AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Test: Smart Fortwo Cabrio Electric Drive (2017)

Frisse lucht, frisse neus

Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
Smart Fortwo Cabrio Electric Drive
AutoWeek 29 2017
AutoWeek 29 2017

Je leest het in AutoWeek 29 2017

Cabrio's met zero emission zijn een zeldzaamheid; terwijl juist open rijden om schone lucht schreeuwt. Smart springt daarop in met de Fortwo Electric Drive cabrio.

Vorig jaar reden we in eigen land uitgebreid met de Smart Fortwo cabrio, eerder dit jaar maakten we in Miami kort kennis met de Fortwo Electric drive. Omdat genieten van de frisse lucht toch een van de basisgeneugten van open rijden is, was het wachten op een combinatie van beide variaties en die is er nu. Tussen onze uitgebreide kennismaking met de Mercedes-Benz E cabrio en de vlucht terug naar Schiphol door rijden we een kort rondje met de Electric Drive cabrio.

Technisch gezien is de cabrio gelijk aan de gewone elektrische Fortwo en dat betekent 82 pk en 160 Nm op de achterwielen. Maar omdat de dakconstructie hem zo'n dertig kilo zwaarder maakt, is z'n actieradius volgens de NEDC-norm met vijf kilometer afgenomen naar 155 km. Dat betekent in de dagelijkse praktijk iets meer dan honderd kilometer, wat voldoende moet zijn voor de gemiddelde zonaanbiddende stadsforens, meent Smart. Wat dat betreft, rijden we hem op de juiste plek op het juiste tijdstip; we bevinden ons in de middagspits van het immer chaotische Genève en het kwik begint al aardig richting de veertig graden te kruipen. Je zou het dak bijna weer dichtdoen met de airco op tien, maar dat vreet dan weer actieradius, dus doen we stoer in de verzengende hitte. Het is een kwestie van het tempo erin houden en dat is de Smart wel toe te vertrouwen. Dankzij de elektrische aandrijving in combinatie met de compacte buitenmaten duw je hem ondanks de hectiek overal razendsnel tussen en voordat medeweggebruikers hun woede op je kunnen loslaten, ben je alweer uit beeld verdwenen. Loop je vast in een van de vele doodlopende steegjes? De absurd korte draaicirkel zorgt ervoor dat je meestal zonder te steken weer op weg kunt.

DRIE ETAPPES

De wat vreemde verhoudingen geven de Smart Fortwo een merkwaardig rijgevoel en bij de cabrio wordt dat er bepaald niet beter op. Toch lijkt de elektrische cabrio er juist weer minder last van te hebben. Dat is gemakkelijk te verklaren; de Electric Drive is tweehonderd kilo zwaarder en het grootste deel van dat gewicht, de accu, zit heel laag ingebouwd. Op slecht wegdek wiebelt hij algauw alle kanten op, maar op beter asfalt stuurt de Electric Drive een stuk beter dan zijn benzine-aangedreven broeder.

Het openen van het dak van de Smart gaat in drie etappes. Smart gaat er zelf prat op dat het in twaalf seconden is gepiept en rijdend bij elke snelheid; twee dingen waarmee ze elk prestigemerk op achterstand zouden zetten, maar dan hebben we het alleen over het schuifgedeelte en de achterruit. Om het maximale open gevoel te ervaren, moeten ook de dakbalken eruit, wat enige noeste handarbeid vereist. Na wat gepuzzel kun je ze in de achterklep kwijt en dan heb je alleen nog maar de voorruit, achterste zijruitjes en de C-stijlen tussen jou en de elementen. Het gaat wat ver om dit écht cabriorijden te noemen, maar het is een heel aardige benadering en dat maakt van deze Smart een leuk alternatief voor stedelijk woon-werkverkeer. Geen goedkope keuze overigens, net als de benzine-cabrio. Een statement is de Smart Electric Drive echter des te meer, en dan hebben we het nog niet eens over de barbieroze uitvoering waarmee wij reden.

Video
0 seconds of 0 secondsVolume 90%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

  • +Wendbaar
  • +Hoofd in de frisse lucht
  • -Krap
  • -Niet écht cabrio

Signalement

Merk Smart
Model fortwo cabrio electric drive
Carrosserie 2-deurs, cabrio
Transmissie automaat
Aandrijving achterwielaandrijving
Nieuwprijs € 26.203

Specificaties

Brandstof elektrisch
Motor 1 elektromotor
Maximaal vermogen 60 kW / 82 pk
Maximaal koppel 160 Nm
Accu capaciteit (bruto) 18 kWh
Lengte / breedte / hoogte 2.695 mm / 1.663 mm / 1.555 mm
Wielbasis 1.873 mm
Massa leeg 1.085 kg
Laadvermogen 225 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 0 kg / 0 kg
Banden voor165/65R15Prijzen
Banden achter185/60R15Prijzen
Topsnelheid 130 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 11,8 s

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (21) (gesloten)

Sub-reacties inklappen
Anoniem
Anoniem
  • 0
een handige auto voor rijke mensen die vaak in de stad komen. voor de rest van de mensen is het niks. veel te duur. jammer
Anoniem
Anoniem
  • 0
Verder komt Mercedes dus niet.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Die Smart lijkt zo wel een beetje op een botsautootje. Best leuk hoor, zeker zo in het roze.
LP G3 rijder
LP G3 rijder
  • 2
Leuke Cabrio voor in en rondom de stad. Parkeert in het kleinste gaatje en heeft een "absurd korte draaicirkel".

