'Mercedes vergroot invloed op nieuwe Infiniti's'

Infiniti Q30
Als het aan Mercedes-Benz ligt, krijgen de ingenieurs van het Duitse merk meer invloed op de ontwikkeling van modellen van Infiniti met Mercedes-techniek.

Volgens Dieter Zetsche, topman van Daimler, zou de samenwerking tussen Mercedes-Benz en Renault een stapje verder kunnen gaan dan het delen van platforms en motoren, zo meldt het Britse Autocar. In dit geval gaat het om modellen van luxemerk Infiniti, die gebruikmaken van het nieuwe MFA-platform van de Duitsers. Op dat platform staan onder meer de A- en B-klasse. Infiniti gaat hetzelfde chassis gebruiken voor een nieuwe cross-over, waarvan de Q30 (zie afbeeldingen) een voorbode is.

Zetsche maakt duidelijk dat hij zijn partij graag de leiding zou laten nemen bij de ontwikkeling van deze auto, omdat het platform immers van Mercedes-Benz afkomstig is. Geen gek idee, ook omdat Infiniti heeft aangegeven nog meer te willen doen met de MFA-basis. Toch wil Zetsche de samenwerking met Renault-Nissan tegelijkertijd beperken – een verregaande samenwerking met veel gezamenlijke projecten zou te veel management vereisen.

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.