BMW M3

3-serie | Alpina M3 DTM Racecar | New Build |

PoweredBy
BMW M3
3-serie | Alpina M3 DTM Racecar | New Build |
€ 199.9501987150 km

Kenmerken

BrandstofBenzine
TransmissieHandmatig
CarrosserieSedan (3 deuren)
KleurGroen
Aantal zitplaatsen5
Datum eerste toelating 17 februari 1987
BTW aftrekbaar nee

Omschrijving

De E30 M3 is de allereerste M3 en werd ontwikkeld door BMW Motorsport als een homologatiemodel voor Group A-toerwagenraces. De productie liep grofweg van 1986 tot circa 1991, het model uit 1988 is één van de vroege/kernevoluties.
In de jaren ’70-’80 bestonden verschillende Duitse kampioenschappen; de DRM (Deutsche Rennsport Meisterschaft) was een belangrijke nationale klasse in de jaren ’70/early-80s en evolueerde later richting de Deutsche Tourenwagen Meisterschaft (DTM) en Group A-touringraceformaten. De M3 werd primair gebouwd voor Group A / DTM-type competitie die in de tweede helft van de jaren ’80 dominant werd. Kort gezegd: de E30 M3 is ontworpen om te racen in de Group A / DTM-omgeving die uit de oudere DRM-traditie voortkwam.
De E30 M3 domineerde eind jaren ’80 in de Duitse/Europese toerwagenkampioenschappen (DTM / Group A). BMW en klantenteams (Zakspeed, Schnitzer, Linder ) De M3 behaalde ook overwinningen in langeafstandsraces (bijv. 24h Nürburgring-resultaten eind jaren ’80).
De E30 M3 is primair bekend door zijn succes in Group A / DTM (en Europese kampioenschappen) eind jaren ’80; de term “DRM” wordt soms in historische stukken gebruikt omdat de Duitse toerwagencompetitie in die periode organisatorisch veranderingen doormaakte. De M3 voerde in de late jaren ’80 z’n strijd vooral binnen de Group A/DTM.

Alpina in races: deelname in DTM (en Group A)
Alpina reed met M3-gebaseerde Group A/DTM-auto’s: Alpina trad aan met M3-groepen (groene Alpina-livery is iconisch) in de late jaren ’80 DTM/Group A-competities. Ze behaalden overwinningen en podiums en waren actief als klantenteam/partner in DTM-races (met coureurs als o.a. Peter Oberndorfer, Christian Danner, etc. afhankelijk van seizoen). Alpina bracht ook technische innovaties (bv. vroeg gebruik van katalysatoren in raceauto’s volgens hun eigen historische overzichten).
Alpina was niet primair een fabrieksteam van BMW-Motorsport maar functioneerde als gespecialiseerde bouwer/partner/klantenteam die E30-M3 afgeleiden succesvol inzette in Group A/DTM-evenementen. Hun groene Alpina-M3-raceauto’s zijn sindsdien legendarisch en duiken nog vaak op bij historische evenementen en klassieke DTM-reünies.

De auto die wij hier aanbieden betreft een volledige race geprepareerd, nieuw opgebouwde BMW Alpina E30 M3.
Deze is naast de originele Alpina versie opgebouwd vanaf nieuw en betreft een perfecte replica van de originele race winnende Alpina, meest bekend met zijn startnummer 23.

Absoluut op niks is bespaard bij de bouw van deze auto, de motorruimte is zeer clean opgebouwd, de gehomologeerde rolkooi heeft een perfecte afwerking en is volledig doorgelast om zo aan de hoge eisen en specificaties te voldoen.
Airjacks zijn aanwezig om zo bij een pitstop een snelle bandenwissel uit te voeren.

De laatste foto's in betreft de originele Alpina M3 DTM uitvoering en niet deze nieuw opgebouwde replica die wij nu aanbieden.

Aanvullende opties en accessoires

Interieur

  • Alcantara Steering Wheel

Veiligheid

  • Vierpunts gordels

Meer informatie

Modelreeks: jul. 1985 - dec. 1989
Aandrijving: Achterwielaandrijving
Wielbasis: 256 cm
Interieurkleur: Groen
Fabrikant: Louwman Exclusive Cars B.V. Proostwetering 53 3543AC UTRECHT, NL 0302212121 http://www.louwmanexclusive.nl sales@louwmanexclusive.nl

Specificaties

BrandstofBenzine
TransmissieHandmatig
CarrosserieSedan (3 deuren)
KleurGroen
Aantal zitplaatsen5
Aandrijving Achterwiel
Transmissie 5 versnellingen, Handmatig
Aantal cilinders 4
Cilinderinhoud 2.302 cc
Max. vermogen 143 kW (195 pk)
Max. koppel 230 Nm
Massa 1.225 kg
Inhoud brandstoftank 70 l
Topsnelheid 230 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 6,9 s
Actieradius 795 km
Brandstofverbruik gecombineerd 8,8 l/100km (1 op 11,4)

Louwman Exclusive B.V.

Proostwetering 53
3543 AC Utrecht

    Wat kost de autoverzekering?

    Kenteken
    Independer

    Je proefrit is aangevraagd!

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met u op.

    Vraag een proefrit aan!

    Je bericht is verzonden

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op!
    Er is iets mis gegaan

    Jouw vraag aan Louwman Exclusive B.V.

    Je wordt teruggebeld

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op

    Bel mij terug...

    Je bod op BMW 3-serie is geplaatst

    De verkoper neemt zo snel mogelijk contact met je op

    Doe een bod op BMW 3-serie