Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 T.Spark 16V Selespeed (2001)

autoreview

Alfa Romeo 156 Sportwagon

Signalement

Uitvoering156 Sportwagon 2.0 T.Spark 16V Selespeed
Versnellingen5, Semi Automaat
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf116.000 km
KM-stand laatst116.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

aanschaf

  • 116.000 km

Toen die uitkwam wist ik dat er ooit eentje wilde hebben.
Mijn zwager heeft deze auto nieuw aangeschaft, zakelijk, en later prive. Toen kwam het moment dat ie em toch weg deed omdat er een 159 SW TI voor de deur kwam. Ik heb de Alfa overgenomen, zeker met medeweten van zijn historie. Ik kende de auto van nieuw af aan en vond en vind haar altijd prachtig om te zien. De auto was altijd dealer onderhouden geweest. Wat kon er misgaan dacht ik.
Ik reed hiervoor altijd Golf diesel en benzine was dus gewend aan weinig onderhoud en andere gekke mankementen. De Alfa beviel in het begin prima. Aangeschaft in Januari leek het me verstandig om met de APK even een beurt te laten uitvoeren ivm een geplande vakantie naar Italie met ons gezin. De dag voor de beurt-apk wilde de auto niet meer starten. Accu leeg, ik dacht nog, ach kan gebeuren toch. Dag erna de auto naar de dealer gebracht. In de middag werd ik gebeld wat er allemaal niet goed was. Ik viel steil achterover. Accu, wiellager, draagarmen, stabilisatorstang, vocht in de remolie, thermostaat kapot (dat wist ik al) radiateur lekte iets, spruitstuk verdiende laswerk, verder nog de remblokken en schijven minimaal,en als advies een fusseekogel. Al met al was ik 1800 euro verder, net voor de vakantie. Gelukkig was de dealer erg meedenkend met de rekening en kreeg ik nog wat korting. Uiteindelijk heb ik alles laten doen behalve de remmen en fusseekogel. Die stond voor dit jaar op de rol. De auto heeft de zomer, herfst en winter goed doorstaan zonder noemenswaardige problemen. Enkel veel last van vocht her en der. Een maand geleden was de kop ineens geklapt, na veel wikken en wegen laten repareren en ingeruild. Ik heb er slapeloze nachten van gehad. Toen ik de auto ging inruilen begonnen er tijdens het wegbrengen, net na de reparatie van de kop, distiriem en spanrollen, weer een lampje op het dashboard te branden. Hield het dan nooit op met lampjes die zomaar gaan branden en zomaar weer uitgaan?

Voor mij geen Alfa meer, al vind ik het een van de allermooiste autos om te zien. Inmiddels heb ik een Golf TDI 140 pk Sportline uit 2006 gekocht. Autorijden heeft me de afgelopen 2 jaar dus heel veel geld gekost. Iets wat ik niet gewend was en nu voorlopig ook niet meer hoef te maken. In de VW heb ik het volste vertrouwen.

Mijn advies, denk heel goed na voor je een gebruikte Alfa koopt!

5,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.