Suzuki plaagt met Alto-opvolger
Het Indiase Maruti heeft een aantal promotieafbeeldingen losgelaten van wat zij de Celerio noemen. Momenteel heet Maruti's Alto, die het zusterbedrijf van Suzuki in India aanbiedt, A-Star. Het ziet er dus naar uit dat die naam komt te vervallen, en het is heel goed mogelijk dat ook Suzuki voor een andere naam gaat kiezen.
Op 5 februari presenteert Maruti Suzuki de Celerio op de Auto Expo in Delhi. Om extra aandacht te generen is een promotiewebsite de lucht in gegaan. We zien een stukje koplamp, de kofferruimte en krijgen zicht op hoe het interieur er uit komt te zien.
Vanbuiten vertoont de Celerio uiteraard grote gelijkenissen met de eerder gepresenteerde A:Wind (foto 10 t/m 12). Dat studiemodel was 3.600 mm lang, 1.600 mm breed en 1.540 mm hoog. Zetten we die maten af tegen de huidige Alto, dan blijkt de aanstaande A-segmenter 10 centimeter langer en 10 centimeter hoger te worden. Z'n groeispurt komt geheel ten goede aan het interieur.
De binnenzijde lijkt een stuk volwassener te worden dan het binnenkantje van de huidige Alto. We zien onder andere stuurwielbediening en een audiosysteem met bluetooth-connectiviteit. Opvallend zijn de voorstoelen met geïntegreerde hoofdsteunen en de twee kleuren waarin het dashboard is uitgevoerd.
Naast een handgeschakelde vijfbak zal Suzuki de 'EZ Drive' introduceren: een semi-automatische handbak waarmee dus lekker geplust en gemint kan worden door de pook naar voren of achteren te bewegen. Onder de kap komt de welbekende 1.0-liter driecilinder te liggen die we kennen van de huidige Alto. Die levert ook in de nieuweling 68 pk en 90 Nm aan koppel. Volgens Suzuki verbruikt de Celerio in combinatie met de nieuwe EZ Drive-transmissie 4,3 l/100 km. Nog een paar weken geduld, dan weten we ongetwijfeld meer over Suzuki's nieuwe wapen in het A-segment!