit merk (een 3-serie) aantrof. Uiteindelijk heb ik dit samen met de vuldop (rubber was niet goed meer) bij een BMW-specialist in de buurt laten vervangen, kosten bijna € 125,-. Dat gedoe met zo'n tankklepje is ook weer geen ramp dus rijden we vrolijk en nog steeds tevreden verder, het verbruik over langere tijd bedraagt overigens zo'n 1 op 12,5. Een ander puntje is dat ik zo nu en dan wat olie moet bijvullen, het olieverbruik ligt naar schatting op 1 liter per 7.500 km. Volgens de garage waar ik de auto kocht is dit een normale situatie. Mijn vorige auto gebruikte ook wel wat maar dan ongeveer maar de helft van wat deze BMW gebruikt. Als de ervaringen van andere mensen lees, zou mijn olieverbruik zeker niet abnormaal zijn.
Iets heel anders: ik ben wat aan het experimenteren gegaan met verschillende zithoogtes en rugleuningverstellingen. Als je de stoel wat lager zet voelt de auto duidelijk nog wat beter aan, de stoel biedt voor mij mogelijkheden genoeg om een fijne zitpositie te vinden. In mijn geval kan overigens alleen de bestuurdersstoel in hoogte worden versteld.

De Einser als vakantiekar

  • 174.000 km

Zo, we zijn weer terug van een vakantie in de bergen. Met z'n vieren met bagage in de 118i is het goed te doen, wel moet ik er bij vermelden dat het een hotelvakantie was en geen vakantie waarbij je veel spullen nodig hebt zoals kamperen met een eigen tent en kookgerei. Wat betreft bagageruimte ging het maar net en dat was gezien de aanwezige bagageruimte (ik wil overigens geen dakkoffer) geen verrassing.
Op de Autobahn voelt de BMW zich in zijn element en trakteert zijn bestuurder ook op hogere snelheden (ca. 160 km/u) op strakke en rustige rijeigenschappen, je voelt gewoon dat de auto qua onderstel veel meer aankan (in vergelijking met mijn vorige auto zijn veel minder kleine stuurcorrecties nodig, echt superfijn). De auto kan nog een stuk sneller maar, met volle bezetting vind ik dat niet zo verstandig om dat te bewijzen). Wel slaat de stevige vering hard op dwarsrichels e.d. Opvallend vind ik dat het geluidsniveau redelijk laag blijft. Hoewel de stoelen naar mijn idee niet het comfortniveau van Volvo halen zijn ze toch op lange ritten toch goed te hebben, ik stapte na zo'n 800 km (met een paar tussenstops) zonder pijntjes of wat dan ook uit de auto.
In de bergen moet de auto er soms wel stevig aan trekken maar, het gaat allemaal vlot genoeg. Wel heb ik voor de zekerheid de gehele vakantie superbenzine gebruikt, volgens het instructieboekje levert de auto dan pas de beloofde prestaties.
Verder functioneert de auto nog steeds zonder pech of gebreken. Na zo'n tien maanden vind ik het nog steeds een bijzonder leuke auto om mee te rijden. Ook tijdens bergritten en lange Autobahn-ritten heeft de auto zich bewezen als prettige reisgenoot, mede door de prettige versnellingsbak en ergonomische kwaliteit. Juist op lange afstanden ga je dat soort dingen echt waarderen, de wat harde vering neem ik dan graag op de koop toe.

Goede auto maar, niet perfect.....

  • 178.000 km

Mijn Beierse vriend moest onlangs in de garage komen voor de jaarlijkse APK. Die keuring kwam de "silver machine" op zich makkelijk door, na het vervangen van een kapot lampje kwam de goedkeuring. Wel kreeg ik het advies mee om in de toekomst rekening te houden met vervanging van de accu, achterremschijven en het verversen van de olie.
Het onderhoud aan een BMW is overigens een verhaal apart: er is geen vastgesteld onderhoud bij een bepaalde kilometerstand maar, via een menu in het infoschermpje kun je opzoeken wanneer de auto toe is aan bijvoorbeeld olieverversing, bougies vervangen, microfilter vervangen en dergelijke. Dat noemt BMW "Condition Based Service".
Ronduit raar en ergerlijk is de plaats van de zekeringenkast achter het dashboardkastje: je kunt er erg lastig bij (daar kwam ik achter toen mijn achterruitwisser tijdelijk dienst weigerde en ik de zekering wilde controleren).
Verder doet de auto gewoon wat-ie moet doen.
Zou ik een volgende keer weer een zelfde auto kopen: ik denk van wel, ondanks wat kleine dingetjes en de beperkte binnenruimte blijft het leuk om met deze auto te rijden. Wel zou ik iets meer uitrusting willen zoals cruise-control en sportstoelen.

Nog steeds tevreden en wat onderhoud gedaan

  • 182.000 km

De kleine BMW is nog steeds een fijne reiskameraad die met wat onderhoud hier en daar trouw zijn werk doet.
Kort geleden hebben we de olie ververst en een nieuw oliefilter met (heel belangrijk) nieuwe afdichtingsrubbers geplaatst. Waarom zijn die afdichtingen van het oliefilter zo belangrijk? Nou, tijdens het weghalen van het oude filter ontdekten we een lekkage die waarschijnlijk werd veroorzaakt door oude rubbers.
Verder was de capaciteit van de accu onder de maat en omdat ik bij eventuele echte kou niet met een weigerende auto te maken wil hebben, heb ik de accu laten vervangen. Waarom laten vervangen? Het schijnt zo te zijn dat een nieuwe accu weer op het elektronische systeem van de auto aangemeld moet worden en dat soort zaken laat ik liever aan de BMW-specialist over.
Momenteel rolt de auto op winterbanden. Aangezien deze bij mij op een eigen set velgen staan, heb ik de komende tijd mooi de gelegenheid de zomervelgen goed op te knappen. Daarna ga ik eens kijken voor een nieuwe set zomerbanden en dan wil ik de auto eens goed laten uitlijnen.

Still going strong

  • 199.000 km

Het wordt saai maar, de auto doet nog steeds zonder grote problemen wat-ie moet doen. Rijden en nog lekker ook. Er is jammer genoeg wel een klein mankement: de achterruitsproeier doet het weer niet, het motortje werkt wel maar vloeistof komt er niet meer uit. Binnenkort ga ik eens kijken wat ik er aan kan (laten) doen. Verder heb ik een tijdje terug de oude runflatbanden laten omwisselen voor nieuwe "gewone banden". Hierdoor is het veer- en geluidscomfort verbeterd zonder echt in te leveren op stuurprecisie, eigenlijk kun je stellen dat de auto daardoor wat prettiger is gaan rijden in het alledaagse gebruik. Daarbij is ook het brandstofverbruik licht gedaald, bijna 13 kilometer op 1 liter is nu het gemiddelde.
Kort geleden zijn ook de bougies vervangen. Het kan aan mij liggen maar, de motor lijkt wat pittiger na deze klus.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE BMW 1-serie

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.