Spofec-behandeling voor Rolls-Royce Dawn

Ingetogen bodykit voor elegante Brit

Rolls Royce Dawn by Novitec Rosso
De tuners bij Novitec hebben de Rolls-Royce Dawn de SPOFEC-behandeling gegeven.

De Spofec-divisie van de Duitse tuner Novitec heeft zijn handen gelegd op de Rolls Royce Dawn. In eerste instantie lijkt er niet veel veranderd, met uitzondering van de bodykit, maar de open Rolls is wel degelijk gekieteld.

De V12 in de Dawn levert oorspronkelijk 570 pk en 820Nm aan koppel, maar dankzij de Spofec N-Tronic module die Novitec installeert weet de tuner 686 pk en maar liefst 980 Nm koppel uit het blok te persen. Hierdoor weet de elegante brit in 4,6 seconden naar de 100 te sprinten. Ook krijgt de klant van Novitec een nieuw uitlaatsysteem, waarbij hij mag kiezen tussen een systeem met- of zonder 'flap-regulation'. De ophanging wordt ook aangepakt. Dankzij de CAN-module die SPOFEC meelevert verlaagt de auto de ophanging zo'n 4 centimeter bij snelheden onder de 140 km/h. Wanneer er sneller wordt gereden komt de auto langzaam weer omhoog.

Ook het exterieur krijgt een SPOFEC-behandeling. Zo krijgt de Dawn een subtiele bodykit mee en kan er een extra spoiler worden toegevoegd. Daarnaast kunnen klanten kiezen uit een selectie van wielen die speciaal voor de Dawn zijn ontworpen. Als kers op de taart krijgen klanten van Novitec ook een set keramische remmen mee op hun Rolls.

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.