@J VAN BAAL - ".. auto voor rijke mensen ... te duur ... jammer"

Op de 2e hands automarkt zijn veel auto's te koop met tot wel 80% korting na enige jaren. Dus met geduldig wachten kan iedereen zo'n "barbieroze" cabrio aanschaffen. Nog 800 nachtjes woelen en draaien ...?
the Skull
the Skull
  • 0
actieradius net genoeg van 't Gooi naar de P.C. straat en terug
j de boer002
j de boer002
  • 0
Heb je zelf een "schoon" cabriootje, adem je nog de roet van zo'n sjoemeldiesel in.
Laten ze die eerst uit de binnensteden weren, pas dan wordt dit een leuk cadeau voor dochtertje lief.
411
411
  • 1
Kansloos vehicle
HansSolo
HansSolo
  • 0
Range is veel te mager, blijft moeilijk in een kleine auto.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Hoezo - krap? De twee personen die erin kunnen, zitten juist ruim zat. Lange mensen passen ook prima. Ja de achterbank is extreem krap, je ziet 'm niet eens. Ik denk dat mijnheer Jacobs dit verhaaltje vanachter zijn bureau heeft opgeschreven en niet verder is gekomen dan de koffieautomaat...
LP G3 rijder
LP G3 rijder
  • 1
Nu ook populaire automerken steeds betaalbaardere auto's op de markt brengen, is een hoog inkomen minder belangrijk en ontstaat een explosieve groei.
Uit het onderzoek blijkt dat in Den Haag, Rotterdam en Dordrecht binnen twee jaar minimaal een verdubbeling is te verwachten van het totaal aantal volledige elektrische auto's.
bron (16 aug 2017):
http://www.automobielmanagement.nl/nieuws/auto-technologie/nid26661-randstad-puilt-over-2-jaar-uit-van-elektrische-autos.html
Anoniem
Anoniem
  • 1
Dit gaat toch eigenlijk helemaal nergens over. Mijn vader heeft een Peugot 207 omgebouwd met een EV conversiekit voor 3500 euro. Een zeer krachtige DC motor *zonder* remgeneratie met een paar flinke loodaccu's en een actieradius van krap 100km!

Ik zie meer succes weggelegd voor conversie EV-kits dan nieuwe ontwikkelde auto's.
Anoniem
Anoniem
  • 0
100% fout. Maar ja daar is ook een beperkte doelgroep voor. Smart is wel aan het afglijden.
Benedictus
Benedictus
  • 0
@Soprano: 3500 voor de volledige conversie, of alleen de materialen? Ergens meer info?
Dr Who
Dr Who
  • 1
voor 10k zou ik m zo kopen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Erger dan dit bestaat er in "autoland" niet! Oh nee, dit is ook geen auto, maar een volledig mislukte kermisattractie. Bah!
Anoniem
Anoniem
  • 1
Doe mij maar de heerlijke nieuwe witte Smart Fortwo met zwarte kooi in standaard trim met stoere stalen wielen en naafdoppen. Dan ben je voor minder dan helft van het geld helemaal klaar en je hebt dan een hartstikke leuk ding.
LP G3 rijder
LP G3 rijder
  • 0
AW (2016): "Het New York City Police Department (de NYPD) heeft 250 Fortwo's besteld."

Reacties (licht gefilterd door moderator):

SMARTass: "Goed initiatief, mooi voorbeeld voor A-dam en Utrecht. Dit is toch veel handiger in de stad dan zo'n sjoemel auto."
LM.: "... een goed voorbeeld voor drukke steden in NL"
Nobody...: "... Jammer dat ze niet voor de EV-versie zijn gegaan."
BartF7P: "Wendbaar in de stad ..."
YarisYup: "In de grote wereldsteden komen die wagentjes goed tot z'n recht ..."
GEPower: "Deze Smarts gaan ... niet de wilde achtervolgingen doen, dus waarom ... niet ... de elektrische variant ...?
Industrial: "Goeie zet van de NYPD. Ben benieuwd wanneer we ze in CSI New York gaan zien."
3.0V6aut.: "Smart Squad"
LP G3 rijder
LP G3 rijder
  • 0
NYPD link:
http://www.autoweek.nl/nieuws/smart-forcops-250-fortwos-voor-politie-new-york/
bzzt
bzzt
  • 1
Van frisse lucht is er geen sprake als je over de snelweg rijdt. Maar straks als de vieze auto's verboden worden kan iedereen lekker met een cabrio rondrijden. Wat een idiotie eigelijk, die auto's op benzine en disel. Ze maken alles kapot.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum