Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115pk Edizione Esclusiva (2004)

autoreview

Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147Alfa Romeo 147 - interieurAlfa Romeo 147 - interieurAlfa Romeo 147 - interieur

Signalement

Uitvoering147 1.9 JTD 115pk Edizione Esclusiva
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf77.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De Alfa heb ik na 21 maanden en met 76000km als lease auto gekregen. Zwart, Edizione Esclusiva, Full Options (Connect +, leer, schuifdak).

De JTD-115pk motor is sterk en stil, alleen bij een koude start klinkt hij wat rauw en bij stilstand trilt het stuur (en de versnellingspook niet) mee. De bak is veel beter dan de 147 1.6 (2006) die ik in Januari reed. Verder is de trekkracht van de JTD echt super. Verbruik tot nu toe 6.7l/100km.

Verder ben ik erg te spreken over het weggedrag van de Alfa. In vergelijking met de BMW Compact die ik hiervoor reed kan de Alfa minstens mee. Ik heb geen last van het feit dat ik geen achterwielaandrijving meer heb. Daarnaast is het comfort ook prima: erg lekkere stoelen en goed instelbaar (lengte 1,88m) alleen zou het stuur iets verder naar je toe moeten kunnen.

Omdat de auto zo stil en snel is, gebruik ik de cruise control zeer regelmatig om te voorkomen dat er veel te hard gereden wordt.

====
update december 2007, 131k km, 1.5jr in bezit:
De alfa bevalt nog steeds erg goed. Door zijn perfecte weggedrag, lichte besturing en sterke motor is het echt een heerlijke rij-auto. Het verbruik is inmiddels gedaald naar ongeveer 6.2l/100km (minimaal 5.8l/100km, max 7.0l/100km). topsnelheid in Duitsland op de teller 210km/u. Olieverbruik is te verwaarlozen. Kortom, geen ’Alfa-kwalen’, gewoon probleemloos rijden. inmiddels merk je wel dat er modernere diesels op de markt zijn, bijv een BMW 118d is echt stukken stiller en nog soepeler. Nog een half jaar, dan zit de leaseperiode er (helaas) op: misschien dan wel weer een Alfa (159) omdat deze 147 zo goed bevalt.

====
update juli 2008, 152000km, 2,2jr in bezit:
Geen problemen gehad naast de gewone beurten. Zonder problemen door de APK keuring heen gekomen (alleen nieuwe remblokken), geen olieverbruik. De Alfa is de laatste 20.000km alleen maar zuiniger geworden, gemiddeld 6.1ltr op 100km. Het verbruik neemt echter wel erg toe boven de 120km/h.

Over 3 weken wordt deze lease auto ingeleverd en ik heb genoten van ruim 2 jaar rondrijden in de 147 JTD. Concluderend: De motor is sterk, maar inmiddels in vergelijking met concurrenten wat luidruchtig maar een goede turboduw in de rug, uiterlijk nog steeds mooi (knap want het model dateert uit 2000), en erg veel rijplezier. Geen enkel noemenswaardig probleem gehad tijdens de 2 jaar, dus de volle waardering voor de betrouwbaarheid.
Opvolger: tot het laatste moment was de Alfa 159 Sportwagon de keuze, echter door de zeer aantrekkelijke ’last minute’ acties van BMW (5000 euro korting) wordt het toch een BMW 318i touring business.

PROBLEMEN

start mei 2006:
Sinds dat ik de auto heb (76k km), zoemen de achterbanden mee en jankt er iets achter mee (goed te horen rond de 70 km/h). Binnenkort even naar de dealer. Het kan zijn dat het komt omdat de wielkasten niet voldoende geisoleerd zijn en daarom zoveel herrie naar binnen komt. Het kan ook zijn dat de banden gecupt zijn ofdat de wiellagers aan vervanging toe zijn. Uitkomst: Bij 83000km achterbanden vervangen voor Pirelli p6000, de banden waren volledig gecupt: opmerking van de dealer dat bridgestone niet geschikt is voor de achterbanden van een 147. Deze waren nota bene door een andere alfadealer erop gelegd...

update december 2007:
Paar kleine (normale) probleempjes: lampjes defect, airbag lampje brandde zeer regelmatig. Uiteindelijk heeft de dealer perfect alle bedrading van de airbags nagelopen en bleek de passagiersairbag de boosdoener. Verder bij 112k km de distributieriem vervangen, het lijkt alsof de motor nu nog beter, rustiger en zuiniger loopt. Binnenkort gaat de Alfa weer naar de dealer voor de 20k km beurt.

update juli 2008:
na 152000km is de Alfa nog altijd probleemloos. Alleen de koppeling moet binnenkort vervangen worden en de remmen zijn net vervangen, maar dat is logisch na 4 jaar en 1,5 ton.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.