Alfa Romeo 156 1.9 JTD Distinctive (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 156 1.9 JTD Distinctive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 168.000 km |
KM-stand laatst | 167.875 km |
- 167.875 km
Vanwege gezinsuitbreiding besloot ik een grotere auto te zoeken. Een die naast wat meer ruimte ook nog eens mooi was. Nu wilde ik niet in een keer 60 cm groter gaan rijden maar gewoon wat groter. Daarnaast was de ruimte in mijn Grande Punto genoeg voor mijn gezin maar zag ik het niet zitten om constant in een 3 duers te rijden en was de ruimte in de achterbak iets aan de kleine kant.
Na lang zoeken (ruim 3 maanden) en meerdere proefritten en berekeningen kwam ik uit op een Diesel. Ik wilde zelf een 1.6 TS hebben omdat ik niet veel zou rijden en toch zuinig wilde rijden. Maar omdat in de praktijk blijkt dat ik uiteindelijk toch meer ga rijden besloot ik toch diesel te rijden. Daarnaast is 27000 km per toch beter op Diesel dan op Benzine.
Na mijn 1ste bezoek aan Santing auto's en een proefrit te hebben gemaakt ging ik meteen overstag.
Ik had een 3 tal wensen.
Ik wilde Climate control
Leren Stoel en Versnellingspook
en Lederen Bekleding. (dit ivm kinderen die stoffe bekleding ernstig vies kunnen maken.)
De auto beschikte over al deze opties. Omdat ik geen racebeest ben wilde ik niet persee een JTD Multijet uitvoering hebben.
De auto reed als nieuw (vond ik) en na een goede onderhandelings fase de auto na 2 weken opgehaald.
Van Apeldoorn naar Den Haag is ruim 120 km. Dus een goede test om te kijken hoe de auto rijd op langeafstanden. Ik ben enorm overtuigd. De stoelen zitten lekker en de auto rijd prima. Heeft genoeg trek kracht en reageert goed op de aanraking van het gas pedaal.
Naast deze eigenschappen is het uiterlijk van de auto zeker het kjiken waard. de lijnen van Guigiaro geven aan dat deze designer weet hoe hij auto's moet tekenen. (getuige de VW Golf 1)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.