Volkswagen en BMW geven ADAC-prijzen terug

Volkswagen Golf Variant
Volkswagen, BMW en ook Mercedes geven de prijzen die ze kregen overhandigd van de ADAC terug. Dit als gevolg van de 'verkiezingsfraude' die werd gepleegd bij de Duitse automobielclub.

Dat meldt Automotive News. In januari bleek dat de resultaten van de 'Gele Engel'-award werden gemanipuleerd, onder andere door het aantal stemmen op de Volkswagen Golf als populairste auto van Duitsland te vertienvoudigen. De verantwoordelijke perschef stapte naar aanleiding hiervan op en inmiddels heeft ook de voorzitter van de ADAC zijn bureau leeggemaakt.

Uit onderzoek van Deloitte blijkt dat er sprake is van 'bewuste manipulatie' en dat er fouten zitten in het verwerken van de data. Volgens de officiële stemmen zou de BMW 3-serie achter de Volkswagen Golf op de tweede plaats zijn geëindigd maar de Beemer haalde in de gemanipuleerde uitslag niet eens de top 5.

Schrale troost voor Volkswagen is dat de Golf volgens de officiële telling ook gewonnen zou hebben. Achter de Golf gaat het echter mis in de einduitslag. De Audi A3 kwam terecht op plaats 2, terwijl dat eigenlijk plaats 3 was. Ook de Mercedes A-klasse stond een plaatsje te hoog (3 in plaats van 4).

Volgens de ADAC was alleen het totaal aantal stemmen gemanipuleerd, niet de volgorde van de uitslag. Dat blijkt dus ook niet te kloppen. Deloitte gaat nu ook de jaargangen 2005 tot en met 2013 onderzoeken op fraude.

Volkswagen, Mercedes en BMW hebben hun buik inmiddels vol van het gedoe en hebben de gewonnen prijzen – ook die van voorgaande jaren – teruggegeven omdat de ADAC volgens de autofabrikanten zijn geloofwaardigheid is kwijtgeraakt.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (75)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.