Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDm 20v Business (2007)

autoreview

Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 JTDm 20v Business (2007)

Signalement

Uitvoering159 Sportwagon 2.4 JTDm 20v Business
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf15.800 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na 6 jaar en 190000 km heb ik dan toch afscheid genomen van mijn Lancia Lybra 2.0 sw. Lang getwijfeld tussen de 159 1.9 en 2.4 maar kon moeilijk afscheid nemen van die 5 cylinder roffel. Voor de lybra reed ik al de Fiat Marea 2.4 JTD 5 cylinder.
Uiteindelijk deed zich de kans voor om een company car over te nemen met weinig kilometers en ook nog in zwart, cognac kleur leer en met de super navigatie van Pioneer Avic Hd1.

Allereerst heeft de 159 SW een prachtige lijn, een zeer agressieve smoel en een lekker kontje, met name die twee uitlaatpijpen geven hem een zeer krachtig uiterlijk.

Tijdens mijn eerste testrit merkte ik al meteen op dat er een turbogat was. Ik heb de deal gesloten incl.chiptuning en kan alleen maar zeggen dat het nu een echt beest is geworden. Hij blijft gewoon trekken, je kunt hem doortrekken (daar is hij niet vies van) maar vanaf 1500 toeren gaat hij als een speer ervan door.
Probeer rond de 2500-3000 toeren te schakelen dan blijt hij ook redelijk zuinig. Nu 8.4 liter/100 niet super zuinig voor en diesel maar daarvoor heb je ook iets wat niet op elke straathoek staat. Hoeze emotie / passie?

Ik heb hem ook nog laten verlagen (origineel Alfa 2-3 cm) dan heb je ook geen problemen met de drempels.

Wegligging
Het is een echte rijdersauto die echt meters kan maken en bochten waanzinng strak doorstuurt.Beetje zwaar in de neus ,maar dat went snel.
Wel gevoelig voor spoorvorming maar kan ook aan de banden liggen.
Hij is verder lekker sportief afgeveerd.

Minpuntje vind ik de versnellingsbak. Gaat slecht in de eertse versnelling nadat hij in zijn vrij heeft gestaan (schijnt alleen de 2.4 te hebben, dealer vertelde dat er een Opel bak in ligt. Das ist ja ’Scheisse’ ( mijn Lancia Lybra schakelde na 190000 km nog beter dan de Alfa, jammer.
Als iemand dezelfde ervaring heeft hoor ik het graag

De Business is op een paar kleine details volledig uitgerust.
Ik mis de automatische verblindingsspiegel en de regensensor.

Voor de topsnelheid moet ik nog even de duitse autobaan bezoeken, wil wel eens weten of na het chippen de eindsnelheid is toegenomen.

PROBLEMEN

De auto moet nog even terug voor wat kleine kraakjes in Dashboard
Tot nu toe geen problemen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.