Volkswagen Eos 2.0 TSI – 2007 – 523.416 km - Klokje Rond

Klapdakcabrio op LPG met dik 5 ton

55 reacties

Video

De Volkswagen Eos van Onno Meinema uit Rijswijk mag je gerust een bijzondere gast noemen in deze rubriek. De klapdakcabrio rijdt op lpg en heeft meer dan een half miljoen op de klok. Volgens zijn bescheiden eigenaar is de Eos ‘nog best goed’. Een paar uur later eindigt de dag bijna met een polonaise.

Alle kilometers op Eos door Onno zelf gereden

Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Een Renault Grand Espace rijden als familie-auto is bepaald een groot voorrecht. De opgroeiende kinderen van Onno Meinema uit Rijswijk werden er groot mee en genoten van een flinke dosis praktisch gemak en comfort. Kinderen blij? Ouders blij! Maar er moet meer zijn, bedacht Onno naarmate hij steeds vaker alleen in die grote Franse verhuiswagen zijn kilometers maakte. Met de zekerheid van een goed gevulde orderportefeuille als freelance financieel directeur die bedrijven op het gebied van inkomsten en uitgaven en strategie uit de brand helpt, was het tijd voor iets anders. Het was tijd voor een eigen funmobiel voor de zakelijke kilometers. Maak kennis met de Volkswagen Eos van Onno, met meer dan een half miljoen op de klok van de eerste en enige berijder.

“Bij het bedrijf waar ik destijds in loondienst was dacht ik ‘doe eens gek’ en koos voor een lease-Eos. Gewoon omdat het kon. Had ik dat maar veel eerder gedaan. Want ik vind het geweldig, open rijden op deze manier”, vertelt Onno. “Het was de tijd van de stalen klapdaken, een megalomane constructie, maar wel porettig in het gebruik. Met een druk op de knop en lekker blijven zitten maak je van de Eos een vierpersoons cabriolet. Daar zit voor mij de meerwaarde. Je kunt nog eens iemand meenemen, maar je kunt ook je golftassen kwijt op de achterbank.”

Voor Onno is het gegeven dat je golftassen kwijt kunt in de cabriolet, een serieuze zaak. Het gaat te ver om te stellen dat CFO’s meer tijd doorbrengen op de golfbaan dan op de zaak, maar het is wel dé sport van hooggeplaatst bedrijfsmanagement. Lekker in je open Volkswagen naar de golfbaan. Maar … een Volkswagen als dienstauto voor een CFO, is dat niet te min? “Welnee, ik ben een nuchter type en ik ben erg tevreden over deze auto.”

Keurmeester Tim al onder indruk van eerste kilometers

Keurmeester Tim de Leeuw is al net zo tevrden na de uitgebreide proefrit “Ik geloof dat we hier een toppertje te pakken hebben. Onderweg was ik nogal verbaasd over hoe deze auto nog rijdt, zeker als je kijkt naar leeftijd en kilometerstand. Ik ben benieuwd wat we op de brug vinden.” Onno staat nog net niet te glunderen, maar hij heeft feilloos door dat hij iets bijzonders heeft meegebracht naar de arena die Carrec heet. En deze Eos is bijzonder. Probeer er maar eens één te vinden die meer kilometers op de klok heeft, die daarnaast getuned is en op lpg rijdt. Onno is en blijft een financieel directeur en met flink wat zakelijke kilometers elk jaar kwam er na zes jaar en 175.000 km een lpg-installatie achter in de Eos. En dan te bedenken dat het stalen klapdak al de nodige kofferruimte in beslag neemt. “Onder het dak passen in de kofferruimte nog precies twee handbagagekoffers. De golftassen kunnen op de achterbank, dus mij hoor je niet klagen”, klinkt het monter. “Duitsland is voor mij wel een gewilde bestemming. Niet alleen voor het werk, ook privé. Daarom heb ik deze Volkswagen bij JD laten tunen. Hij zou nu 245 pk moeten hebben. Niet om te trappen, maar om lekker wat vermogen over te hebben.” Om diezelfde reden, om gewoon zorgeloos te kunnen rijden, liet Onno hulpveren monteren achter na de montage van de gastank.

Goed onderhoud, dakmotor een keer vervangen

Eigenaar Onno neemt het onderhoud van zijn zakencabrio uiterst serieus. “Het moet goed en het moet veilig. Dat kost geld, maar daar krijg je in mijn geval veel rijplezier voor terug.” Zo horen we het graag. De grote vraag is natuurlijk hoe is het gesteld met het mechaniek van dat ingewikkelde klapdak. “In feite prima. Het sluit nog goed. Wel heb ik een keer de dakmotor moeten vervangen. Dat was eind 2019 bij bijna vier ton op de klok. Dat kostte inclusief tweedehands motor, montage en btw €1.057.”

De injectoren van de benzinemotor zijn ook vervangen, terwijl de lpg-injectoren zelfs al drie keer zijn vernieuwd. De dakfolie is eveneens van vrij recente datum. In de horizontale stijlen van het Eos-dak zit een waterkerende folie die regenwater geleidt naar de afvoerslangen. De folie was losgelaten waardoor het water de cabine in liep voordat het bij de afvoer kwam. Nieuwe folie is aangebracht en de slangen zijn vervangen. Dat grapje kostte € 369, inclusief materiaal, arbeidsloon, btw en vervangend vervoer.

