Weblog: De Skoda Tweede Huid

Contradictio in terminis

Skoda Kamiq teaser

De kleine hoge Skoda wordt een stads-SUV. Dat is een contradictio in terminis. Maar in je nieuwe Skoda bepaal je lekker zelf wat logisch is. Kamiq betekent in eskimotaal tweede huid, de jas die altijd bij je stemming en je lifestyle past. Rebels of verbindend, ruig of chill – kies zelf!

De Kamiq-commercial kan ik voor je uittekenen. Twee getatoeëerde stadsbabes, veertig jaar jonger dan de eerste Nederlandse kopers, begeven zich vanuit de urban jungle per Kamiq naar hun ochtendlatte in het strandpaviljoen. Subtiel suggereert de regisseur dat ze iets met elkaar hebben; dat kán allemaal gewoon in een Skoda. In IJburg, maar het zal wel weer Barcelona worden, halen ze twee rijkbebaarde vrienden met een surfplank op. Kan er allemaal in, Wat Een Ruimte! Onderweg stuiten ze op een wegopbreking. Long shot van de woestijn die gisteren de kustweg was. Onheilspellende synthesizerbassen. Close-ups van de onthutste meiden. Dan grijpt de chauffeuse, Lara Croft revisited, getergd het multifunctionele stuurwiel met Klein Leerpakket, en daar stuiven de vier avonturiers met hun onoverwinnelijke stads-SUV dwars door de zandbak heen, nagekeken door hoofdschuddende wegwerkers. Zanddriftend arriveren ze bij de strandtent, met open mond gadegeslagen door hun vaste barista, baard en hipsterknot. Terwijl de ochtendzon doorbreekt verschijnt de punchline: Kamiq – Urban Outlaw – You Decide. De overwinnaarstechno doet mijn flatscreen sidderen.

Zal ik dan maar meteen het persbericht schrijven? “De Kamiq wordt leverbaar met twee driecilinder TSI-motoren met 95 en 115 pk, een 1.5 TSI viercilinder met 150 en een 1.6 TDI met 115 pk.” Volgt de gebruikelijke turbohymne op de multifunctionaliteit, de baanbrekende connectivity en de voor jouw actieve levensstijl op maat gesneden Skoda-slimmigheden. Details zullen afwijken, maar niet veel. We kennen de boreling immers van Seat, Volkswagen en Audi, waar hij respectievelijk Arona, T-Cross en Q2 heet. Hij is de suv die moest komen omdat volgens de wet van de onwrikbare gelijkschakeling alle VW-merken drie crossovers moeten hebben; een grote, middelgrote en een kleine. En we weten nu al welke positie de Kamiq in dat veld zal innemen; iets ruimer dan de Seat en iets zachter dan de Audi, verder één op één hetzelfde laken uit een pak.

Dan ga ik hem testen. Ik lijk op de Kamiq-koper, het avontuur is in mijn leven ver te zoeken. Surfen doe ik  niet, ik haat barista’s, alle wegen zijn begaanbaar, het van de concurrent bekende multimediasysteem biedt geen opwindende verrassingen. Over de auto zal ik niks te klagen hebben, weet ik nu al. Prima, prima, prima. Dan maar de boodschappen. Ik parkeer de Skoda bij de Albert Heijn tussen een Q2 en een Arona, waar ik toevallig net twee stellen van zekere leeftijd uit zie stappen. Ik taxeer ze als 50-Plus stemmende Rieu-fans, net als ik gesneuveld in de strijd tegen de saaie, comfortabele werkelijkheid van het burgerleven. Heb ik mijn Bonuskaart wel bij me? Check! Alles dik in orde, terwijl tienduizend kilometer verder echte eskimo’s in wrakke bootjes op de laatste walvissen jagen. Maar zij hebben geen Kamiq. Zij rijden een onoverwinnelijke Ram 1500 in een poolinferno dat geen stads-SUV overleeft. Enfin, wat iedereen weet. In welke sprookjesbubbel zit die marketing?

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.