Maak kans op het Pirelli-kalender-boek!

Wat is jouw band met Pirelli?

Pirelli kalender boek Taschen
Pirelli kalender boek TaschenPirelli kalender boek TaschenMaak kans op het Pirelli-kalender-boek!Maak kans op het Pirelli-kalender-boek!Pirelli kalender boek TaschenPirelli kalender boek Taschen
In elke zichzelf respecterende werkplaats hangt een blotemevrouwenkalender. Je weet dat je met een stijlvolle garagist te maken hebt als er een Pirelli-kalender aan de muur prijkt. Wij mogen twee loodzware Taschen-boeken weggeven waarin wordt teruggeblikt op 50 jaar smaakvol naakt in Pirelli-stijl.

De allereerste Pirelli-kalender verscheen in 1964. De kalender wordt tot op de dag van vandaag alleen uitgedeeld aan belangrijke klanten en beroemdheden. Je kunt 'm dus niet in de winkel kopen en dat is onderdeel van de bijna mythische status die de kalender van de Italiaanse bandenfabrikant geniet.

In een 30 bij 30 cm metend en niet minder dan 576 pagina's tellend boek van de beroemde uitgeverij Taschen (in Nederland geïmporteerd door Librero) wordt teruggeblikt op alle kalenders van de afgelopen 50 jaar. Dat zijn er overigens geen 50, want tussen 1975 en 1983 verscheen er geen kalender als gevolg van de economische (olie)crisis.

Het boek toont niet alleen de foto's die door de jaren heen op de kalender zijn afgedrukt. Je komt ook veel 'behind the scenes'-foto's en ongepubliceerd materiaal tegen dat in een bepaald jaar als te gewaagd werd beschouwd. Ook bijzonder is de nooit verschenen editie van de 1963-kalender.

De lijst met topmodellen die poseerden voor de kalender is bijna eindeloos. We noemen toppers als Alessandra Ambrosio, Gisele Bündchen, Naomi Campbell, Laetitia Casta, Nastassja Kinski, Helena Christensen, Cindy Crawford, Milla Jovovich, Heidi Klum, Angela Lindvall en Kate Moss. De Nederlandse bijdrage wordt verzorgd door onder andere Dewi Driegen, Marloes Horst, Rianne ten Haken, Saskia de Brauw en Lara Stone.

Het boek is samengesteld door de tot Italiaan genaturaliseerde Franse schrijver, historicus, docent, journalist en kunsthandelaar Philippe Daverio. Er passeert een indrukwekkend lijstje met fotografen de revue, onder wie Richard Avedon, Annie Leibovitz, Pieter E. Kamp, Helmut Newton en Herb Ritts. In 2007 verzorgde de Nederlandse Inez van Lamsweerde met haar man Vinoodh Matadin de shoot met Penélope Cruz, Sophia Loren, Lou Doillon, Hilary Swank en Naomi Watts.

Hebben?

Allemaal leuk en aardig, maar we zouden bovenstaand verhaal natuurlijk niet vertellen als we niets met dit fraaie boekwerk ter waarde van 49,99 euro zouden doen. We mogen het namelijk weggeven. En niet één, maar liefst twéé exemplaren!

Wat moet je doen om kans te maken? Laat ons in een foto zien wat jouw band (snap je 'm?) met Pirelli of de Pirelli-kalender is en plaats deze met de toevoeging @autoweek op Instagram. De andere optie is om je foto te uploaden in een reactie onder het bericht op onze Facebook-pagina. Wees creatief en hou het vooral een beetje netjes.

Je kunt je foto plaatsen tot en met 15 augustus, dan sluit de inschrijvingen en sturen we de boeken op naar de makers van de twee origineelste inzendingen.

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.