BMW 118d Executive (2005) #7
autoreview
Signalement
Uitvoering | 118d Executive |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 183.000 km |
KM-stand laatst | 207.000 km |
prachtig koetsje
- 207.000 km
Na wat geld gespaard te hebben, kon ik van mijn eerste geld een auto kopen. Eerst zat ik te denken aan een saab 93 aero oude model van rond 2002. Toen mijn collega een BMW 1 serie had gekocht raakte ik meer en meer verknocht aan deze bak; zeer mooie vormgeving en het zou ook nog rijden als een cart! Toen ben ik op internet gaan kijken en kwam ik er achter dat je al voor zo'n 1 a 1.5 duizend meer dan zijn concurrenten (opel astra, mazda 3, VW Golf) een mooie BMW 118 kan krijgen. Vaak waren de Audi A-3 nog duurder en deze vind ik er veel saaier uitzien. Daar komt bij dat de BMW minimaal 125 pk heeft, wat voor zo'n kleine auto prima is. Voor een dikke 10.000 e heb ik 'm uiteindelijk aangeschaft en kreeg ik er gratis winterbanden bij, hetgeen voor een BMW met achterwielaandrijving geen overbodige luxe is! Sinds april heb ik nu zo'n 24.000 kilometers gemaakt en dit zijn mijn bevindingen.
Positief:
- rijgedrag; de BMW stuurt inderdaad als een cart, in het begin is dat even wennen, maar al gauw ga je dat lekker vinden. De auto licht heerlijk in de bochten en stuurt akelig precies.
- uitsraling; persoonlijk vind ik het uiterlijk erg mooi en dat gaat maar niet vervelen. Bij andere merken en modellen heb ik dat wel. met name de toch wel grote neus en mooie daklijn geven de auto een mooie uitstraling.
- kwaliteit materialen; de auto ziet er na 5 en een half jaar nog zeer goed uit. Geen sporen van slijtage zijn zichtbaar. De uitstraling van het dashboard is zakelijk en misschien zelfs wat kil, kwalitatief is het verder allemaal prima.
- verbruik; de handgeschakelde versnellingsbak heeft 6 versnellingen. Aangezien ik veel snelwegkilomters maak en dus veel in zijn 6 rijd, is 1:18 halen geen enkel probleem.
- betrouwbaarheid; de auto heeft in 5.5 jaar (is een lease auto geweest) tijd alleen de gebruikelijke onderhoudsbeurten gehad. Verder is er nooit wat mee aan de hand geweest. Ook ik hoor nooit iets rammelen o.i.d. De auto maakt een heel degelijke indruk.
Minpunten:
- standaard uitrusting; standaard zit er niet veel in de BMW, ook niet in deze 118D. Zo mis ik wel een middenarmsteun, is de airco prima, maar heb je tegenwoordig toch liever climate control. En ontbreekt er ook cruise control en elektrische ramen achter! BMW onwaardig die 2 laatste punten!
- ruimte; het zicht in de auto is niet altijd even goed. Zelf ben ik vrij lang (1.91 m) en dan zit je al snel met je haarkruin tegen het dak. Gelukkig kan je de stoel een stuk naar beneden laten zakken, dan is de ruimte prima, maar zit je alleen wel erg laag (weer dat cart-gevoel. Ook de beenruimte achterin is erg mager; lange ritten met volwassenen achterin zijn af te raden!
- geen mp3 aansluiting.
Conclusie; een zeer betrouwbare auto, waarmee het ook nog eens lekker rijden is, ideaal voor als je nog geen gezin hebt!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.