“Ik rijd 1 op 11 op autogas en dat verbruik is vrij constant. Het olieverbruik ligt op ongeveer 1 liter op 3.500 tot 4.000 km”, meldt Otto tussen neus en lippen door. Let wel: we hebben het over de originele motor en dito versnellingsbak. Alleen de koppeling is een keer vervangen. Net als de lambdasonde en de axiaallagers van de krukas. Maar dat is het dan ook wel, naast de reguliere onderhoudsbeurten. Tim ziet dat die servicebeurten keurig worden uitgevoerd. “Je merkt bij wijze van spreken al bij het instappen dat aan deze auto zorg en aandacht is besteed. Dat merk je bij het rijden en dat zie ik bij de check op de brug.”

Dat wil niet zeggen dat er geen mankementenlijstje is, dat is schier onmogelijk bij zo’n kilometerstand. Maar echt ernstige defecten zijn er niet, hetgeen de conclusie rechtvaardigt dat Onno de komende jaren zorgeloos kan doorrijden met zijn zeldzame klapdakcabrio op gas.

Eigenaar Volkswagen Eos

Naam Onno Meinema
Bouwjaar 1965
Woonplaats Rijswijk
Beroep zelfstandig cfo
Eerste auto Renault 5 GTL
Vorige auto Renault Grand Espace
Wat zou je aan de auto willen veranderen “Ik zou graag de levensduur verlengen.”
Langste reis met deze auto “Berlijn, Stelviopas en Alpenstrasse strijden om de eer.”

Onderhoudshistorie

Hoogte- en dieptepunten

  • 0 Inzet als lease-auto
  • 32.000 Privé op naam gezet (vertrek bij werkgever)
  • 90.000 Getuned stage 1 (245 pk) door JD Engineering
  • 174.733 lpg-installatie ingebouwd
  • Geslipt over oliespoor in Westpoort, koetswerkreparatie
  • 337.000 Speling op krukas – axiaallagers vervangen
  • 398.000 Vervanging dakmotor
  • 420.000 Rugleuning stoelverwarming bestuurdersstoel
  • 427.000 Vervangen waterfolie dak
  • 511.000 Lambdasonde vervangen
  • 515.000 Benzine-injectoren vervangen
  • 519.000 lpg-injectoren vervangen

Wat mankeert eraan?

  • Aantal delen van het interieur worden minder (bijvoorbeeld bekleding op linker deurpaneel en het afdekluik van het dak)
  • Diverse roestplekjes in de lak bij de wielkast randen achter
  • Spiegelverstelling linksvoor werkt niet naar behoren
  • Handrem grijpt erg laat aan
  • Vrije slag in de aandrijflijn bij lastwissel
  • Auto trilt minimaal bij remmen op snelheid
  • Luchtfilterbak/motorafdekplaat zit niet meer goed vast. Rubbers ontbreken
  • Linksachter en beide voorschermen zijn overgespoten
  • Koplampen beginnen iets te verweren
  • Een van de gasinjectorslangen is iets beschadigd
  • Luchtinlaat naar het filter heeft een vreemde beschadiging
  • Boven op het inlaatspruitstuk zit er een klem los
  • Motorsteun is wat ingezakt en vertoont droogte scheurtjes (rechts)
  • Er is een storing opgeslagen op de mengselregeling tijdens stationair draaien
  • Er is een storing opgeslagen op een klep van het verwarmingssysteem
  • Diverse bouten van de bodemplaat zijn gebroken, doorgedraaid of ontbreken
  • Turbobuis rechts lekt stevig olie
  • Zichtbare scheur in turbo
  • Motorkantelsteun is gescheurd
  • Diverse rubbers van de wielophanging (voor en achter) vertonen droogtescheuren
  • Hulpveer linksachter zit niet goed op zijn plek
  • Draagarmen achter beginnen te roesten
  • Stabilisatorstang hoes rechtsvoor (boven) is gescheurd

De mening van Carrec Technocenter

“Om te beginnen vind ik het heel bijzonder dat het iemand gelukt is om meer dan een half miljoen kilometer te rijden met een originele motor, bak, turbo en tweede koppeling die er ook al drie ton op heeft zitten. En al helemaal als het geheel op lpg draait. Tijdens het rijden merk je nauwelijks dat de auto zo’n hoge kilometerstand heeft. Hij ziet er wel ietsjes vermoeid uit hier en daar, maar niets wat je niet mag verwachten gezien zijn leeftijd en kilometerstand. Onder de auto wordt dan ook duidelijk dat er behoorlijk wat gedaan is om hem in deze staat te houden. Toch verwacht ik dat er op korte termijn nog een aantal reparaties nodig is. Evengoed twee duimen omhoog.”

Deel jouw ervaringen met je auto!
Je kunt mensen die op zoek zijn naar een andere auto helpen door in een gebruikersreview jouw ervaringen met je auto te delen! Dat kun je doen door na inloggen op deze site je auto aan te melden en een review te plaatsen. Had je al een review van je auto staan? Dan kun je ook een nieuwe review bij de auto als aanvulling plaatsen.

Signalement

Merk Volkswagen
Model Eos 2.0 16V TSI
Carrosserie 2-deurs, cabrio
Transmissie 6 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 41.200

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.984 cc
Maximaal vermogen 147 kW / 200 pk bij 5.100 tpm
Maximaal koppel 280 Nm bij 1.800 tpm
Inhoud brandstoftank 55 l
Lengte / breedte / hoogte 4.407 mm / 1.791 mm / 1.437 mm
Wielbasis 2.578 mm
Massa leeg 1.511 kg
Laadvermogen 489 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 1.500 kg / 750 kg
Banden215/55R16Prijzen
Topsnelheid 232 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 7,8 s
Brandstofverbruik 8,2 l/100km
CO2-uitstoot 194 g/km

Lezersreacties (55) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.