750.000 Skoda's Superb is een feit
We moeten nog even wennen aan de nieuw Superb. Niet dat het ontwerp wereldschokkend of controversieel is, maar de nieuwe Superb lijkt verder van het oude beeld van Skoda te staan dan ooit. Volgende week woensdag lees je in AutoWeek onze eerste rijtest met het nieuwe paradepaardje van het ooit zo bescheiden merk, een nieuwe generatie van een model dat in totaal 750.000 keer is geproduceerd.
In 2001 werd de eerste moderne Superb gepresenteerd, feitelijk niets meer dan de Chinese, verlengde versie van de Volkswagen Passat van dat moment, voorzien van een Skoda-neus en -kont.
Tussen 1934 en 1949 hadden de Tsjechen overigens al een Superb in de prijslijst staan. Generatie 2 van de nieuwe Superb verscheen in 2008, een model dat - dankzij z'n bijzondere achterklep - tegelijk sedan en hatchback was. In 2009 kwam de Estate beschikbaar, een ontzettende ruimtereus die de reputatie van de Superb als 'ruime auto' benadrukte.
Generatie één is in totaal 136.068 keer geproduceerd. De tweede generatie schopte het tot 613.257 en van de huidige zijn alweer 750 stuks in elkaar geschroefd.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Skoda Superb Combi 1.5 TSI 150PK DSG MHEV BUSINESS CAMERA | MASSAGE | 4x STOELVERW.
- 2024
- 20.171 km

Skoda Superb Combi iV 218PK DSG HYBRID BUSINESS VIRTUAL/NAVI/TREKHAAK
- 2022
- 77.488 km

Skoda Superb Combi 1.4 TSi iV Business Edition Automaat-Uitklapbare Trekhaak-Navigatie-Adapt.Cr.Contr-Clima-Camera-Carplay-Parkeersensoren-Lm17''velgen-Stuur/Stoelverwarming
- 2021
- 71.601 km