AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Jaguar test met extra heftige F-Type RS
12
Eigenaren van een Jaguar F-Type R hebben met hun 550 pk weinig te klagen, maar de Engelsen hebben besloten dat er toch nog wel een schepje bovenop kan.
Onze spionagefotograaf betrapte namelijk dit prototype tijdens testwerk. Nog niet eerder zag de auto, die we voorlopig maar even F-Type RS noemen, er zo productierijp uit.
Aangezien de F-Type R al 550 pk tot z'n beschikking heeft, vermoeden we dat deze RS richting de 600 pk kruipt. Die kracht komt dan uit een opgevoerde versie van de bekende 5,0-liter V8 Supercharged, die ook in de F-Type R ligt.
De RS wordt waarschijnlijk een creatie van SVO, die elitedivisie die Jaguar-Landrover heeft opgezet voor speciale projecten. Ook de Project 7, een speedster op basis van de F-Type, is bijvoorbeeld een creatie van deze divisie.
We verwachten dat de F-Type RS niet voor 2016 in productie gaat.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Op Zoek Naar

Met deze heerlijk dikke roadsters openen we het laatste zomerse weekend van het jaar
Nieuws

Jaguar F-type zwaait nu echt af: einde van een tijdperk
Autotest

Test: Jaguar F-type R75 - Het waren tien prachtige jaren
Nieuws

Dit is de laatste sportieve Jaguar met benzinemotor
Nieuws



