Seat Leon 1.8 TFSI Businessline (2008)

Spaanse koppelbaas

Seat Leon 1.8 TFSI Businessline
De Seat Leon is in ons land al vele jaren zeer succesvol in het C-segment. De versie met de nieuwe 1,8-liter TFSI-motor zal daar zeker nog een steentje aan bijdragen. Zijn heerlijke turbomotor, prima weg- en stuurgedrag en alleszins redelijke prijs maken deze Spanjaard met Duitse genen tot een aantrekkelijke auto.

De Seat Leon heeft een eigen gezicht, waar de hand van Walter d'Silva (hij tekende ook de Alfa Romeo 156) in is te herkennen. Dat heeft er in geresulteerd dat er niet zo veel diversiteit in het gamma van Seat zit, want de Leon, Altea en Toledo lijken allemaal wel heel erg op elkaar. Het zijn allemaal variaties op één thema, zullen we maar zeggen.


Wat een koppel!
Seat appelleert met de Leon duidelijk aan emotie. Hij is verre van doorsnee, en daar moet je van houden. De afwerking is prima voor elkaar. In het interieur zijn de materialen weliswaar minder hoogwaardig dan in de Volkswagen Golf, maar het ziet er nog steeds goed uit. Nieuw voor de Leon is een 1,8-liter turbomotor, de TFSI.
Met een vermogen van 160 pk en – nog belangrijker – een koppel van 250 Nm tussen 1.500 en 4.500 toeren moet dat een toppertje zijn. En dat is hij ook! De Seat gaat als vergif. Het gemak waarmee deze motor bij lage toeren presteert, maakt indruk. Zelfs als je voor je gevoel rustig optrekt en soepeltjes door de perfect schakelende zesbak wandelt, zit je zo op 100 km/h. De vierpitter draait dan nog geen 2.200 toeren. Wat een koppel! Inhalen gaat snel en veilig en gaat altijd vergezeld van een sportieve grom. Bij de acceleratiemetingen hebben we bewust gebruik gemaakt van het koppel en niet van lang doorhalen. Eerder overschakelen levert betere tijden op. Zit je eenmaal in zes, dan is terugschakelen niet eens nodig, want hij gaat domweg altijd. Heerlijke motor.

Besturing en onderstel sluiten naadloos aan op de prestaties. De Leon stuurt precies en gaat heel scherp de hoek om. De tractiecontrole bemoeit zich er soms een beetje mee, maar neemt zeker niet al het vermogen weg. De meeste kritiek hebben we op de vering en demping. Seat schiet iets te ver door om zich als sportief merk te profileren en zet een veel te hard geveerde auto op de weg. Hij deelt te harde klappen uit aan zijn inzittenden. Bij een tempo van 120 km/h op de snelweg volgen oneffenheden elkaar snel op, waardoor je als een blik verf in een mengmachine op en neer wordt gegooid. Dat is misschien even leuk, maar op de lange duur is het zeer vermoeiend en vervelend.
Een ander minpunt is het bandenlawaai. Dit is zó overheersend, dat je amper een gesprek kunt voeren met een passagier op de achterbank en de radio moet minstens op standje tien om spraak en muziek goed te kunnen volgen. Dit is beter te isoleren. Verder is de Leon met deze fantastische motor en puike weg- en stuurgedrag een topauto.

Signalement

Merk Seat
Model Leon 1.8 TSI Businessline
Carrosserie 5-deurs, hatchback
Transmissie 6 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 27.790

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.798 cc
Maximaal vermogen 118 kW / 160 pk bij 5.000 tpm
Maximaal koppel 250 Nm bij 1.500 tpm
Inhoud brandstoftank 55 l
Lengte / breedte / hoogte 4.315 mm / 1.768 mm / 1.458 mm
Wielbasis 2.578 mm
Massa leeg 1.295 kg
Laadvermogen 595 kg
Aanhangermassa geremd 1.400 kg
Banden205/55R16Prijzen
Topsnelheid 213 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 8,2 s (fabrieksopgave: 8,3 s)
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 3,3 s / 5,6 s
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 8,8 s / 9,8 s
Brandstofverbruik 7,4 l/100km
CO2-uitstoot 176 g/km

PRIVATE LEASE Seat Leon

Gerelateerde forum topics

Praat verder op het forum