Audi A4 1.9 TDI 130pk (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | A4 1.9 TDI 130pk |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2002 |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De reden waarom ik voor deze wagen heb gekozen was omwille van de knappe lijn en z´n aantrekkelijke standaarduitrusting. Zo kregen we standaard een automatische airco (afz. L+R regelbaar), elektrische ruiten vooraan, mistlichten, elektrische spiegels, boordcomputer, aluminium velgen en nog een paar leuke extraatjes. Zaken waarvoor je bij de concurrentie diep in je zak moet tasten.
Over de uitrusting dus niets dan lof, al had een veiligheids 3puntsgordel in het midden wel standaard mogen zijn. Ik heb deze optie niet genomen en bijgevolg ligt er nu een 3e gordel gewoon op de zetel. Hij kan niet eens opgerold worden waardoor je haast verplicht bent hem onder de rugleuning te wurmen.
Naar goede Audi gewoonte is voor mij de afwerkingskwaliteit vrijgesteld van enige kritiek (zeker met het optionele leder).
Met zijn 130 Pk volgt hij meer dan vlotjes het verkeer (oppassen voor flitspalen want je voelt haast niets van de reële snelheid) al komt de ´krachtstoot´ die je voelt bij het optrekken net iets te laat.
Punten van kritiek ten slotte:
Wij gebruiken deze A4 als gezinswagen en dan kan het voor de 5de persoon wat krapjes worden. Nog iets meer knie en elleboogruimte dus (zeker in vergelijking met mijn vorige A6)
Door de dikke raamstijlen heb je last van verschillende dode hoeken. Ze ogen prachtig maar zijn dus vrij onhandig, zowel achter als vooraan.
Ik koos voor de licht beige lederen binnenbekleding, wat een afwerking! Alles, tot het dashboard toe heeft identiek dezelfde kleur, ja zelfs de dakhemel! Minpunt is wel dat de lichtbeige deurpanelen snel vuil worden en door hun oneffen vlak op sommige plaatsen moeilijk te reinigen zijn...
Ik weet niet hoe het met de andere motorversies zit, maar mijn 1.9TDI 130Pk versie is vrij luidruchtig en soms zelfs storend. Dit is me echt opgevallen toen ik met de BMW van een buur reed, deze hoorde je niet werken.
Kortweg: een fantastische wagen waar we mits de nodige zorg nog veel plezier aan zullen beleven.
PROBLEMEN
Fel trillende motor, na een bezoekje aan de Audi garage werd dit probleem verholpen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



