'Martin Winterkorn moet veld ruimen'

Volkswagen-CEO mogelijk vervangen door Müller

Martin Winterkorn
Martin Winterkorn, de huidige CEO van de Volkswagen Group, lijkt op zeer korte termijn vervangen te worden door een nieuwe topman. Dat blijkt uit berichtgeving van de Duitse krant Der Tagesspiegel.

De Duitse krant schrijft dat er morgen door de raad van commissarissen van Volkswagen een bijeenkomst plaats zal vinden waarin het vervangen van Martin Winterkorn besproken zal worden. Volgens Der Tagesspiegel zal Matthias Müller, momenteel CEO van Porsche, de plek van Winterkorn innemen. Op vrijdag zou het definitieve besluit worden genomen.

Aanvankelijk - voor het dieselschandaal dat de media momenteel beheerst - zou komende vrijdag het contract van Winterkorn juist verlengd worden tot 2018. Een pijnlijk moment voor de topman en het concern, dat zwaar onder vuur ligt wegens gerommel met software in dieselauto's en daardoor miljardenboetes riskeert.

Een woordvoerder van Volkswagen laat aan Reuters weten dat het bericht over het aftreden van Winterkorn 'belachelijk' is. Een woordvoerder van Porsche laat weten dat Müller momenteel bij een bestuursvergadering is van Volkswagen AG in Wolfsburg.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (66)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.